loading...

Sobota XIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Benedykta Opata | czytania na dziś

Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi

Informacje

Zamknij wpis

Aleksandrów Kujawski: regionalne spotkanie ministrantów

W sobotę, 1 grudnia 2018 roku, miało miejsce regionalne spotkanie ministrantów w Aleksandrowie Kujawskim. Poza gospodarzami, brali w nim udział ministranci z salezjańskich placówek w Bydgoszczy i Toruniu.

Budowanie wspólnoty rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Przemysław Cholewa SDB, kierownik aleksandrowskiego oratorium. Homilię natomiast wygłosił ks. Bartłomiej Chmielewski SDB ze Szkół Salezjańskich w Toruniu.

Po zakończonej liturgii wszyscy udaliśmy się na strzelnicę w Gęsinie. Każdy z obecnych miał okazję wziąć udział w meczu paintball’a oraz posilić się kiełbaską z ogniska. Nieco podmalowani farbą z kulek wróciliśmy do Aleksandrowa, by kontynuować naszą rywalizację. Odbywała się ona w dwóch dyscyplinach. Pierwszą z nich były tradycyjne piłkarzyki. Końcowe wyniki przedstawiają się następująco: 
1. miejsce - Jędrzej Raginia, Jan Radkiewicz 
2. miejsce - Michał Żółkowski, Mateusz Wiese 
3. miejsce - Krzysztof Grochowski, Łukasz Winiecki.

Drugą dyscypliną była piłka halowa. Po wielu zaciętych meczach zwyciężyła drużyna z Bydgoszczy. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Aleksandrów Kujawski (parafia) – miejsce 2, Aleksandrów Kujawski (szkoła) – miejsce 3. Poza podium znalazł się Toruń i druga drużyna z parafii z Aleksandrowa.

Dziękujemy serdecznie ekipie z Aleksandrowa Kujawskiego za przygotowanie spotkania i niecierpliwie czekamy na kolejne, które odbędzie się w Toruniu!

ks. Artur Chejnowski SDB
zdjęcia: ks. Artur Chejnowski SDB/ks. Dominik Gręda SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl