loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Informacje

Zamknij wpis

Modlitewne przygotowanie (VDB)

Droga Rodzino Salezjańska!!!

Ochotniczki Księdza Bosko pełne wdzięczności Bogu za dar powołania w Rodzinie Salezjańskiej wraz z wszystkimi obdarzonymi charyzmatem Księdza Bosko, Ojca i nauczyciela młodzieży przygotowują się do uczczenia Jego dwusetnej rocznicy narodzin.

Chcemy w jedności z wszystkimi grupami Rodziny Salezjańskiej podjąć modlitewne czuwanie w intencjach kościoła, młodzieży tych, którzy przed laty na wezwanie Pana — Pójdź za mną poszli ufnie za tym głosem, odpowiadając — Tak - na wzór Maryi, naszej Wspomożycielki.
Modlimy się za wszystkich o wierność przyjętym świadomie i dobrowolnie, z wielką radością zobowiązaniom i świętość życia według słów — „Daj mi dusze, resztę zabierz".
Ksiądz Bosko pełen apostolskiej pasji w trosce o młodego człowieka zarażał nią stale nowe rzesze ludzi; sióstr, kapłanów i ludzi świeckich, którzy z wielkim entuzjazmem w każdym czasie, w różnych warunkach życia podejmowali trud wychowania, kształtowania serc na obraz Jezusa Dobrego Pasterza. Zapalony tym entuzjazmem ksiądz. Filip Rinaldi — nasz Założyciel, jak mówią jego świadkowie różnił się tylko głosem od swojego mistrza — świętego Jana Bosko
Instytut świecki Ochotniczek Księdza Bosko na całym świecie przygotowuje się do uroczystości, wspomnienia błogosławionego Filipa Rinaldiego, które przypada 5 grudnia. Z tej okazji pragniemy prosić o włączenie się w nowennę do naszego Założyciela, w modlitwę by Pan żniwa posłał na swoje żniwo robotników, by w dzisiejszym świecie nie brakło ludzi świeckich, którzy pośród świata będą zaczynem Bożej miłości, świadkami prawdy, wartości, o które dziś toczy się nieustanna walka.
Wspierajmy się wzajemnie modlitwą, dobrym słowem, wspólnym działaniem tak jak zachęca nas ks. Generał Pascual Chavez. I Karta Jedności Rodziny Salezjańskiej.
Odpowiedzialna Regionalna VDB Regionu PLIRU
Piła, 02.11.2011Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl