loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Działalność

Zamknij wpis

Już rozpaliło się ognisko… - otwarcie obozu ZHR w Podgrodziu

„Już rozpaliło się ognisko dając nam dobrej wróżby los. Siedliśmy wszyscy przy nim blisko, bo w całej Polsce siedzą tak. Siedzą harcerze przy płomieniach, ciepły blask ognia skupia ich. Wszystko co złe to szuka cienia, do światła dobro garnie się” – słowami tej piosenki druhowie rozpoczęli 8 lipca pierwsze obozowe ognisko rozpalone przez komendanta obozu ZHRu w Podgrodziu hm. Andrzeja Karuta. 

Obóz zgromadził trzydziestu sześciu młodych ludzi z 13 Szczecińskiej Drużyny Harcerzy „Fagus”, 13 Świebodzińskiej Drużyny Harcerzy „Sten” i 1 Czaplineckiej Drużyny Harcerzy . Oprócz nich na obozie obecnych jest trzech salezjanów: ks. Tomasz Kościelny – zastępca komendanta obozu, ks. Tomasz Żmich – kwatermistrz oraz kl. Łukasz Burnicki – instruktor służbowy.

Po trzech dniach ciężkich prac pionierskich obejmujących rozbijanie namiotów, budowanie prycz i półek, urządzanie placu apelowego, bramy obozowej i jadalni nadszedł czas rozpoczęcia zajęć programowych. Druhowie codziennie wyruszać będą do lasu, aby ćwiczyć się w terenoznawstwie, łącznictwie i puszczaństwie. Będą również spotykać się z okoliczną ludnością, aby poznawać ich opinie na wiele tematów związanych z codziennym funkcjonowaniem lokalnego społeczeństwa. Codziennie wieczorem odbywać się będzie obrzędowe ognisko harcerskie, podczas którego kadra obozowa gawędzić będzie o poszczególnych punktach Prawa Harcerskiego i innych ciekawych zagadnieniach.

Wszystkim młodym chłopcom pozostającym na wakacje w mieście życzymy, aby w przyszłym roku mogli razem z nami oderwać się od betonowej codzienności i razem z nami pooddychać świeżym powietrzem Obozu Campo Don Bosko.

kl. Łukasz Burnicki SDB – Harcerz Orli 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl