loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Salezjanie

Zamknij wpis

Lubrza: Mała miejscowość z ogromnymi sercami

Lubrza - mała miejscowość z ogromnymi sercami tutejszych parafian. Od razu widać, że coś się dzieje. Ulice udekorowane kolorowymi chorągiewkami, obrazy ks. Bosko w oknach i ludzie zmierzający w kierunku kościoła. 

O godz. 15:15 wszyscy zebrali się na początku miejscowości, żeby przywitać ks. Bosko. Na miejsce przybyły trzy wspólnoty parafialne: Lubrza, Szczaniec i Kaława. Proboszcz parafii w Lubrzy, ks. Marek Konkol pobłogosławił relikwiarz, a następnie wraz z wiernymi i z ks. Bosko, udali się procesją do kościoła. Wóz strażacki na sygnale prowadził wiernych. W czasie procesji śpiewane były wezwania do ks. Bosko oraz pieśni. W orszaku szli ministranci, dzieci komunijne, feretrony, sztandary, strażacy. Księdza Bosko prowadzili księża salezjanie, a za nimi tłumy.

W kościele dzieci, młodzież i dorośli przywitali ks. Bosko. Uroczystej mszy świętej przewodniczył ks. dziekan Zbigniew Matwiejów, a o obstawę muzyczną zadbała schola ze Szczańca wraz z Panią Aldoną Pokrywczyńską i solistką Moniką Gałązkiewicz. Ks. Zenon Hantczak przypomniał nam ważne myśli na temat miłości. Jeśli nie kochasz swojej siostry, brata, szkoły, pracy, nieprzyjaciół ... jeśli po prostu nie kochasz, będziesz miał problemy z wejściem do nieba.

Po mszy miała miejsce osobista adoracja relikwii ks. Bosko. Wierni podchodzili do niego, dotykali relikwiarza i modlili się przy nim.
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl