loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Informacje

Zamknij wpis

Przegląd wojsk – czyli drugi dzień Zlotu MGS i RS (video)

Każdy generał, odwiedzając koszary, dokonuje przeglądu wojsk. Ksiądz Generał Angel Fernandez również dokonał przeglądu inspektorii – choć klimat zdecydowanie odbiegał od wojskowego reżimu. Można rzec – był wręcz jego zaprzeczeniem. 

Pierwszym wspólnym, dla wszystkich uczestników Zlotu, punktem sobotniego planu była jutrznia o godzinie 9.00 Następnie ks. Wąsowicz wygłosił przepiękną konferencję o milowych krokach salezjanów w Polsce, która zakończona była interesującą dyskusją, w czasie której każdy chętny mógł zabrać głos i przyczynić się do rozwoju świadomości salezjańskiej każdego uczestnika Zlotu.

Centralnym punktem dnia była uroczysta Eucharystia, sprawowana przez Księdza Generała. W homilii nawiązał do Ewangelii o siewcy i pokazywał, jak bardzo Pan Jezus nas kocha, że nie patrzy, czy jesteśmy glebą dobrą i żyzną, czy może skałą, lecz sieje w nadziei, że coś wyrośnie.

Po obiedzie każda wspólnota miała czas na to, by wspólnie odmówic Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz zorganizować spotkanie formacyjne. W tym czasie Ksiądz Generał uczestniczył w obradach Rady Inspektorialnej. O godzinie 18.00 w kaplicy rektoralnej Ks. Angel spotkał się ze współbraćmi salezjanami, by wspólnie podyskutować o inspektorii i Zgromadzeniu. Ta owocna dyskusja zakończyła się uroczystą kolacją, w której brała udział cała konsulta Rodziny Salezjańskiej Inspektorii pilskiej oraz Inspektorialna Rada Młodych.

Wieczór sobotni również obfitował w piękne wydarzenia. Najpierw Paweł „Chusti” Chustak bawił się z młodzieżą na scenie przy boisku, później uczniowie z Aleksandrowa Kujawskiego przedstawili swoją interpretację sztuki „Świętoszek” Moliera. Ksiądz Jarosław Pizoń, wikariusz inspektora, o godzinie 22.00 w nabożeństwie podsumował przed Panem dobro, dokonane przez 35 lat istnienia inspektorii pilskiej. Także w tym czasie nastąpiło poświęcenie wizerunku Księdza Bosko, który rusza w podróż dokoła inspektorii. Rozpocznie on swą wędrówkę w najmłodszym dziele inspektorii pilskiej – czyli w Kniewie, a zakończy ją na 200-lecie urodzin Księdza Bosko w parafii św. Jana Bosko w  Szczecinie. O godzinie 24.00 odbyła się tradycyjna Msza Święta kończąca Zlot. W jej trakcie odbyło się przystąpienie do kandydatury salezjanów współpracowników.

Niedzielny poranek, choć już oficjalnie po zakończeniu Zlotu, zgromadził pozostałych uczestników na Eucharystii o godzinie 10.00 w kaplicy na Ku Słońcu, po czym wszyscy udali się w drogę powrotną do swoich placówek, z głębokim przekonaniem w sercu, że „Wszyscy jesteśmy Księdza Bosko”!

Salezjańska Grupa Medialna
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl