loading...

Poniedziałek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej | czytania na dziś

Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Salesiani Merentibus

Zamknij wpis

Medal Salesiani Merentibus wręczony

21 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Lądzie odbyły się uroczyste obchody 90 rocznicy przyjazdu pierwszych salezjanów do Lądu. W spotkaniu tym uczestniczyła również delegacja ze SPTS w Bydgoszczy. Dla nas był to ważny dzień, gdyż wicedyrektor naszej szkoły- pani Aleksandra Biernacik otrzymała medal "Salesiani Merentibus" (Zasłużona dla Salezjanów).

Po mszy św. wszyscy zaproszeni goście spotkali się w sali opackiej. Władze miasta i przyjaciele dziękowali salezjanom za ich działalność wychowawczą, opiekuńczą, edukacyjną i kulturalną. Po zakończeniu części oficjalnej dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich CS ks. H. Kaszycki wygłosił  na cześć p. A. Biernacik laudację (całość do pobrania pod obrazkiem), w której podkreślił jej zasługi dla rozwoju naszej szkoły.

Pani A. Biernacik rzetelnie wypełniała swoje obowiązki, podejmowała wiele inicjatyw na rzecz wychowywania i nauczania uczniów, dzięki jej zaangażowaniu i poświęceniu bydgoska placówka zajmuje czołowe lokaty w rankingu szkół, a uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę oraz  umiejętności, ale także mają stworzone warunki do rozwoju duchowego i  moralnego. Następnie Inspektor Ks. Marek Chmielewski wręczył p. A. Biernacik medal "Salesiani Merentibus". Pani dyrektor podziękowała Kapitule za przyznanie jej tak zaszczytnego wyróżnienia, a towarzyszącym jej gościom i córce za wsparcie, pomoc, życzliwość. Po wysłuchaniu koncertu udaliśmy się do Lichenia, aby podziękować Matce Boskiej za otrzymane łaski.

Stefania Tabaczyńska


Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl