loading...

Sobota XVIII tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny | czytania na dziś

Imieniny: Marii, napoleona, Stelii

Salezjanie

Zamknij wpis

Piła JB (dzień 2): Musisz stać się jak dziecko

Po nocnym czuwaniu, w którym brały udział poszczególne grupy parafialne i kolejne ulice parafii, dzień z relikwiami rozpoczęli salezjanie wspólną jutrznią. 

O godzinie 7.00 odprawiona została msza św. parafialna, a już od godziny 8.00 kościół i relikwie należały do młodych i dzieci. Pierwsze spotkanie z ks. Bosko miały dzieci ze Salezjańskiej Szkoły Podstawowej. Była okazja do osobistej modlitwy, śpiewu, spowiedzi i komunii. W czasie czuwania każda klasa miała okazję do zobaczenia relikwiarza z bliska i oddania hołdu Świętemu Nauczycielowi.

Gimnazjum i Liceum Salezjańskie swoje czuwanie rozpoczęły o godzinie 9.30. Czas ten wypełniony był różańcem, litanią do księdza Bosko, wspólnymi śpiewami salezjańskimi, a przede wszystkim osobistą modlitwą. Był to dobry moment, żeby swoje troski powierzyć patronowi młodzieży.

Nie tylko salezjańskie szkoły mogły nawiedzić relikwie. O godzinie 11.00 rozpoczęła msza św. pod przewodnictwem  ks. Michała Jacha dla Zespołu Szkół nr 1. W swoim kazaniu ks. Michał nawiązał do pięknego fragmentu Ewangelii przeznaczonej na wspomnienie św. Jana Bosko: - To właśnie dzieci są dla Pana Boga najważniejsze. „Albowiem kto się uniży jak dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim".

Ostatnim punktem spotkania parafii św. Jana Bosko z relikwiami była uroczysta Eucharystia sprawowana przez ks. Inspektora Marka Chmielewskiego, który także wygłosił kazanie. Na mszy obecni byli parafianie a także szkoły salezjańskie: Liceum, Gimnazjum i Szkoła Podstawowa.

Ks. Bosko wyjechał w stronę parafii św. Rodziny w Pile,  dokładnie o godz. 14.50, żegnany ogromnymi oklaskami.

SGM
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl