loading...

Piątek XXVII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues'a oraz Towarzyszy, św. Pawła od Krzyża | czytania na dziś

Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Informacje

Zamknij wpis

Wydarzenia

Najnowsze informacje SALEZJANÓW Inspektorii pilskiej


 • V MINISTRANCKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

  Drodzy Ministranci i Księża Opiekunowie LSO!

   

  Przyszedł czas na kolejny, V ministrancki turniej tenisa stołowego Inspektorii św. Wojciecha , który się odbędzie w sobotę 24 marca 2012 roku w Debrznie. 

  18 lutego 2012r. 1154
 • Art. 43 rozszerza się na cały świat

  13 lutego odbyło się kolejne spotkanie Salezjańskiej Grupy Medialnej Art. 43. Było to spotkanie przełomowe, bowiem po raz pierwszy odbywało się w dwóch miejscach (Lądzie i Pile) jednocześnie. Było to możliwe dzięki wideokonferencji jaką prowadziliśmy z ks. Przemysławem Cholewą SDB.

  15 lutego 2012r. 664
 • Szukasz Boga? A może to Bóg Ciebie szuka?

  Pan Bóg porusza serca ludzi, naprawdę? Nie wierzysz? Przyjdź 26 lutego na Msze Świętą do  kościoła pw. Świętej Rodziny w Pile. W tym dniu  Pan Bóg będzie chciał przemówić także do Ciebie.

  15 lutego 2012r. 594
 • Obchody XX Światowego Dnia Chorego w szpitalu w Pile

  „… Chrystus nie przyszedł po to, aby tu na ziemi zlikwidować cierpienie, postanowił je uświęcić, zamienił w materiał twórczy. W Jego ręku stało się narzędziem zbawienia świata i w tym nim objawił nam swoją nieskończoną miłość do nas. W ten sposób nadał ludzkiemu cierpieniu sens. Od tego momentu ono nie musi człowieka niszczyć, może go doskonalić. Człowiek, cierpiąc, może ubogacać siebie i innych…”.

  15 lutego 2012r. 808
 • Jeśli się nie staniecie jak dzieci…

  Zespół „Wojownicy Pana i Przyjaciele”, działający przy bydgoskim Oratorium „Dominiczek” przez niemal trzy lata koncertował w różnych miejscach. Jednak czwartkowy koncert (9 lutego 2012r. w Kamieniu Krajeńskim) był wyjątkowy.

  15 lutego 2012r. 672
 • Teledysk o ks. Marku Rybie Rybińskim SDB

  3 lutego 2012 roku w studiu Telewizji Polskiej w Lublinie odbyło się nagranie teledysku do piosenki pt. "Ryba - My tacy nie jesteśmy!" mówiącej o polskim misjonarzu ks. Marku Rybińskim SDB zamordowanym 18 lutego 2011 roku w Tunezji.

  14 lutego 2012r. 830
 • Karnawał w św. Rodzinie

  W sobotnie popołudnie w parafii św. Rodziny w Pile było trochę gwarno. A to za sprawą dzieci przychodzących do świetlicy i tych ze scholi. 4 lutego była zorganizowana karnawałowa dyskoteka. W zabawie wzięło udział ponad 40 osób. Nad całością imprezy czuwała opiekunka scholi – s. Leokadia Tkaczuk FMA. W trakcie trzygodzinnej zabawy nie zabrakło konkursów i wspólnych zabaw.

  10 lutego 2012r. 745
 • III Warsztaty Medialne – edycja foto

  W dniach od 2 do 4 marca 2012 r., w Pile odbędą się po raz kolejny Warsztaty Medialne. Tym razem zajęcia poświęcone będą fotografii. W programie można znaleźć cały przekrój tematów poświęconych wykonywaniu zdjęć: kadrowaniu, kompozycji, oświetleniu, korekty, parametrów itp. Przewidziane są także ćwiczenia. W zależności od pogody – plener lub studio.

  08 lutego 2012r. 1336
 • Uroczystość ks. Bosko w Collegium Salesianum w Bydgoszczy

  Co roku ostatni dzień stycznia jest zaznaczony w kalendarzu imprez szkolnych stosownym kolorem, aby w ten sposób przygotować się i należycie przeżyć te wyjątkowe chwile. W tym celu opracowany został specjalny program, regulujący dzień 31 stycznia.

  08 lutego 2012r. 854
 • Odpust w parafii św. Jana Bosko w Pile

  31.01. obchodziliśmy Uroczystość św. Jana Bosko, Patrona naszej parafii oraz Liceum Ogólnokształcącego. Uroczystej Mszy Św. odpustowej przewodniczył Ekonom Inspektorialny ks. Witold Drzyzgiewicz. Wygłosił On Słowo Boże, w którym pochylił się nad kapłaństwem, charyzmatem i świętością włoskiego wychowawcy.

  08 lutego 2012r. 860
 • Bosko w Maceracie!

  Styczeń w kalendarzu salezjańskim jest bardzo istotny. Powodem jest oczywiście uroczystość św. Jana Bosko, która mobilizuje wszystkich skupionych wokół dzieła salezjanów w Maceracie, do intensywnego świętowania tego dnia.

  06 lutego 2012r. 638
 • Nuncjusz apostolski w Łomiankach

  Ostatni tydzień stycznia zaobfitował ważnymi wydarzeniami we wspólnocie salezjańskiej w Łomiankach. 24 stycznia przy współudziale przedstawicieli innych rodzin zakonnych w Łomiankach oraz młodzieży, która w każdą środę gromadzi się w naszym domu, aby wspólnie się modlić, słuchać słowa Bożego i pogłębiać swoją wiarę, obchodziliśmy doroczną uroczystość odpustową – święto patrona wspólnoty św. Franciszka Salezego. 

  04 lutego 2012r. 759
 • Razem dla ks. Bosko [VIDEO]

  Uroczystość Księdza Bosko jest świętem całej Rodziny Salezjańskiej oraz wszystkich sympatyków Ojca i Nauczyciela młodzieży. W naszym lądzkim klasztorze, oprócz nas Salezjanów, byli obecni także przedstawiciele Kościoła Powszechnego, Salezjanie Współpracownicy, rodzice oraz oczywiście licznie zgromadzona młodzież.

  03 lutego 2012r. 1121
 • Ojcostwo ks. Bosko, 31 stycznia WSDTS w Krakowie

  W dniu 31 stycznia wspólnota WSDTS w Krakowie uczciła rocznicę śmierci św. Jana Bosko, założyciela Towarzystwa św. Franciszka Salezego, Ojca i Nauczyciela młodzieży.

  02 lutego 2012r. 654
 • Uroczystość św. Jana Bosko w Czaplinku

  W naszej parafii, w Czaplinku uroczystość naszego Założyciela świętowaliśmy wraz z księdzem Biskupem Edwardem Dajczakiem, który  przewodniczył niedzielnej mszy świętej (29.01.2012 r.) o godz. 12:00. 

  01 lutego 2012r. 604
 • ŻYCZENIA

  "Chcę ci podarować przepis na świętość: po pierwsze, radość; po drugie, obowiązki związane z nauką i modlitwa; po trzecie, czynienie dobra względem wszystkich”.

  św. Jan Bosko

  30 stycznia 2012r. 891
 • Przesłanie do młodzieży MGS 2012

  Z okazji Uroczystości  Ojca i Nauczyciela Młodzieży, publikujemy przesłanie następcy św. Jana Bosko - ks. Generała  Pascuala Cháveza do modzieży salezjańskiej na całym świecie:

  30 stycznia 2012r. 886
 • Młodzieży nie trzeba tylko kochać, ale trzeba jej także pokazać, że jest kochana, czyli obchody Dnia Księdza Bosko w WSDTS w Krakowie

  Wewnętrzna Uroczystość Księdza Bosko, obchodzona w tym roku na „Łosiówce” w dniu 28 stycznia, pozwoliła młodym salezjanom okazać licznej młodzieży przybyłej z wielu placówek salezjańskich i nie tylko, że są oni misją życia każdego salezjanina.  Tegoroczne świętowanie przebiegało pod hasłem „Wehikuł czasu”. 

  30 stycznia 2012r. 679
 • Półkolonie zimowe 2012 w Wielgowie

  W pierwszym tygodniu ferii zimowych od 16 do 20 stycznia 35 dzieci pod opieką ks. proboszcza Andrzeja Marchewki, ks. Adama Żbikowskiego oraz wychowawczyń oratorium: Anny Krzyżanowskiej, Anny Żerebeckiej i Grażyny Szybiak, bawiło się na półkoloniach zorganizowanych w naszej parafii.

  30 stycznia 2012r. 828
 • Ks. Bosko w Radio Maryja (posłuchaj!)

  Niedługo uroczystość św. Jana Bosko. Z tej okazji, został przygotowany program o naszym założycielu w radio Maryja, w audycji Czas Wzrastania pod tytułem: „ks. Bosko zawsze radosny”. 

  28 stycznia 2012r. 2176
 • Ks. Koral profesorem nauk humanistycznych

  12 stycznia 2012 r. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski nadał naszemu współbratu ks. drwi hab. Jarosławowi Koralowi tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych.


  28 stycznia 2012r. 1082
 • Salezjańskie Google!

  Wśród wielu spontanicznych inicjatyw, jakie rodzą się w internetowej sieci, będących owocem kreatywności i fantazji internautów, znajduje się także jedna, która już objęła całą salezjańską Amerykę Łacińską, a która obecnie jest rozpowszechniana przez wszystkich sympatyków Ks. Bosko na świecie: obchody święta Ks. Bosko, w dniu 31 stycznia, poprzez „doodle”.

  27 stycznia 2012r. 920
 • Misterium Męki Pańskiej w Krakowie

  Salezjanie Księdza Bosko serdecznie zapraszają do obejrzenia i przeżycia Misterium Męki Pańskiej, wystawianego na scenie Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie.

  26 stycznia 2012r. 816
 • Przegląd Kolęd i Pastorałek

  Już po raz VII odbył się w parafii św. Marka w Bydgoszczy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Imprezę zorganizowało Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, a współorganizatorem był dom Zakonny Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy.

  25 stycznia 2012r. 612
 • Już wkrótce nowenna do księdza Bosko

  Nasi młodsi Współbracia z seminarium w Lądzie przygotowują nowennę przed uroczystością Księdza Bosko. Każdego dnia (od 22.01 do 30.01) na stronie internetowej www.nowenna.wsdts.pl będą pojawiały się słuchowiska z fragmentami życiorysu Księdza Bosko oraz treść samej nowenny.

  19 stycznia 2012r. 856
 • Koncert w Bydgoszczy Pawła Chustaka z rodziną

  „Tatusiu, spójrz! Anioł!”, „Dlaczego tak tu wesoło?” - tak dziecięce głosiki zapowiadały i zachęcały do wspólnego kolędowania przybyłych 8.01.2012 r. na koncert kolęd Pawła Chustaka (dotychczasowego lidera zespołu STRÓŻE PORANKA) fordońskich parafian.

  18 stycznia 2012r. 1349
 • Mamy nową parafię w Fittji, w Sztokholmie

  W dniu 7 stycznia 2012 roku  miała miejsce historyczna uroczystość przekazania nowej parafii, pod wezwaniem św. Botvida  w Fittji, salezjanom z inspektorii św. Wojciecha z siedzibą w Pile.

  14 stycznia 2012r. 1543
 • JUBILEUSZOWY ZJAZD SWE!!!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich na 60 Jubileuszowe Spotkanie Formacyjne Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych, które odbędzie się w Słupcy, w dniach 27 – 29.01.2012 r.

  12 stycznia 2012r. 1170
 • Wolne miejca na WARSZTATY!

  Pozostało jeszcze kilka miejsc na Warsztaty Medialne, które odbędą się w ten weekend (13-15 stycznia) w Pile. W czasie trwania kursy będzie możliwość poznania pracy dziennikarza, spotkania z redaktorami, a przede wszystkim nauczenia się redakcji tekstów i poznania gatunków dziennikarskich.

  10 stycznia 2012r. 659
 • Kibice na Jasnej Górze [retransmisja TV]

  W sobotę, 7 stycznia na Jasnej Górze odbyła się IV Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców, której organizatorem jest ks. Jarosław Wąsowicz oraz Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. Na to doroczne spotkanie  przybyło do Częstochowy kilkaset osób z całej Polski. Obecna była także pięcioosobowa reprezentacja naszego Seminarium.

  09 stycznia 2012r. 1406 • Salezjanie

  Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

  ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła, tel. 067 352 27 20

  Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl