loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Informacje

Zamknij wpis

Szczaniec: Witaj Wodzu młodzieńczych serc

Tydzień od 4 do 11 lutego 2015 roku jest dla społeczności parafii Szczaniec okazją do świętowania jubileuszu 200-lecia urodzin Ojca i Nauczyciela Młodzieży. 

Przywitano księdza Bosko przy śpiewie młodzieżowej scholi parafialnej. Nabożeństwo do księdza Bosko poprzedziło Mszę świętą, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił inspektorialny delegat ds. duszpasterstwa młodzieżowego. Zawierzenie Bogu parafii i wszystkich mieszkańców przez przyczynę św. Jana Bosko i Maryi Wspomożycielki Wiernych zakończyło liturgiczną celebrację powitania jubileuszowego obrazu księdza Bosko.
Przez cały tydzień wizerunek księdza Bosko będzie wystawiony do modlitwy dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Szczańcu, dla mieszkańców ośmiu miejscowości należących do parafii Szczaniec.
Duszpasterze żywią nadzieję, że obecność ks. Bosko wśród nich ożywi wiarę dzieci i młodzieży, rodzin i osób starszych, oraz że stanie się motywem dla odnowienia charyzmatu salezjańskiego i poszerzenia grona salezjanów współpracowników na terenie parafii.

ks. Krzysztof Oleszkiewicz – proboszcz
ks. Stanisław Kwiatkowski – wikariusz
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl