loading...

Środa I tygodnia Wielkiego Postu | czytania na dziś

Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

Informacje

Zamknij wpis

Bydgoszcz: święto patronów Collegium Salesianum

Tegoroczne święto patronów bydgoskiego Collegium Salesianum bł. Laury Vicuña oraz św. Jana Bosko w klasach 0 – III odbywało się pod hasłem "Myśli św. Jana Bosko pomocą w drodze do świętości".

Wielu uczniów tego dnia przyszło do szkoły przebranych za patronów szkoły, co już z samego rana wprowadziło wszystkich w radosny nastrój. Pomysłowość dzieci i rodziców była naprawdę godna podziwu.

Święto rozpoczęło się odczytaniem listu do dzieci od św. Jana Bosko – patrona szkoły. W liście, oprócz wielu miłych słów, znajdowały się również wskazówki skierowane do dzieci. Ukryte w treści dobrych rad i przemyśleń patrona, miały pomóc w stworzeniu klasowej "drabiny dobrego zachowania" i kształtowaniu właściwych postaw w grupie rówieśniczej.

Uczniowie na wykonanych drabinach umieszczali wymyślone sposoby postępowania, dobre rady lub postanowienia, którymi chcieliby się kierować na co dzień. Wykonane zadania każda klasa prezentowała przed wejściem do swojej sali.

Na koniec w każdej klasie dzieci zaprezentowały najciekawsze przebrania, zaś w podziękowaniu za wspólną zabawę maluchy otrzymały pamiątkowe medale oraz drobne słodkości.

Anna Ledworowska/www.salez.edu.pl
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl