loading...

Czwartek X tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Alberta Chmielewskiego | czytania na dziś

Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

Informacje

Zamknij wpis

Aleksandrów Kuj.: I Salezjańska Pielgrzymka do Lichenia

W dniach od 29 czerwca do 3 lipca 2019 roku odbyła się I Salezjańska Pielgrzymka z Aleksandrowa Kujawskiego do Lichenia.

Pielgrzymi, oprócz swoich osobistych intencji, szli w podziękowaniu Maryi za stulecie obecności salezjanów w Aleksandrowie Kujawskim. Dzięki obecności duchownych i wygłoszonych przez nich nauk, można było dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat nie tylko salezjanów w Aleksandrowie, ale również o samym św. Janie Bosko, jak i całym założonym przez Niego Zgromadzeniu.

Oprócz wędrówki od miejscowości do miejscowości pielgrzymi organizowali ewangelizację dla miejsca, w którym znajdował się nocleg, dzięki czemu zdecydowanie bardziej się zintegrowali i mieli kolejną okazję do dania świadectwa wiary przed osobami, u których gościli. Na ewangelizacji nie zabrakło teatru, muzyki i tańców, a przede wszystkim modlitwy. 

Warto dodać, iż pielgrzymka ta była bardzo rodzinna, szło wiele rodzin z dziećmi. Najmłodszy pielgrzym miał zaledwie 6 miesięcy. Między innymi dlatego można nazwać ją wyjątkową.

Cała pielgrzymka zakończyła się pięknym gestem zawierzenia się Maryi i modlitwą. Po wspólnej Mszy Świętej oficjalnie zakończyła się I Salezjańska Pielgrzymka z Aleksandrowa Kujawskiego do Lichenia.

Każdy pielgrzym z uśmiechem i nadzieją patrzy w przyszłość, wyczekując kolejnej pielgrzymki do Maryi.

Patrycja Skalska
fot.: Aniela Mazurkiewicz
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl