loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Informacje

Zamknij wpis

Częstochowa: 10. Pielgrzymka Rowerowa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej dotarła na Jasną Górę

W niedzielę, 7 lipca br., u stóp Jasnej Góry zameldowało się 175 pielgrzymów, którzy 2 lipca wyruszyli na rowerach ze Skrzatusza, a kilka dni wcześniej z Koszalina i innych miejsc.

Koordynatorem grupy pilskiej liczącej 30 rowerzystów był salezjanin, ko. Tomasz Kędzierski, który uczestniczył w niej już po raz ósmy.

Pielgrzymi przejechali ponad 500 kilometrów. Po drodze zatrzymywali się na Polach Lednickich, w sanktuarium Matki Bożej w Licheniu oraz w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

- Bardzo mocnym momentem był początek pielgrzymki w Skrzatuszu. Komentując Ewangelię o burzy na jeziorze, bp Krzysztof Zadarko zachęcał nas, żebyśmy w momentach zagubienia mieli wzrok utkwiony w Chrystusie - mówi ks. Tomasz Roda, przewodnik pielgrzymki.

Na Polach Lednickich pielgrzymi odnowili swoje przyrzeczenia chrzcielne. - Ojciec Wojciech Prus, dominikanin, duszpasterz dzieła Lednica 2000, podprowadził nas pod ponowny wybór Chrystusa jako naszego Pana. Przypomniał, że przyjaźń z Jezusem pozwala przetrwać trudny czas w Kościele, w rodzinie czy w pracy - relacjonuje przewodnik grupy.

Każdy dzień pielgrzymki obfitował w modlitwę, a kończył się konferencją. Pielgrzymi byli przyjmowani z wielką dobrocią i niezwykłą gościnnością.

źródło: www.koszalin.gosc.pl/rowerowa.info
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl