loading...

| Wspomnienie obowiązkowe Św. Tomasza z Akwinu | czytania na dziś

Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Informacje

Zamknij wpis

Dębno: zapłonęło Światło Miłości

"Z Niepokalaną nieśmy Miłość" – właśnie pod takim hasłem, w dniach 1-3 lutego, odbyło się tegoroczne Nabożeństwo Światła. Zgodnie z tradycją, oazowiczów z naszej Inspektorii przyjęła w swoje progi wspólnota z Dębna.

Zjazd zawsze przypada w okolicy święta Ofiarowania Pańskiego – w tym roku święto to wypadło dokładnie w ten weekend. Z tego powodu treści, wokół których obracały się wszelkie wydarzenia, wybrzmiały jeszcze mocniej. 

Nabożeństwo Światła rozpoczęło się w piątek od zawiązania wspólnoty i pierwszopiątkowej Eucharystii, podczas której można było skorzystać z sakramentu pojednania. Pierwszy wieczór przebiegł, jak to zwykle bywa, pod znakiem zabaw, tańców i wielogodzinnych rozmów z braćmi i siostrami.

Sobotni poranek oazowicze powitali jutrznią. Następnie udali się na spotkania w grupach, podczas których zastanawiali się, w jaki sposób Maryja obecna jest w naszym Ruchu i w życiu każdego z osobna. W południe rozpoczęła się Eucharystia, którą poprowadził ksiądz Michał Mejer. Po przerwie poobiedniej, realizując temat zjazdu, członkowie wspólnoty podzielili się na grupy i udali się do mieszkańców Dębna, by podzielić się Bożą Miłością i Radością. Jedna z grup udała się do hospicjum, gdzie nie obyło się bez wielu wzruszeń zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Kolejne osoby poszły do noclegowni dla mężczyzn. Wizyta rozpoczęła się od słodkiego poczęstunku i wspólnego kolędowania. Znaczna część spotkania upłynęła na szczerych i wartościowych rozmowach twarzą w twarz. Pozostali uczestnicy podzielili się na dwie grupy: jedna była w domu dziecka, a druga w szkole specjalnej. Spotkania z dziećmi pełne były radosnych pieśni i uścisków. Wszystkie wizyty były trudne, bardzo emocjonalne, ale z pewnością bardzo owocne.

- Najbardziej wzruszającym momentem było, gdy zauważyłam, jak jeden z uczestników Oazy Nowej Drogi robi małe serduszka z origami i wręcza je tym pacjentom, którzy byli smutni – mówiła po spotkaniu w hospicjum jedna z animatorek.

Punktem centralnym zjazdu było sobotnie Nabożeństwo Światła, podczas którego zostały poświęcone świece wspólnot. To właśnie one towarzyszą przez cały rok spotkaniom formacyjnym we wspólnotach lokalnych. 

Zjazd zakończył się w niedzielę po wspólnej, uroczystej Eucharystii. Uczestnicy i animatorzy wrócili do domów zmęczeni fizycznie, ale duchowo napełnieni wielką energią. Oby Światło, które nieśli ulicami Dębna w sobotni wieczór, pozostało w ich sercach jak najdłużej.

Małogrzata Chamera
 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl