loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Działalność

Zamknij wpis

Dwie oazy w Rzepczynie

W Rzepczynie od 1 do 16 lipca odbył się pierwszy turnus Oazy Dzieci Bożych i Oazy Nowej Drogi. W rekolekcjach brało udział 46 uczestników z różnych miejscowości: Rumia, Czaplinek, Dębno, Bydgoszcz, Szczecin, Świnoujście, Kobylnica, Gdańsk, Kawnice.

Dzieci zostały podzielone na pięć grup. Moderatorem rekolekcji byli ks. Janusz Tokarczyk i s. Lidia Bucińska. Na rekolekcjach rozważaliśmy codziennie jedną tajemnicę różańca, tak więc pojawiła się u nas w pewnym momencie zima, kiedy wspólnie zasiedliśmy do wigilijnego stołu i gdy odwiedził nas św. Mikołaj. Przeżywaliśmy drogę krzyżową i zmartwychwstanie. Symbolem naszych rekolekcji były ziarenka, które zasialiśmy już pierwszego dnia naszych rekolekcji, oznaczały one nasz wzrost w wierze i poznawaniu tajemnicy Chrystusa.
Momenty modlitewnego zamyślenia przeplataliśmy zabawą i humorem. Znalazł się też czas, aby wyjechać na basen do Świdwina, a także do Kołobrzegu, aby zwiedzić katedrę, apotem zamoczyć nogi w morzu. Uczyliśmy się tańców integracyjnych i innych zabaw. Nasze rekolekcje zakończyliśmy wspólną Mszą Świętą. Wielu uczestników już szykuje się, aby w przyszłym roku znowu zawitać na rekolekcje oazowe.

Kl. Mateusz Macinkiewicz
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl