loading...

Piątek XXVII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues'a oraz Towarzyszy, św. Pawła od Krzyża | czytania na dziś

Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Informacje

Zamknij wpis

Ciao! Come stai? Molto bene!

Te i inne słowa poznali uczestnicy kursu języka włoskiego w Oratorium im. św. Dominika Savio w Rumi.

Mieszkańcy naszego miasta mieli szansę uczestniczyć w kursie języka włoskiego. Każdy, kto tylko chciał poszerzyć swoje horyzonty, poznać nową kulturę i nauczyć się nowego języka, którym włada ponad 60 milionów Włochów, mógł się zapisać na bezpłatne (dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Rumia) zajęcia. Z zaproszenia skorzystało prawie trzydzieści osób.

Uczestnicy zajęć nauczyli się wielu nowych słów, z których budowali swoje pierwsze zdania. Poznawali zwyczaje, gesty oraz kulturę mieszkańców tego pięknego kraju. Nie taka straszna okazała się odmiana czasowników, dużo radości wzbudzały niektóre włoskie zwyczaje. Dużym zainteresowaniem cieszyła się muzyka, którą komponuje Laura Pausini, Luciano Ligabue czy Andrea Bocelli. Motywacją do uczenia się na kolejne „wejściówki” (wcale nie było tak łatwo!) były nagrody, dla najlepszego ucznia.

 

Kurs ukończyło dwudziestu uczestników, którzy – jeśli zechcą – od września będą kontynuować zajęcia.

 

Na nowy rok szkolny 2018/2019 mamy już kolejnych chętnych – to znak, że te zajęcia są potrzebne. Zapisy ruszą 24 września 2018. Zapraszamy!

 

ks. Łukasz Pawłowski

 

 

 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła, tel. 067 352 27 20

Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl