loading...

Poniedziałek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej | czytania na dziś

Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Salezjanie

Zamknij wpis

Pójdę Bosko!" , czyli pożegnanie ks. Bosko w Czaplinku

Flagi, niekończące się oklaski, śpiew, balony i tłumy, tłumy wiernych. Tak księdza Bosko pożegnali parafianie z Czaplinka. 

Kościół był pełen młodych ludzi. Msza zaczęła się o godz. 7:30. Dzieci i młodzież była zwolniona z dwóch pierwszych lekcji przez burmistrza miasta. Na sam koniec mszy, w pierwszych rzędach przed ołtarzem z ks. Bosko, stanęły dzieci z przedszkola Sióstr Salezjanek z kolorowymi włoskimi i polskimi flagami. Pożegnały się z ks. Bosko krzycząc - "do zobaczenia w niebie!"

Po wyprowadzeniu Świętego z kościoła, pomocnicy pomogli dzieciom ostatni raz go pożegnać. Dumnie stały przy relikwiarzu w specjalnie przygotowanym samochodzie. Rozległy się syreny wozów strażackich i sygnały policyjne. W górę poleciały setki balonów a nad głowami ludzi, można było zobaczyć mnóstwo chorągiewek. Parafianie nie kryli łez i wzruszenia. Mały Tymek przerabiając na własny sposób jeden z kawałków zespołu Zakopower śpiewał - "pójdę Bosko!".

"Arrivederci Don Bosko!" i "Janek! Janek B! Janek Bosko! Ole!" tymi hasłami, zakończyła się peregrynacja świętego, w miasteczku.

Magdalena Guzik
Salezjańska Grupa Medialna
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl