loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Informacje

Zamknij wpis

Bosko wśród nas! W Rumi.

We wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, którą całym sercem czcił św. Jan Bosko, odmawiając codziennie różaniec, w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych zakończyła się uroczystą Eucharystią peregrynacja obrazu św. Jana Bosko.

Spotkanie ze Świętym z Turynu było doskonałą okazją, by powierzyć Bogu dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli oraz wszystkie radości i smutki związane z pracą wychowawczą. Mszy św. przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił ekonom inspektorialny, ks. Witold Drzyzgiewicz SDB.

Wszystko zaczęło się 1 października, gdy obraz został wniesiony do kościoła przez młodzież podczas Mszy św., której przewodniczył ks. Wiesław Psionka SDB. Okazją do przeżywania tych pięknych momentów przez Rodzinę Salezjańską, młodzież i dzieci jest 200-lecie urodzin Janka Bosko.

Nasza parafia uczciła ks. Bosko w jego wizerunku gromadząc się przez 7 dni z dziećmi, młodzieżą i innymi parafianami na wspólnym różańcu. Podczas tych nabożeństw można było obejrzeć fragment z filmu o św. Janie Bosko. Następnie każdego dnia na Mszy św. wieczornej ks. Stefan Metrycki SDB głosił kazania dotyczące duchowości i systemu wychowawczego ks. Bosko. Ponadto w niedzielę przybył do nas ks. Mariusz Kowalski SDB ze Szczecina, który także głosił słowo Boże dotyczące życia i pracy ks. Bosko oraz jego duchowych synów. Podkreślał bardzo aspekt radości w procesie wychowywania, na który wielką uwagę zwracał Święty Wychowawca. Poza tym wspólnota salezjanów każdego poranka spotykała się na wspólnej modlitwie brewiarzowej, podczas której odczytywano też fragmenty Listu z Rzymu.

Nasz Święty, mimo iż obraz z jego wizerunkiem wyjechał, to pozostał z nami i wszystkim nam zostawia przesłanie, że WSZYSCY JESTEŚMY KSIĘDZA BOSKO. On jest nam ojcem i przewodnikiem na drodze do nieba. Wzywa nas do modlitwy i do radosnego przeżywania codzienności, bo to jest droga do osiągnięcia świętości! I oto nieustannie prośmy Boga przez wstawiennictwo ks. Bosko!
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl