loading...

Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | czytania na dziś

Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Informacje

Zamknij wpis

Aktualności


 • Zaproszenie na Kongres Maryjny [karta zgłoszeniowa]

  Serdecznie zapraszamy wszystkich na VII INSPEKTORIALNY KONGRES KU CZCI NMP WSPOMOŻENIA WIERNYCH który odbędzie się w Rumi, 26 maja 2012 r.

  30 kwietnia 2012r. 1434
 • Ołtarz Lądzkich Męczenników

  Od 6. stycznia 1940 r. do 28. października 1942 r. niemieccy okupanci zamienili klasztor i kościół w Lądzie na obóz-więzienie dla polskiego duchowieństwa. Wśród 152. więźniów lądzkiego obozu był ks. biskup Michał Kozal oraz wspólnota salezjanów z Lądu, z ks. dyrektorem Franciszkiem Miśką na czele. W tym okresie lądzka świątynia i klasztor stały się świadkiem okrutnego poniżania godności człowieka przez niemieckiego okupanta, a jednocześnie heroicznego świadectwa wiary w Boga złożonego przez błogosławionego biskupa Kozala i jego towarzyszy. 

  26 kwietnia 2012r. 875
 • Święto Inspektorii i 90 lat obecności salezjanów w Lądzie [wideo]

  Święto inspektorii pw. św. Wojciecha, imieniny księdza inspektora Marka Chmielewskiego SDB, spotkanie formacyjne księży dyrektorów inspektorii pilskiej, jubileusz 75-, 50- i 25-lecia profesji zakonnej oraz 90. rocznica przybycia i rozpoczęcia przez salezjanów pracy w Lądzie – oto główne uroczystości, które duchowi synowie księdza Bosko wraz z zaproszonymi gośćmi i młodzieżą świętowali w dniach od 20 do 21 kwietnia w pocysterskim klasztorze.

  25 kwietnia 2012r. 1175
 • Chrześcijaństwo prawdziwe warte jest najwyższych poświęceń

  W dniu 23 kwietnia Kościół Katolicki w Polsce obchodzi uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Również w tym dniu o godz. 6.30 w kaplicy WSDTS w Krakowie sprawowana była Eucharystia ku czci tego świętego patrona naszej Ojczyzny. Homilię podczas tej Mszy wygłosił ksiądz Marek Chmielewski, przełożony pilskiej inspektorii salezjanów, której patronem jest także św. Wojciech.

  24 kwietnia 2012r. 647
 • Pilska scholka w Teatrze Muzycznym

  Dnia 12 kwietnia nasza schola z parafii św. Jana Bosko w Pile wyjechała do Teatru Muzycznego w Poznaniu na spektakl o Królewnie Śnieżce. 

  24 kwietnia 2012r. 543
 • Salezjanie dzieciom!

  W Rumi, w kościele NMP WW w dniach 31 maja i 1 czerwca, z okazji Dnia Dzieck aodbędą się przedstawienia teatralne dla dzieci z przedszkoli i klas 0-III z placówek w Redzie i Rumi. Organizatorem tego przedsięwzięcia są uczniowie z salezjańskiego gimnazjum.

  24 kwietnia 2012r. 819
 • Krakowski Dzień Wspólnoty

  W dniu 22 kwietnia wspólnota WSDTS w Krakowie obchodziła imieniny swojego dyrektora, księdza Wojciecha Krawczyka. Od lat w tradycji salezjańskiej dzień imienin przełożonego jest obchodzony jako dzień wspólnoty. Za zorganizowanie i przebieg całej uroczystości byli odpowiedzialni współbracia z kursu V.

  24 kwietnia 2012r. 605
 • Aleksandrów w TV Trwam!

  We wtorek 24 kwietnia w kolejnej audycji ks. Antoniego Balcerzaka "Ze szkolnej ławki" w TV Trwam - wyemitowana zostanie lekcja Wychowania Fizycznego, jako forma przygotowania do Euro 2012. 

  23 kwietnia 2012r. 746
 • Medal Salesiani Merentibus wręczony

  21 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Lądzie odbyły się uroczyste obchody 90 rocznicy przyjazdu pierwszych salezjanów do Lądu. W spotkaniu tym uczestniczyła również delegacja ze SPTS w Bydgoszczy. Dla nas był to ważny dzień, gdyż wicedyrektor naszej szkoły- pani Aleksandra Biernacik otrzymała medal "Salesiani Merentibus" (Zasłużona dla Salezjanów).

  23 kwietnia 2012r. 1529
 • Stolica Bożego Miłosierdzia

  O Piękności niestworzona, kto Ciebie raz pozna, ten nic innego kochać nie może. Czuję otchłań swej duszy bezdenną i nic jej nie wyrówna – jeno Bóg sam. Czuje, że tonę w Nim jako jedno ziarenko piasku w bezdennym oceanie. Takimi słowami s. Faustyna Kowalska opisywała Boże Miłosierdzie, które przepełniało Jej serce. Ufni w tak wielką dobroć Pana, pięćdziesięcioosobowa grupa bydgoskich animatorów i sympatyków Oratorium „Dominiczek” wybrała się na Białą Niedzielę do Łagiewnik - „Stolicy” Bożego Miłosierdzia.

  23 kwietnia 2012r. 552
 • Czy Całun Turyński jest autentyczny? Rumskie spotkania z Barr'ym M. Schwortzem

  W dniach 13 - 15 kwietnia 2012 roku wspólnota salezjańska NMP Wspomożenia Wiernych gościła Barri'ego M. Schwortza (USA), uczestnika pierwszego zespołu badawczego Całunu Turyńskiego w roku 1978.

  19 kwietnia 2012r. 696
 • Emmanuel w Pile

  W dniach od 13 do 15 kwietnia w naszej parafii (św. Jana Bosko w Pile) gościła katolicka  wspólnota Emmanuel. Dzięki niej mogliśmy dowiedzieć się o nowej żywotnej cząstce Kościoła, która narodziła się we Francji, ale rozwija się również w naszym kraju.

  17 kwietnia 2012r. 775
 • Drodzy salezjanie, rodzino salezjańska i młodzi przyjaciele

  „Ty rozświecisz pochodnię moją,

  Panie, Boże mój, 

  rozświetlisz nasze ciemności”.

  (Ps 18, 29)

  06 kwietnia 2012r. 629
 • Życzenia

  Czcigodni Księża Salezjanie Pilskiej Inspektorii pw. św. Wojciecha z Księdzem Inspektorem Markiem Chmielewskim!

  05 kwietnia 2012r. 989
 • W siódmą rocznicę swojej śmierci, Papież jest z nami!

  Miało być skromne (z racji Wielkiego Tygodnia) ucałowanie relikwii, a nie przypuszczaliśmy, że w siódmą rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II – dziś już błogosławionego – zgromadzi się w naszej parafii rzesza wiernych. Ale cóż było się dziwić; przecież Papież Polak zawsze gromadził wokół siebie tłumy. 2 kwietnia 2012 r. po raz pierwszy parafianie ze św. Rodziny w Pile mogli poczuć fizyczną obecność Ojca Świętego, poprzez jego relikwie, które tego dnia zostały wystawione do publicznej czci.

  04 kwietnia 2012r. 728
 • Komunikat o stanie zdrowia Przełożonego Generalnego

  Wikariusz generalny, ks. Adriano Bregolin, wydał krótki komunikat o stanie zdrowia Przełożonego Generalnego ks. Pascuala Cháveza, kierując go do salezjanów i członków Rodziny Salezjańskiej.

  03 kwietnia 2012r. 856
 • Na duszy cieplej…

  Niedziela Męki Pańskiej. Wieczór. Pada deszcz i robi się zimno. Nie jest łatwo. Wszak to droga krzyżowa.  Parafianie bardzo licznie gromadzą się na placu przy kościele. 

  03 kwietnia 2012r. 769
 • Młodzi mężnie wyznający wiarę

  Bierzmowanie to sakrament, w którym Duch Święty umacnia chrześcijanina, aby wiarę swą mężnie wyznawał, bronił jej i według niej żył. To swoiste potwierdzenie dojrzałości chrześcijańskiej. A przede wszystkim, to sakrament który daje  „w darze Ducha Świętego” (Dz 2,38). 

  03 kwietnia 2012r. 635
 • Droga Krzyżowa ulicami Wielgowa

  Tradycyjnie w piątek przed Niedzielę Palmową  (30 marca 2012 r.) parafinie z Wielgowa tłumnie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej ulicami miasta, rozważając stacje męki Chrystusa. Mimo chłodu w nabożeństwie wzięło udział ponad 300 osób w różnym wieku, od dzieci do seniorów.

  31 marca 2012r. 651
 • Wielgowo: Rekolekcje Wielkopostne za nami

  Zakończyły się trwające od niedzieli czterodniowe Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje głosił ks. Adam Kiziuk, wicedyrektor Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu.

  29 marca 2012r. 1452
 • Salezjanie w sieci, czyli Biuro Medialne przegląda internet

  Nikogo chyba nie trzeba dzisiaj przekonywać o prawdziwości stwierdzenia, że środki masowego przekazu mają ogromne znaczenie w kształtowaniu świadomości społecznej człowieka. Przez wiele lat prasa, radio i telewizja były jedynymi źródłami informacji. Jednak przez ostatnie dziesięciolecia towarzyszy nam nowy sposób komunikacji, nowa technika przesyłania informacji – internet. 

  27 marca 2012r. 732
 • Zwiastowanie [film]

  Z okazji Uroczystości  Zwiastowania Pańskiego i Dnia Świętości Życia zapraszamy do wysłuchania video konferencji z Ziemi Świętej. Materiał został przygotowany dla Apostolatu MŁODZI DLA ŻYCIA (Youth For Life) przez naszych alumnów, studiujący w Jerozolimie: Szymona Kasprzaka i Jakuba Ruszniaka.

  26 marca 2012r. 859
 • Niecodzienne kazanie

  W ostatnią niedzielę (18 marca) lądzcy parafianie, przychodzący na Mszę Świętą o godzinie 9.30 (na którą szczególnie zaproszone są zawsze osoby związane z oratorium w Lądzie), mogli uczestniczyć w kazaniu, które można by nazwać niecodziennym. 

  24 marca 2012r. 693
 • Już się mury pną do góry!!!

  W toruńskich Szkołach Salezjańskich od pewnego czasu przeżywamy szczególne chwile radości. Nasze codzienne modlitwy przez przyczynę św. Józefa, modlitwy salezjanów, dzieci, młodzieży i rodziców zostały wysłuchane!!! Rozpoczęła się bowiem rozbudowa, której owocem będzie kolejnych jedenaście sal lekcyjnych.

  23 marca 2012r. 775
 • Warsztaty – Inwestycja w PIĘKNO

  W dniach 16 – 18 marca w Pile, w parafii św. Jana Bosko odbyły się po raz pierwszy Warsztaty Liturgiczno – Muzyczne. Uczestniczyły w nich 62 osoby : młodzież i dorośli z Ujścia, Krostkowa, Dębówka, Kaczor, Sędzina, Wałcza, Sławska, Złotowa, Białośliwia, Śmiłowa i z Piły z parafii : Wspomożycielki Wiernych, Św. Rodziny, św. Józefa, św. St. Kostki, Miłosierdzia Bożego, św. Antoniego i oczywiście ze św. Jana Bosko. 

  22 marca 2012r. 913
 • Wielgowo: Wizyta kleryków WSDTS z Lądu

  „Pójdź za mną” – to znamienne słowa Jezusa, kierowane nie tylko do swych apostołów, ale także do nas wszystkich. Słowa te nabierają szczególnego wyrazu, w niedzielę powołaniową (18.03.2012r.) w parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Wielgowie .

  19 marca 2012r. 811
 • Dzień Wdzięczności. Udzielenie posługi lektoratu.

  Dzień Wdzięczności, który 17 marca obchodziła wspólnota WSDTS w Krakowie to szczególne wydarzenie. W progach naszego seminarium gościliśmy naszych rodziców, rodzeństwo i przyjaciół.

  19 marca 2012r. 712
 • W poszukiwaniu prawdy o świecie mediów (cz. 2)

  Zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią artykułów poświęconych mediom. Tym razem refleksja jest oparta na wypowiedziach pana Łukasza Kazimierczaka, redaktora “Przewodnika Katolickiego” oraz czasopisma “Króluj nam Chryste”.

  16 marca 2012r. 544
 • W poszukiwaniu prawdy o świecie mediów (cz.1)

  Po warsztatowe przemyślenia na temat mediów. Zapraszamy do lektury tekstu przygotowanego przez kl. Krzysztofa Jaskólskiego sdb (Art. 43) na temat tzw. mediów mainstreamowych (głównego nurtu):

  12 marca 2012r. 853
 • Bł. Papież Jan Paweł II w Pile!

  Kustosz relikwii błogosławionego Papieża Jana Pawła II – ks. Stanisław Kardynał Dziwisz przychylnie odniósł się do prośby parafii Świętej Rodziny w Pile i ofiarował jej wiernym relikwie I stopnia ex sanguine, czyli z krwi Wielkiego Polaka. W piątek 9 marca 2012 r., wieczorem, kapsuła z płótnem nasączonym krwią trafiła do rąk proboszcza parafii – ks. Zbigniewa Hula.

  10 marca 2012r. 1320 • Salezjanie

  Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

  ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

  tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl