loading...

XXVIII Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jakuba Strzemię | czytania na dziś

Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Informacje

Zamknij wpis

Wydarzenia

Najnowsze informacje SALEZJANÓW Inspektorii pilskiej


 • Lądzkie EURO w Zagórowie

  W niedzielę, 17 czerwca, salezjanie z Lądu zmierzyli się w meczu piłki nożnej z ZKS Zagórów oraz reprezentacją firmy Ratajczyk.

  19 czerwca 2012r. 614
 • Idź do Józefa!

  W długi weekend związany z Bożym Ciałem (6-10 czerwca) wspólnota DA Jeszua odbywała swoje doroczne rekolekcje w Kutnie – Woźniakowie. Młodzież, dorośli, rodziny z dziećmi – w sumie 90 osób – przeżywali razem piękny czas łaski. Tematem konferencji głoszonych przez ks. Pawła Barylaka była postać św. Józefa (w nawiązaniu do zeszłorocznych rekolekcji poświęconych Maryi).

  15 czerwca 2012r. 738
 • Neoprezbiter od roweru

  To miało wyglądać zupełnie inaczej. Była dziewczyna, byli koledzy, były dyskoteki. Tysiące pomysłów na życie, chęć bycia leśnikiem. Był też rower – życiowa pasja. Nagle wszystko legło w gruzach? Przeciwnie – zyskało nowego blasku w świetle Jezusa Chrystusa. Bo to On go wybrał i postawił na Swoich ścieżkach. Dał się poprowadzić i od połowy maja 2012 r. można mówić mu Ksiądz. Po prostu Ksiądz Bartłomiej „Qna” Przybylski.

  13 czerwca 2012r. 1140
 • Ku czci śp. księdza Kazimierza Lewandowskiego

  9 czerwca 2012 roku w Trzcińcu to dzień pamięci i radości zarazem. Wychowankowie Domu Młodzieży i mieszkańcy Trzcińca świętowali z okazji Dnia Radości. 

  13 czerwca 2012r. 1067
 • Uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy - Kobylanka

  Dzisiaj (13 czerwca) przypada doroczna uroczystość ku czci św. Antoniego z Padwy. Z tej okazji 10 czerwca b.r. odbyła się uroczysta Msza święta odpustowa w kościele parafialnym p.w. Świętego Antoniego w Kobylance. 

  13 czerwca 2012r. 791
 • Takie działania niosą dobro – czyli o kibicowaniu z ks. Jarosławem Wąsowiczem

  O kibicowaniu rozmawiamy z ks. dr Jarosławem Wąsowiczem, Salezjaninem, organizatorem pierwszej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę, w latach 80-tych działaczem Federacji Młodzieży Walczącej, autorem licznych publikacji historycznych, w tym najbardziej znanej – „Biało – zielona Solidarność. O fenomenie politycznym kibiców gdańskiej Lechii 1981 –1989”, a przede wszystkim jednym z najwierniejszych kibiców Lechii Gdańsk od 1982 roku. 

  12 czerwca 2012r. 684
 • Salezjańskie Gimnazjum w Rumi wystawiło Kopciuszka dla dzieci

  Na przedstawienia z okazji Dnia Dziecka  31 maja i 01 czerwca realizowane  w ramach akcji „Uśmiech dziecka na Dzień Dziecka” przybyło ponad 1500 dzieci z przedszkoli i szkół z Rumi i Redy oraz  pani Burmistrz  Elżbieta Rogala – Kończak, Radca Inspektorialny ds. oświaty ks. Stefan Makuracki (pierwszy dyrektor rumskich szkół salezjańskich) i Proboszcz parafii NMP WW ks. Kazimierz Chudzicki. 

  12 czerwca 2012r. 1003
 • Co dzwoni w Dębnie?

  W sobotę, 2 czerwca 2012 roku w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie odbyły się uroczystości poświęcenia i powitania dzwonu kościelnego i ratuszowego, które we wrześniu ubiegłego roku przekazała Gmina Teltow.

  09 czerwca 2012r. 916
 • Maj w Sztokholmie

  Minął miesiąc maj, obwity w piękne uroczystości i wydarzenia w naszej Sztokholmskiej Wspólnocie. 

  05 czerwca 2012r. 1030
 • Dzień Dziecka w Wielgowie

  Chłód nie przeszkodził w dobrej zabawie, na festynie z okazji Dnia Dziecka. Wręcz przeciwnie -  było gorąco. Najmłodsi i trochę starsi bawili się na przykościelnym placu. Zabawa została zorganizowana i przygotowana przez Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży i parafian z Wielgowa.

  04 czerwca 2012r. 520
 • Wylosowali Tango 12!

  Chwile radości z okazji święta Marii Wspomożycielki mogły przeżyć dzieci z parafii NMP WW w Rumi. Festyn, który zorganizowany był przez wspólnoty zgromadzone przy Oratorium im. Św. Dominika Savio w Rumi, w tym LSO, przyciągnął sporą gromadę dzieci.

  01 czerwca 2012r. 804
 • Poświęcenie pomnika ks. Franciszka Miśki SDB

  Dzisiaj (30 maja 2012 r.) przypadła 70 – ta rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Miśki SDB w obozie koncentracyjnym w Dachau. Stała się ona okazją do organizowania uroczystości upamiętniających postać kandydata na ołtarze i modlitwy o jego rychłą beatyfikację.

  30 maja 2012r. 833
 • Święta Rodzina w 3D

  Od kilku dni po Pile jeździ specjalny samochód z Google Street View. Już wkrótce w programie Google Earth oraz Google Maps będzie można „spacerować” ulicami miasta.

  30 maja 2012r. 856
 • Ks. prof. dr hab. Henryk Stawniak dziekanem Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW

  Wybór ks. Henryka STAWNIAKA jest wielką radością dla współbraci domu salezjańskiego w Łomiankach, do którego należy elekt. Z tej okazji składamy nowemu dziekanowi jak najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych w pełnieniu tak zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji.

  30 maja 2012r. 1673
 • NOWENNA DO ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – dzień 9

  W ramach duchowego przygotowania do uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy do odsłuchania kilkuminutowych katechez na temat osoby Ducha Świętego i Jego działania, przygotowanych przez ks. Macieja Sarbinowskiego sdb:

  26 maja 2012r. 3077
 • Obchody Uroczystości NMP Wspomożycielki Wiernych w WSDTS w Krakowie

  Wspólnota WSDTS w Krakowie 24 maja obchodziła Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Uroczystość ta jest jedną z największych uroczystości dla całej rodziny salezjańskiej. Wielkim czcicielem Maryi pod wezwaniem Wspomożycielki Wiernych był sam Jan Bosko, który szerzył nabożeństwo i nowennę ku Jej czci, wydawał książki i broszurki Jej poświęcone, a także zbudował w Turynie bazylikę pod Jej wezwaniem.

  25 maja 2012r. 1030
 • W strugach deszczu pamiętali o zamachu na bł. Papieża Jana Pawła II

  Deszcz i chłód nie odstraszył najwierniejszych parafian św. Rodziny w  Pile. W niedzielę, 13 maja 2012 r., zgromadzili się na placu Zwycięstwa, pod figurą bł. Papieża Jana Pawła II aby uczestniczyć w apelu maryjnym. Takie apele na placu organizowane są w każdą niedzielę maja i października, ale ten wczorajszy miał szczególne znaczenie. Obchodziliśmy bowiem 31. rocznicę zamachu na Papieża.

  15 maja 2012r. 514
 • W poszukiwaniu prawdy o świecie mediów (cz.3)

  Dzisiaj 3 część rozważań, które są owocem styczniowych warsztatów medialnych. Pora na kolejną odsłonę poszukiwań prawdy o mediach. Tym razem zapraszam do zapoznania się z myślami pana Piotra Lisiewicza – dziennikarza i felietonisty  „Gazety Polskiej”.

  15 maja 2012r. 465
 • WAKACJE!!!

  Zakwitły już bzy, konwalie i kasztanowce, a zatem nie czas już na naukę tylko na planowanie wakacji. Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży oferuje dla dzieci i młodzieży szereg akcji, które będą zwieńczeniem całorocznej pracy ministrantów, scholi parafialnych lub oratoriów. Zapraszamy chłopców i dziewczęta, starszych i młodszych. 

  14 maja 2012r. 1174
 • KURS DLA WYCHOWAWCÓW - Przekaż dalej!

  Nasze Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży organizuje w Dębnie w dniach 15-17 czerwca 2012 ( w weekend) szkolenie dla kandydatów na wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży. 

  14 maja 2012r. 1351
 • Zmiany, zmiany : )

  Nowy chodnik przed kościołem Szczecinie – Wielgowie stał się faktem. W pierwszym etapie przejście z polbruku zostało ułożone przed kościołem od strony ulicy Zawrotnej oraz od strony placu przy kościele. 

  11 maja 2012r. 759
 • Ogólnopolski Konkurs Literacki: Kościół naszym domem

  W bieżącym roku liturgicznym Kościół w Polsce realizuje już drugi etap Programu Duszpasterskiego pod hasłem „Kościół naszym domem”. Na podstawowym fundamencie komunii z Bogiem pragniemy budować chrześcijańskie relacje z bliźnimi. Myślą przewodnią tego czasu jest fakt, że od doświadczenia bliskości Boga, chcemy przejść ku doświadczeniu bliskości człowieka. Przyczynić się do jeszcze większego zaangażowania świeckich w życie Kościoła, który jest komunią człowieka z Bogiem i innymi ludźmi.

  10 maja 2012r. 1000
 • Relacje z 19. Święta Dominika Savio

  Zapraszamy do zapoznania sie z relacją z 19. Ministranckiego Święta Dominika Savio w Dębnie.

  04 maja 2012r. 1200
 • Ks. Kazimierz Chudzicki ponownie Naczelnym Kapelanem ZHR

  W Warszawie w dniach od 20 do 22 kwietnia obradował XII Zjazd ZHR, który m.in. wybrał władze związku na kolejna dwuletnia kadencję. 

  30 kwietnia 2012r. 1552
 • Zaproszenie na Kongres Maryjny [karta zgłoszeniowa]

  Serdecznie zapraszamy wszystkich na VII INSPEKTORIALNY KONGRES KU CZCI NMP WSPOMOŻENIA WIERNYCH który odbędzie się w Rumi, 26 maja 2012 r.

  30 kwietnia 2012r. 1401
 • Ołtarz Lądzkich Męczenników

  Od 6. stycznia 1940 r. do 28. października 1942 r. niemieccy okupanci zamienili klasztor i kościół w Lądzie na obóz-więzienie dla polskiego duchowieństwa. Wśród 152. więźniów lądzkiego obozu był ks. biskup Michał Kozal oraz wspólnota salezjanów z Lądu, z ks. dyrektorem Franciszkiem Miśką na czele. W tym okresie lądzka świątynia i klasztor stały się świadkiem okrutnego poniżania godności człowieka przez niemieckiego okupanta, a jednocześnie heroicznego świadectwa wiary w Boga złożonego przez błogosławionego biskupa Kozala i jego towarzyszy. 

  26 kwietnia 2012r. 806
 • Święto Inspektorii i 90 lat obecności salezjanów w Lądzie [wideo]

  Święto inspektorii pw. św. Wojciecha, imieniny księdza inspektora Marka Chmielewskiego SDB, spotkanie formacyjne księży dyrektorów inspektorii pilskiej, jubileusz 75-, 50- i 25-lecia profesji zakonnej oraz 90. rocznica przybycia i rozpoczęcia przez salezjanów pracy w Lądzie – oto główne uroczystości, które duchowi synowie księdza Bosko wraz z zaproszonymi gośćmi i młodzieżą świętowali w dniach od 20 do 21 kwietnia w pocysterskim klasztorze.

  25 kwietnia 2012r. 1068
 • Chrześcijaństwo prawdziwe warte jest najwyższych poświęceń

  W dniu 23 kwietnia Kościół Katolicki w Polsce obchodzi uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Również w tym dniu o godz. 6.30 w kaplicy WSDTS w Krakowie sprawowana była Eucharystia ku czci tego świętego patrona naszej Ojczyzny. Homilię podczas tej Mszy wygłosił ksiądz Marek Chmielewski, przełożony pilskiej inspektorii salezjanów, której patronem jest także św. Wojciech.

  24 kwietnia 2012r. 613
 • Pilska scholka w Teatrze Muzycznym

  Dnia 12 kwietnia nasza schola z parafii św. Jana Bosko w Pile wyjechała do Teatru Muzycznego w Poznaniu na spektakl o Królewnie Śnieżce. 

  24 kwietnia 2012r. 507
 • Salezjanie dzieciom!

  W Rumi, w kościele NMP WW w dniach 31 maja i 1 czerwca, z okazji Dnia Dzieck aodbędą się przedstawienia teatralne dla dzieci z przedszkoli i klas 0-III z placówek w Redzie i Rumi. Organizatorem tego przedsięwzięcia są uczniowie z salezjańskiego gimnazjum.

  24 kwietnia 2012r. 777 • Salezjanie

  Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

  ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła, tel. 067 352 27 20

  Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl