loading...

XXXII Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Elżbiety Węgierskiej | czytania na dziś

Imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Informacje

Zamknij wpis

Bydgoszcz: XVII Salezjańskie Dni Młodości

Jak co roku, w Bydgoszczy, w parafii św. Marka, w dniach 8-9 czerwca br., odbyły się już XVII Salezjańskie Dni Młodości. W tym roku hasłem festynu były słowa Wiązanki Księdza Generała: "Świętość jest także dla Ciebie".

Oczywiście na naszej scenie przewinęło się mnóstwo gwiazd. W sobotę, 8 czerwca, wystąpili: zespół taneczny Adelante, chór ze Szkoły Salezjańskej "Sal Santo", „Fantazja”, Steffi Mal i inni. Wyjątkowo w tym roku, pod koniec dnia, pojawiło się kino letnie. Oglądaliśmy film pt. "Biała jak mleko, czerwona jak krew".

W niedzielę artystów tylko przybyło. Wystąpili m.in. Brozi Magic Show, kółko teatralne z Oratorium "Dominiczek", scholka, zespół gospelowy "Quadrans" i wiele innych.

Nie mogło zabraknąć animacji dla najmłodszych: w tym roku animatorzy pierwszego dnia przebrali się za cyrkowców, czyli klauny i baletnice, a drugiego dnia za zwierzaki z Madagaskaru. Wspólnie z dziećmi świetnie się bawili na naszym placu.

Skoro o placu mowa, w tym roku na SDM-ach pojawiło się wiele nowych rzeczy tj. gokarty, trampolina, pchli targ, granita i bubble wafel. Prężnie działały cegiełki, czyli losy, których sprzedaż wspiera Oratorium. W tym roku wydarzyło się naprawdę sporo nowych rzeczy.

Co roku rozwijamy się coraz bardziej, dzięki pomocy naszych parafian, za co bardzo im dziękujemy i już dziś zapraszamy za rok!

Patrycja Brywczyńska
animator Oratorium "Dominiczek"
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl