loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Informacje

Zamknij wpis

Dębno: koncert ku czci św. Cecylii "O Patronko, proś za nami"

Na doroczne święto św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej, w niedzielę 24 listopada 2019, przybyło z Dębna i okolic 13 zespołów śpiewaczych, w tym 3 solistów.

To już ósme spotkanie z pieśnią i muzyką było niecodziennym przeżyciem dla wykonawców i licznie zebranych wiernych w kościele św. App. Pawła i Piotra w Dębnie. Modlitwa i wspólny śpiew pieśni kompozycji Stanisława Moniuszki /+1872/ „Ojcze z niebios Boże Panie” przy akompaniamencie orkiestry dętej, którą tworzą muzycy z Dębna, Kostrzyna i Cychr, otworzyły cały Program.

Przed występem danego zespołu, obecni usłyszeli krótką jego historię. Radością napawa fakt, że muzyczne grupy dzieci i młodzieży wzięły także udział w tym pięknym, rodzinnym spotkaniu. W atmosferze skupienia i radości został uwielbiony Pan Bóg przez przyczynę św. Cecylii, a Jego błogosławieństwo towarzyszyć będzie w dalszym rozwoju wiary i sztuki muzycznej przybyłych Zespołów.

Wszystkim dyrygentom, opiekunom muzycznym i wykonawcom wielkie dzięki i uznanie za zaangażowanie religijne i troskę o kulturę muzyczną w Kościele.

Po zakończonym świętowaniu w kościele miejscowy Zespół Spiewaczy „Gloria Dei” zaprosił wszystkich dyrygentów i wykonawców (121 osób) do Oratorium na kawę i herbatę, owoce i pyszne domowe ciasto. Mocny śpiew piosenek religijnych przy akompaniamencie akordeonu Pana Tadeusza pozostanie na długo w pamięci...

ks. Andrzej Słowik SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl