loading...

Sobota XVIII tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny | czytania na dziś

Imieniny: Marii, napoleona, Stelii

Salezjanie

Zamknij wpis

Konin: ks. Bosko u św. Faustyny

Około godziny 12:30 uczniowie salezjańskiego gimnazjum w Koninie  przywitali  relikwie św. Jana Bosko . Peregrynacje rozpoczęła się  uroczystą Mszą Świętą  odprawioną przez  dyrektora ks.  Marek Wosia, wygłosił on również kazanie, w którym opowiedział o życiu ks. Bosko.  

Po Eucharystii uczniowie szkoły przygotowali krótkie przedstawienie – najważniejsze wydarzenia z życie św. Patrona młodzieży.  Po teatrze swój występ miał szkolny chór.

Następnie po krótkiej modlitwie młodzież i parafianie rozpoczęli Drogę Światła, aby uroczyście dojść wraz z wiernymi do kościoła. Podczas drogi wierni zatrzymywali się na 14 stacjach przygotowanych przez młodzież , na których wspominali fragmenty życia naszego św. księdza.  W ten sposób ksiądz Bosko przybył do 20 letniej parafii pw. św. Faustyny Kowalskiej, gdzie w progach świątyni powitał go ks. Proboszcz Jan Oleksiuk ,rodzice, administracja szkoły, młodzież i dzieci.

Po przybyciu do kościoła odbyła się powitalna Msza Święta,  której przewodniczył ks. dziekan Wojciech Kochański, reprezentant ks. Biskupa Wiesława Meringa.

Na Mszy Świętej obecni był także dyrektorzy konińskich szkół, dwóch wiceprezydentów Konina, przedstawiciele Cechów Rzemiosł, salezjanie, miejscowi księża diecezjalni  i ogromny tłum parafian. O oprawę muzyczną zadbał chór Misericordia.

Na zakończenie Eucharystii ks. Proboszcz podziękował wszystkim zebranym i ofiarował  figury ks. Bosko dla trzech szkół, które znajdują się na terenie naszej salezjańskiej parafii,  a także dla administracji miasta.  Przed błogosławieństwem salezjanie odnowili swoją profesję zakonną.

Po mszy był czas na osobiste spotkanie z ks. Bosko. W tym czasie trwało także czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież i ks. Adama Kierszkę.

Ok. godz. 19.00 samochód z relikwiami  udał się w stronę ląd na spotkanie z swoimi duchowymi synami.

SGM
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl