loading...

Poniedziałek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej | czytania na dziś

Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Informacje

Zamknij wpis

CONFRONTO MGS: TURYN 2015

Ostatnim wydarzeniem światowych obchodów Roku Dwusetlecia będzie wielkie spotkanie ludzi młodych z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (MGS), które odbędzie się w Turynie i na Colle Don Bosco w dniach 11-16 sierpnia 2015 r.

W związku z tym spotkaniem, już od kilku dni działa online specjalna strona jemu poświęcona, a od jutra, 31 stycznia, ruszają zapisy.

To wielkie spotkanie MGS o zasięgu światowym będzie dla wszystkich uczestników okazją, by Ksiądz Bosko znalazł się wśród swojej ukochanej młodzieży, a jednocześnie – ważnym czasem wymiany opinii, modlitwy i dzielenia się doświadczeniem. Oczekuje się kilka tysięcy ludzi młodych w wieku od 16 do 30 lat.

To spotkanie, odbywające się pod hasłem, które jest także tematem Wiazanki 2015 – “Jak Ksiądz Bosko, z młodymi i dla młodych” – stworzy także przestrzeń do dzielenia się, pogłębienia i spojrzenia na przyszłą działalność MGS, wzmacniając tożsamość ruchu, który się rozrasta i szerzy na wielu kontynentach, kierując się następującą logiką zaangażowania: “czynić dobro innym młodym”.

By można było bliżej zapoznać się i lepiej rozpropagować to wydarzenie, w organizację którego zaangażowane są wspólnie Dykasteria salezjanów i Sektor Córek Maryi Wspomożycielki ds. Duszpasterstwa Młodzieży, została uruchomiona specjalna strona internetowa, która już od kilku dni znajduje się w sieci: www.symdonbosco2015.com, gdzie SYM jest angielskim skrótem Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego.

Strona, która jest dostępna w trzech językach oficjalnych tego spotkania (włoskim, angielskim i hiszpańskim), już teraz zawiera szczegółowy program tego spotkania, zachęcając ludzi młodych do zaangażowania się jako wolontariusze lub jako chórzyści czy instrumentaliści w czasie celebracji.

Od 31 stycznia, uroczystości św. Jana Bosko, do 31 maja, będzie można zapisać się na SYM DON BOSCO 2015.

zródło: infoans.org
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl