loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Informacje

Zamknij wpis

Ks. Bosko w Aleksandrowie

Z wielką radością Aleksandrów Kujawski przywitał wędrujący wizerunek św. Jana Bosko, który w dniach od 26 listopada do 2 grudnia nawiedził parafię pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych.

Peregrynację rozpoczęła uroczysta eucharystia z udziałem dzieci i młodzieży, przybyłej na spotkanie ze swoim patronem i opiekunem. Po mszy świętej, licznie zgromadzeni wierni wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której rozważano historie z życia świętego wychowawcy. W następnych dniach, parafianie mogli nawiedzać obraz i powierzać ks. Bosko swoje intencje w modlitwie prywatnej. 

Centralnym wydarzeniem peregrynacji stała się uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, podczas której cała wspólnota parafialna przeżywała dwa wzniosłe wydarzenia, przygotowujące do nadchodzącego Adwentu. Podczas poszczególnych, niedzielnych mszy świętych, kapłani nawiązywali w kazaniach do życia i dzieła św. Jana Bosko. 

Pożegnanie wizerunku świętego kapłana, nastąpiło we wtorek 2 grudnia, po czym obraz odjechał do kolejnej salezjańskiej placówki pilskiej inspektorii św. Wojciecha. 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl