loading...

Wtorek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Informacje

Zamknij wpis

Aktualności


 • Zmarł ks. Jarosław Koral SDB

  Dziś, 20 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w wieku 59 lat odszedł do Pana ks. Jarosław Koral SDB, współbrat ze wspólnoty pw. św. Franciszka Salezego w Łomiankach.

  4 dni temu, 2019-06-20 964
 • Poznań: ks. Jarosław Wąsowicz SDB laureatem Nagrody im. Prof. Stanisława Nagrodzkiego dla archiwistów woj. wielkopolskiego

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów, 12 czerwca 2019 r. zostały po raz drugi wręczone Nagrody im. prof. Stanisława Nawrockiego dla archiwistów województwa wielkopolskiego. W czasie uroczystości, która odbyła się w Sali Celichowskiego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, nagrodę główną odebrał nasz współbrat, ks. dr Jarosław Wąsowicz SDB.

  tydzień temu, 2019-06-17 160
 • Bydgoszcz: XVII Salezjańskie Dni Młodości

  Jak co roku, w Bydgoszczy, w parafii św. Marka, w dniach 8-9 czerwca br., odbyły się już XVII Salezjańskie Dni Młodości. W tym roku hasłem festynu były słowa Wiązanki Księdza Generała: "Świętość jest także dla Ciebie".

  ponad tydzień temu, 2019-06-14 201
 • Trzciniec: IX Gala Laureatów już na nami!

  Dnia 7 czerwca 2019 roku w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu spotkali się uczniowie szkół, placówek i ośrodków wychowawczych naszej Inspektorii, by wspólnie świętować swoje sukcesy i osiągnięcia.

  ponad tydzień temu, 2019-06-14 210
 • Rumia: mocni Duchem Świętym

  Pod znakiem uśmiechu i radosnego oczekiwania upłynęła oazowej młodzieży Centralna Oaza Matka, czyli coroczny zjazd, odbywający się zawsze w weekend Zesłania Ducha Świętego. Młodzież zgromadziła się w dniach 7-9.06.2019 r. w parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi.

  ponad tydzień temu, 2019-06-13 292
 • Rzepczyno: jubileusz święceń kapłańskich

  Wychowankowie i pracownicy domu salezjańskiego w Rzepczynie świętowali jubileusz kapłaństwa ks. Artura Dylewskiego SDB.

  dwa tygodznie temu, 2019-06-10 234
 • Rzepczyno: Dzień Wdzięczności

  W sobotę, 1 czerwca 2019 roku, w domu salezjańskim w Rzepczynie obchodzono Dzień Wdzięczności, święto Dobroczyńców ośrodka.

  ponad 2 tygodnie temu, 2019-06-07 178
 • Zaproszenie na czwarte spotkanie Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej

  Ośrodek Duchowości i Kultury w Lądzie zaprasza młodych ludzi między 16. a 35. rokiem życia do udziału w czwartej odsłonie Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej. Temat kolejnego spotkania to: „Takimi nas stworzył”.

  ponad 2 tygodnie temu, 2019-06-07 121
 • Debrzno: ks. Grzegorz Siwak SDB odznaczony Gminnym Orderem Przyjaciela Dzieci

  Z radością informujemy, iż ks. Grzegorz Siwak SDB, posługujący we wspólnocie salezjańskiej w Debrznie, został uhoronowany Gminnym Orderem Przyjaciela Dzieci.

  ponad 2 tygodnie temu, 2019-06-05 1245
 • Rzepczyno: przyjęcie sakramentów świętych

  23 maja br. w salezjańskim domu w Rzepczynie gościł biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko, który udzielił wychowankom trzech sakramentów.

  ponad 2 tygodnie temu, 2019-06-04 173
 • Bydgoszcz: Dzień Mamy i Taty w Oratorium "Dominiczek"

  W poniedziałek, 27 maja br., młodzież i dzieci Oratorium "Dominiczek" w Bydgoszczy obchodziły Dzień Mamy i Taty.

  ponad 2 tygodnie temu, 2019-05-30 162
 • Ląd: święcenia kapłańskie trzech salezjanów

  Sobotnie przedpołudnie 25 maja 2019 roku stało się momentem przełomowym w życiu trzech salezjańskich diakonów Inspektorii pw. św. Wojciecha. Poprzez nałożenie rąk i modlitwę konsekracyjną do grona prezbiterów zostali włączeni: Łukasz Burnicki, Tomasz Malinowski i Jakub Marek.

  ponad 2 tygodnie temu, 2019-05-28 430
 • Bydgoszcz: modlitwa rodziców za dzieci

  Piękna inicjatywa modlitwy rodziców za dzieci rozwija się w bydgoskim Oratorium "Dominiczek".

  ponad 2 tygodnie temu, 2019-05-28 265
 • Odszedł do Pana śp. Marek Lepper

  W sobotę 25 maja br., w wieku 60 lat, odszedł do Pana śp. Marek Lepper, brat ks. Zdzisława, posługującego w Sztokholmie.

  ponad 2 tygodnie temu, 2019-05-27 130
 • Zaproszenie na święcenia prezbiteratu

  Serdecznie zapraszamy do udziału w liturgii święceń prezbiteratu trzech diakonów przynależących do Inspektorii pw. św. Wojciecha.

  23 maja 243
 • Dębno: Trening Zastępowania Agresji

  W Świetlicy Socjoterapeutycznej „Nasz Dom” zakończyliśmy Trening Zastępowania Agresji. Uczestniczyły w nim dzieci w wieku 10-13 lat. Dojrzewanie uczuć zależy od rozwoju systemu nerwowego, natomiast uczenie się małego dziecka podlega na modelowaniu oraz wzmacnianiu. Trening Zastępowania Agresji znakomicie wykorzystuje te prawidłowości.

  23 maja 114
 • Aleksandrów Kuj.: stulecie Kolegium Kujawskiego

  Wiele cudów, większych i mniejszych, działo się w Aleksandrowie Kujawskim w ostatnich dziesięcioleciach. Jednym z nich może być fakt pięknej pogody, która, mimo niekorzystnych prognoz, towarzyszyła obchodom stulecia obecności salezjanów w tym mieście, szczególnie w Kolegium Kujawskim.

  22 maja 464
 • Rzym: Światowa Nowenna przed Uroczystością Maryi Wspomożycielki

  Na kilka dni przed rozpoczęciem Nowenny przygotowującej do Uroczystości Maryi Wspomożycielki zostały umieszczone w sieci pierwsze treści, które składają się na Światową Nowennę, jaką zaproponował Przełożony Generalny całemu Zgromadzeniu i wszystkim grupom, które podzielają charyzmat salezjański. W tym roku, w towarzystwie ks. Ángela Fernándeza Artime, będziemy się zastanawiać nad “błogosławieństwami Rodziny Salezjańskiej”.

  13 maja 120
 • Nowogródek Pomorski: nowi ceremoniarze i lektorzy

  Ponad trzy miesiące trwały przygotowania do tegorocznej promocji lektorów i ceremoniarzy w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, wśród których znaleźli się również ministranci z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Nowogródku Pomorskim.

  21 maja 173
 • Dębno: I Przegląd Pieśni Maryjnych

  W przeddzień 102. rocznicy Objawień Matki Bożej w Fatimie, 12.05.2019, w kościele parafialnym pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie odbyło się spotkanie z muzyką i pieśnią poświęcone Matce Bożej. To był też akt wynagradzający za profanację Jej wizerunku w ostatnim czasie.

  20 maja 127
 • Bydgoszcz: XXVI Ministranckie Święto Dominika Savio

  «Króluj nam Chryste!» Tym zawołaniem, a zarazem modlitwą pozdrawiają się ministranci i właśnie to hasło mogliśmy słyszeć podczas ostatniego weekendu kwietnia w Bydgoszczy, gdzie zebrali się ministranci z całej inspektorii św. Wojciecha, by wspólnie modlić się i rywalizować o puchar św. Dominika Savio.

  19 maja 233
 • Piła: 82. zjazd SWE "Wzorcowy ewangelizator"

  W miniony weekend 10-12 maja młodzi ludzie z całej Polski zjechali się do Piły, aby pogłębić relację z Bogiem, spędzić wspólnie czas i wyjść do innych z Dobrą Nowiną. Temu spotkaniu towarzyszyły dwa proste, lecz bardzo znaczące, słowa – „Wzorcowy ewangelizator”.

  17 maja 232
 • Ląd: trzeci zjazd Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej

  W dniach 10-12 maja br., pod hasłem „Nieziemska Moc – Ogień z nieba”, w lądzkim klasztorze odbył się już III zjazd Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej.

  17 maja 214
 • Aleksandrów Kuj.: młodzież z Kolegium Kujawskiego w Radio Maryja

  Każde drzewo ma swoje korzenie. Podobnie i Kolegium Kujawskie w Aleksandrowie Kuj. Z tym przeświadczeniem, w piątkowy wieczór 10 maja br., przedstawiciele Szkoły wzięli udział w audycji „Czas wzrastania” w Radio Maryja. To było preludium do zbliżających się uroczystości 100-lecia Kolegium.

  16 maja 145
 • Ląd: konferencja o zagrożeniach dla dziedzictwa kulturowego i znakowanie zabytków

  W środę 8 maja 2019 roku w Lądzie odbyła się wyjątkowa, jedna z pilotażowych w Polsce konferencja nt. nowoczesnych technik zabezpieczania zabytków przed kradzieżą i zniszczeniem.

  15 maja 149
 • Aleksandrów Kuj.: Księga pamiątkowa dla ks. dra Stanisława Jankowskiego SDB w 75. rocznicę urodzin

  W sobotę 11 maja odbyła się w Aleksandrowie Kujawskim wyjątkowa uroczystość. W dniu tym aleksandrowska wspólnota szkolna obchodziła imieniny ks. Macieja Szczepankiewicza i ks. Stanisława Jankowskiego, a ponieważ drugi z Solenizantów w tym roku obchodzi również 75. urodziny, toteż z inicjatywy ks. Dariusza Sztuka, dyrektora wspólnoty w Łomiankach i wykładowcy przedmiotów biblijnych na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie powstała Księga Pamiątkowa dedykowana Jubilatowi.

  14 maja 234
 • Zaproszenie na Mistrzostwa Polski Księży i Ministrantów w Kolarstwie Szosowym w Skrzatuszu

  Do udziału w zawodach zaproszeni są klerycy, bracia zakonni, diakoni, kapłani i biskupi oraz wszyscy, którzy tworzą Liturgiczną Służbę Ołtarza: ministranci, lektorzy i nadzwyczajni szafarze Eucharystii.

  06 maja 266
 • Bydgoszcz: otwarcie i poświęcenie placu zabaw

  Kolejny powód do radości w bydgoskim Oratorium "Dominiczek"!

  06 maja 174
 • Bydgoszcz: "Diamentowy Indeks AGH" dla uczennicy Collegium Salesianum

  Kolejnny powód do radości w związku z sukcesem naukowym wychowanki szkoły salezjańskiej naszej Inspektorii. Wiktoria Woźny, uczennica Collegium Salesianum w Bydgoszczy, została laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” w Krakowie.

  03 maja 223 • Salezjanie

  Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

  ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

  tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl