loading...

Środa XVII tygodnia okresu zwykłego | Rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najśw. Maryi Panny | czytania na dziś

Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

Informacje

Zamknij wpis

Konkursy na hymn i logo ŚDM KRAKÓW 2016

15 stycznia 2014 r. Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zaprezentował warunki udziału w konkursach na logotyp oraz hymn ŚDM 2016. Obydwa konkursy są otwarte zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.  

Bp Damian Muskus, koordynator prac komitetu, podkreślił jednak, że liczy przede wszystkim na zainteresowanie młodych twórców. - Zarówno hymn, jak i logo mają być czytelne przede wszystkim dla młodzieży – mówił.

Zarówno hymn, jak i logo powinny oddawać rangę i religijne znaczenie Światowych Dni Młodzieży. Mają one także nawiązywać do hasła ŚDM 2016: "Błogosławieni Miłosierni". Dodatkowo, zgodnie z regulaminem, logo powinno także „akcentować w pierwszej kolejności symbolikę związaną z miastem Kraków i jego dziedzictwem kulturowym, duchowym, jednocześnie wskazując na uniwersalną i międzyreligijną wartość przesłania o Bożym Miłosierdziu”.

Z kolei tekst utworów zgłaszanych do konkursu na hymn spotkania powinien być możliwy do przetłumaczenia na inne języki bez zmian w linii melodycznej.

– Chodzi nam o utwór, który głęboko zakodowałby się w sercach młodych i który żyłby także po zakończeniu ŚDM w Krakowie – mówił bp Damian Muskus. Przypomniał on popularność, jaką zyskał „Abba, Ojcze” – hymn Światowych Dni Młodzieży z 1991 roku, które odbyły się w Częstochowie.

Projekty graficzne na konkurs można zgłaszać do 31 marca, kompozycje natomiast – aż do 31 maja. Później komisje konkursowe wyłonią zgłoszenia, które zostaną przekazane Papieskiej Radzie ds. Świeckich, która zdecyduje, jak będzie wyglądało logo oraz brzmiał hymn Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Dla zwycięzców przewidziano, oprócz oznaczenia projektów ich nazwiskami, nagrody finansowe.

Regulaminy obydwu konkursów dostępne są na oficjalnej stronie www.krakow2016.com.

 A oto polska wersja hymnu ostatnich ŚDM w Rio de Janeiro: 

 

 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl