loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Informacje

Zamknij wpis

KONKURS: KSIĄDZ BOSKO 2012

Zbliżamy się do 200. rocznicy urodzin św. Jana Bosko. W ramach przygotowania do tych ważnych, dla nas Salezjanów, wydarzeń, Ekipa Duszpasterstwa Młodzieżowego i Salezjanie wspólnoty św. Józefa w Szczecinie zapraszają współbraci oraz katechetki i katechetów pracujących w naszych placówkach do udziału w Konkursie: KSIĄDZ BOSKO 2012.

 

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs „Ksiądz Bosko 2012” skierowany jest do dzieci i młodzieży; przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy związani są z naszymi placówkami,
oraz objętych katechizacją prowadzoną przez salezjanów i innych katechetów w parafii.

2. Celem konkursu „Ksiądz Bosko 2012”  jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości życia i działalności Świętego Wychowawcy, oraz przygotowanie naszych wspólnot do 200. rocznicy urodzin Ojca i Nauczyciela młodzieży – świętego Jana Bosko.

3. Konkurs przeprowadzony jest na dwóch etapach: lokalnym (w każdej placówce) i inspektorialnym (finał).

4. Etap lokalny konkursu ma wyłonić dwóch reprezentantów na poziomie klas podstawowych, dwóch reprezentantów z klas gimnazjalnych i dwóch reprezentantów z klas ponadgimnazjalnych.

5. Pomocą w przeprowadzeniu pierwszego etapu konkursu jest przygotowany przez organizatora test.

6. Placówka salezjańska, która  zamierza wziąć udział w konkursie Ksiądz Bosko 2012 powinna dokonać zgłoszenia  w terminie  1-31 października 2011 na podany adres e-mailowy: dgojko@onet.pl z tytułem Ksiądz Bosko 2012 lub Sms pod tel. 500 110 778. W treści podać nazwę: placówki salezjańskiej i poziom konkursu, w którym będą chętni uczestnicy.
Dla współbraci nie posługujących się pocztą elektroniczną adres: ks Dariusz Gojko 64-920 PIŁA ul. Św. Jana Bosko 1 z dopiskiem Ksiądz Bosko 2012

7. Po dokonaniu zgłoszenia zostaną przesłane, pocztą elektroniczną lub tradycyjną testy na poziomie podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym wraz z kluczem odpowiedzi.

8. Konkurs na poziomie lokalnym należy przeprowadzić w okresie od października do grudnia  2011.

9. Dane dwóch przedstawicieli wyłonionych z każdego poziomu konkursu należy  przesyłać do dgojko@onet.pl (dla współbraci nie posługujących się pocztą elektroniczną adres: ks Dariusz Gojko 64-920 PIŁA ul. Św. Jana Bosko 1

z podaniem Imienia i Nazwiska, daty urodzenia uczestnika,  klasy do której uczęszcza i pełnej nazwy  szkoły, która reprezentuje. Ostateczny nieprzekraczalny! termin podania uczestników konkursu finałowego na etap inspektorialny to 20 grudnia  2011.

10. Finały konkursu odbędą się w dniu 31 stycznia 2012 w Szkołach Salezjańskich w Szczecinie, ulica Ku Słońcu 124.

11. Nagrodą konkursową dla laureatów  będzie dofinansowanie w 50 % kosztów udziału w pielgrzymce do miejsc związanych z księdzem Bosko we Włoszech w terminie 14-26 lipca 2012 – Rajd Don Bosko (dla laureatów ze szkół ponadgimnazjalnych)  lub 3-11 sierpnia 2012 -  pielgrzymka  śladami Księdza Bosko Colle Don Bosco (dla gimnazjum), a dla szkół podstawowych udział w wakacjach z księdzem Bosko (spływ kajakowy Gwdą/Obrą lub obóz sportowo- turystyczny w Bieszczadach).

ZASADY SZCZEGÓŁOWE

12. Uczestnik biorący udział w konkursie ma za zadanie przygotować swoją wiedzę o Ks. Bosko na podstawie wskazanego przez organizatora życiorysu, lektury i znajomością miejsc związanych z działalnością ks. Bosko we Włoszech.

Przedszkola i szkoła podstawowa klasy 0-III

13. W konkursie biorą udział dzieci w dowolnym wieku przedszkolnym, oraz ze szkoły podstawowej klasy 0-III, które po wysłuchaniu opowiadania wybranego fragmentu z książki Sny i wizje św. Jana Bosko apostoła młodzieży, Wydawnictwo Salezjańskie, Łódź 1984; wykonają dowolna techniką na formacie A4 pracę plastyczną.

14. Prace wykonane przez dzieci  i opisane: Imię i nazwisko, wiek/klasa, nazwa placówki; przesłać na adres: ks Dariusz Gojko 64-920 PIŁA ul. Św. Jana Bosko 1 do dnia 20 grudnia 2011 roku.

Szkoła podstawowa

15. W konkursie biorą udział uczniowie klas IV-VI. Uczeń powinien znać dobrze życiorys, który dołączony jest do regulaminu, znajomość książki treści Spełniony sen Tersio Bosco oraz miejsc związanych z życiem i działalnością ks. Bosko, które znajdują się w: Becchi, Castelnuovo di Asti, Chieri, Colle Don Bosco, Turyn i Valdocco, Rzym.

Szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne

16.  Propozycja skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Przystępujący do niego powinny znać życiorys ks. Bosko (dołączony do regulaminu), znajomość treści książki autorstwa Ks. Bosko „Wspomnienie oratorium”, oraz miejsc , które znajdują się w: Becchi, Castelnuovo di Asti, Chieri, Colle Don Bosco, Turyn i Valdocco, Rzym.

 

Życzymy powodzenia i szczęść Boże!

Organizatorzy:

ks. Dariusz Gojko, ks. Marcin Nowicki, ks. Wiesław Psionka 

* Materiały żródłowe wraz z regulaminem w załączniku
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl