loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Działalność

Zamknij wpis

MINISTRANCKI PATROL GÓRSKI

Wraz z rozpoczęciem tegorocznych wakacji ministranci z czterech zaprzyjaźnionych wspólnot (Słupska, Rumi, Konina i Bydgoszczy) wyjechali na Ministrancki Patrol Górski. 

Jak sama nazwa wskazuje – miał być to czas aktywnego wypoczynku po górskich szlakach Gorców. Tak też rzeczywiście było! Praktycznie każdego dnia wszyscy ministranci – od najmłodszych, którzy dopiero co przyjęli I Komunię św. aż do najstarszych, pełnoletnich – zmagali się z trudami szlaków górskich. Wyjątkiem był wyjazd do Słowacji do znanego aquaparku „Tatralandia” i do Krościenka nad Dunajcem - kolebki Ruchu Światło – Życie, a także ostatni dzień, kiedy to zwiedzaliśmy Kraków.

Oprócz radości i zmagań związanych z marszem po górskich szlakach i wyżej wspomnianych wyjazdów było wiele innych atrakcji: turniej piłki nożnej, wieczorne spotkanie muzyczne z możliwością osobistych śpiewów (karaoke), zabawy integracyjne, przeciąganie liny, poznawanie się ministrantów
z poszczególnych wspólnot, zwiedzanie pobliskich muzeów. To wszystko było okraszone praktykami pobożnymi, które są tak bliskie codziennej służbie ministranckiej. Należy także podziękować opiekunom duchownym i świeckim, jak również kierownikowi wyjazdu – ks. Krzysztofowi Rudzińskiemu za niestrudzoną pomoc, asystencję i świadectwo wiary w codzienności. Przepięknym podsumowaniem tej akcji były pytania wielu ministrantów: „kiedy będzie następny wspólny wyjazd ministrancki”???
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl