loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Informacje

Zamknij wpis

Plakat do Wiązanki 2014 Księdza Generała

Wiązanka 2014:
Doświadczenie duchowe Księdza Bosko źródłem salezjańskiej świętości
.

Jest gotowy i dostępny plakat Wiązanki 2014, której temat został przedstawiony w dniu 3 czerwca na zakończenie pierwszej sesji Rady Generalnej. Można go pobrać w formacie pdf pod obrazkiem.
Wiązance Przełożonego Generalnego, która zostaje przekazana wszystkim grupom Rodziny Salezjańskiej, towarzyszy plakat, który w ostatnich latach cieszył się dużym powodzeniem i uznaniem. Poster ten, stając się niemalże ikoną tematu, przywołuje, poprzez obrazy i hasło, bogatą treść, która, zaprezentowana pobieżnie na początku czerwca, będzie skompletowana i pogłębiona w dniu 31 grudnia w formie Komentarza do Wiązanki.

Także w tym roku Dykasteria ds. Komunikacji Społecznej poprosiła różne ośrodki i zawodowych grafików o przygotowanie projektów. Nadeszło 15 prac z Inspektorii Włoch Południowych, Piemontu i Valle d’Aosta oraz Wschodnich Stanów Zjednoczonych, Ekwadoru i Brazylii.

W selekcji projektów graficznych i kolejnych fazach opracowania plakatu uczestniczył sam Przełożony Generalny, który służył wskazówkami, tak by powstały projekt mógł bezpośrednio i skutecznie odzwierciedlić przesłanie Wiązanki.

Pomysłodawcą i wykonawcą plakatu Wiązanki 2014 jest Fabrizio Emigli, zawodowy grafik włoski, który jest także autorem Wiązanek z wcześniejszych lat.

Prezentowany obraz – kolaż fotografii i grafiki – uwypukla dwa punkty wskazane w temacie Wiązanki 2014:
powrócić do Ks. Bosko – myśl wielokrotnie podkreślana przez ks. Pascuala Cháveza – aby zaczerpnąć z jego doświadczenia duchowego;
kroczyć drogą świętości zgodnie ze specyficznym powołaniem każdej grupy Rodziny Salezjańskiej.

Układ rąk Ks. Bosko ma ściśle określone znaczenie: prawa, którą błogosławi, odsyła do relikwii, która od 2009 roku peregrynuje w 130 krajach, w których salezjanie są obecni; lewa, złożona na piersi, przypomina, że posłannictwo Ks. Bosko i Rodziny Salezjańskiej, które jest wychowawcze i duszpasterskie, stanowi wyraz miłosierdzia chrześcijańskiego (tak więc Miłości) i jest “sprawą serca”, jak zwykł mawiać święty z Turynu.

Na stronie sdb.org – w dziale Wiązanka, który z czasem się wzbogaci o inne treści – jest dostępna cyfrowa wersja plakatu, a w międzyczasie jeden egzemplarz jest rozprowadzany z numerem letnim ANSfoto.


info za ans.org
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl