loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Informacje

Zamknij wpis

Ksiądz Bosko w Szczecinie – czyli pierwszy dzień 9. Zlotu MGS i RS (video)

Niewiele ponad rok temu Ksiądz Bosko w postaci swoich relikwii opuścił naszą inspektorię. A już teraz jest z nami żywy i prawdziwy - w swoim dziesiątym następcy - ks. Angelu Fernandezie. Przyjechał do Szczecina, gdzie odbywa się IX Zlot Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (MGS).

Przyczyn świętowania w czasie Zlotu jest całe mnóstwo: 200-lecie urodzin Księdza Bosko, 35-lecie naszej inspektorii, rozpoczęcie peregrynacji obrazu Księdza Bosko, podsumowanie wakacji i rozpoczęcie nowego roku pracy - to te najważniejsze. Dlatego tym bardziej cieszy obecność Księdza Generała salezjanów - czyli Księdza Bosko naszych czasów.

Wczoraj już od samego rana w placówkach salezjańskich w Szczecinie wrzało jak w ulu. Od wczesnego popołudnia młodzież wraz z opiekunami ściagała z całej inspektorii do szkół na ul. Ku Słońcu, by wziąć udział w Zlocie. Zgodnie z chrześcijańską zasadą "głodnych nakarmić, spragnionych napoić", na uczestników czekał obficie zastawiony stół.

 O godzinie 19.00 zebraliśmy się w kaplicy szkolnej, by rozpocząć uroczyście Zlot MGS. Słowa powitania skierował ks. Leszek Zioła  - dyrektor salezjańskiej wspólnoty na Ku Słońcu oraz ks. Jarosław Pizoń - wikariusz Inspektora. Później młodzież przemieściła się do hali gimnastycznej, gdzie odbyła się ciekawa prezentacja grup  Rodziny Salezjańskiej. Następnie nastąpił moment wyciszenia, bo w kaplicy miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynne za Ks. Bosko. Po nim powróciliśmy do hali gimnastycznej, gdzie z wielkim entuzjazmem wszyscy oczekiwali Generała. Ksiądz Angel Fernandez został powitany przez przedstawicieli młodzieży , a następnie sam powitał uczestników Zlotu.

Na pewno Przełożony Generalny  liczył na ciepłe przyjęcie, ale nie przewidział tego, że młodzież go przyjmie od razu jak swojego i zaprosi do tańców integracyjnych! Ale i to Ks. Generałowi nie przeszkadzało - pokazał nam, że naprawdę ma niezłą kondycję! Nie możemy oczywiście zapomnieć o przedstawieniu "Etiuda o stworzeniu świata", w której swoje talenty pokazała nasza salezjańska młodzież.

Niby jeden wieczór, a tyle się działo! Zapraszamy do obejrzenia filmiku z dnia wczorajszego. A kto może, niech czym prędzej do nas dołącza!

Salezjańska Grupa Medialna

 


 

Słowko ks. Generała
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl