loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Informacje

Zamknij wpis

Spotkanie z ks. Bosko!!!

Całkiem niedawno, bo 1 października, do naszego sanktuarium maryjnego w Rumi przybył obraz z wizerunkiem św. Jana Bosko; tego, który chce, abyśmy z nim porozmawiali o życiu, o problemach wychowawczych z dziećmi i młodzieżą.

Chce, aby młodzi zwierzyli mu się z młodzieńczych porażek, dramatów. Oczekuje na łzy matek i przyznania się do bezradności rodziców wobec problemów współczesnej młodzieży.” Ten szczególny czas nawiedzenia ma przygotować Rodzinę Salezjańską, sympatyków dzieła salezjańskiego, dzieci i młodzież na świętowanie 200- setnych urodzin Janka Bosko.

Nawiedza naszą parafialną, salezjańską wspólnotę, by spotkać się ze swoimi duchowymi synami i ich wychowankami przede wszystkim na modlitwie.

Salezjanie przez okres peregrynacji gromadzą się wspólnie na codziennej modlitwie jutrzni, podczas której jest czytany List z Rzymu.

Najmłodsi zaś, którzy biorą czynny udział w życiu oratorium, gromadzą się każdego dnia na różańcu, któremu towarzyszy hasło: Z księdzem Bosko do Maryi. Oglądają też fragment filmu opowiadającego o życiu i działalności Ojca i Nauczyciela młodzieży.

Duchowe przygotowanie poprzez codzienną modlitwę do Maryi i ks. Bosko niech napełnia nas pokojem i pragnieniem radosnego świętowania urodzin Janka, który później stał się wielkim świętym poprzez niestrudzoną służbę najbardziej potrzebującym, głodnym i opuszczonym chłopcom turyńskich ulic. Radosnego świętowania!!!

Don Bosko! Ole!

Kl. Damian Okroj SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl