loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Działalność

Zamknij wpis

PÓŁKOLONIE w pilskim Oratorium

Jak co roku, okres wakacji w Oratorium im. bł. Piątki Poznańskiej w Pile rozpoczęliśmy radosnym, dwutygodniowym czasem półkolonii. W tym roku mieliśmy zaszczyt wspólnie spędzić czas z grupą 80 dzieci w wieku szkoły podstawowej. 

Prężna i zgodna ekipa wychowawców i animatorów (w sumie 22 osoby) wraz z ks. Adamem Piekarzewskim i kl. Damianem Okrojem przygotowała Oratorium i część szkoły salezjańskiej na czas radosnych zabaw. W pierwszym dniu dzieci obejrzały bajkę pt. "Sezon na misia", która stała się jednocześnie tematem półkolonii. Druga część naszej bajki wprowadziła nas w drugi tydzień niezapomnianej przygody.

Wspólnie spędzony czas wypełniały licznie przygotowane atrakcje i niespodzianki: wyjazdy nad jezioro, wycieczka nad morze do Darłówka, gra terenowa i grill, Dzień Sportu, Dzień Kulinarny, wycieczka do Poznania z wizytą w ZOO i teatrze, Dzień teatralny, itd.  Ostatniego dnia mogliśmy podziwiać przygotowane przez dzieci spektakle i poczuć się tak, jak na naszej kulturalnej wycieczce…

Na zakończanie udaliśmy się do kaplicy, aby tam wspólnie na Eucharystii podziękować za czas półkolonii, za spotkania z przyjaciółmi i nowo nawiązane znajomości, za wspólną zabawę i wypoczynek. Po Mszy Świętej i podsumowaniu, na którym zostały wręczone dyplomy, puchary i nagrody dzieci rozeszły się do swoich domów. Choć to był już koniec, to radość z tych pięknych momentów cały czas pozostała w naszych sercach i już dodawała nam kolejnych sił i pomysłów no następne półkolonie za rok.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu naszych półkolonii - na pierwszym miejscu ks. proboszczowi Jerzemu Workowi, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, ks. Adamowi, kl. Damianowi, wychowawcom i animatorom, dobroczyńcom i tym którzy oddali nam trochę swojego czasu i serca. Bóg zapłać!

 

Natalia Malicka

Animator Oratorium
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl