loading...

Poniedziałek XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta | czytania na dziś

Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Informacje

Zamknij wpis

Aktualności


 • Szczecin: Drive-in Church

  W niedzielę 29 marca br. w parafii pw. św. Jana Bosko w Szczecinie wierni mogli uczestniczyć we Mszy świętej w Drive-in Church.

  01 kwietnia 3347 4
 • Rzepczyno: trudny czas izolacji

  Marzec, a tegoroczny wyjątkowo, jest szczególnym miesiącem dla mieszkańców i pracowników Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rzepczynie. Ma to związek z epidemią koronawirusa i obostrzeniami dotyczącymi przemieszczania się oraz kolejną rocznicą śmierci ks. Kazimierza Lewandowskiego SDB, założyciela MOW.

  31 marca 497 18
 • Transmisje Mszy św. w parafiach Inspektorii pw. św. Wojciecha

  W związku z obostrzeniami dotyczącymi uczestnictwa wiernych w liturgii Mszy św. oraz wskazaniami Prezydium KEP (21 marca 2020 roku), publikujemy listę transmisji liturgii z kościołów i wspólnot, w których posługują salezjanie Inspektorii pw. św. Wojciecha.

  28 marca 614
 • Lubrza: rekolekcje dla młodzieży w Radio Maryja

  Zapraszamy do udziału w radiowych rekolekcjach wielkopostnych dla młodzieży, które ruszają na antenie Radia Maryja już w najbliższy czwartek, 26 marca. W tym roku mowa będzie o Bożej dezynfekcji serca i ducha.

  25 marca 841
 • Odeszła do Pana śp. Genowefa Dmochowska

  Z żalem informujemy, że w sobotę 21 marca br., w wieku 93 lat, odeszła do Pana śp. Genowefa Dmochowska, mama ks. Roberta posługującego w parafii pw. NSPJ w Kobylnicy.

  22 marca 278
 • Piła: cenne odkrycie w Archiwum Inspektorii

  Społeczna kwarantanna przynosi niespodziewane efekty. W Archiwum Salezjańskim Inspektorii Pilskiej zaowocowała odnalezieniem dwóch oryginalnych listów ks. Jana Bosko napisanych do Polaków.

  20 marca 496 9
 • Zakończenie 28. Kapituły Generalnej

  XXVIII Kapituła Generalna Towarzystwa św. Franciszka Salezego przechodzi do historii. Nie tylko ze względu na powód jej wcześniejszego zakończenia, ale również dzięki wyborowi do Rady Generalnej przedstawiciela Inspektorii Pilskiej pw. św. Wojciecha.

  14 marca 634 19
 • Rzym: nadzwyczajna Nowenna do Maryi Wspomożycielki

  Ze względu na krytyczną sytuację związaną z rozpowszechnieniem się koronawirusa w większości krajów świata, Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime zachęca salezjanów, członków Rodziny Salezjańskiej i młodzież do odnowienia ufnego zawierzenia Maryi Wspomożycielce, idąc za przykładem Księdza Bosko, który tak czynił w podobnych okolicznościach.

  14 marca 1751 2
 • Ks. Roman Jachimowicz SDB członkiem Rady Generalnej Towarzystwa Salezjańskiego

  XXVIII Kapituła Generalna Towarzystwa Salezjańskiego wybrała ks. Romana Jachimowicza SDB, dotychczasowego przełożonego Inspektorii Pilskiej pw. św. Wojciecha, na Radcę Regionu Europy Środkowo-Północnej.

  13 marca 1135 4
 • Odszedł do Pana śp. Ireneusz Wziętek

  Z żalem informujemy, że nad ranem, 13 marca br., w wieku 95 lat, odszedł do Pana śp. Ireneusz Wziętek, ojciec ks. Michała, misjonarza w Zambii.

  13 marca 236
 • Ks. Ángel Fernández Artime SDB ponowiony na stanowisku Przełożonego Generalnego Towarzystwa Salezjańskiego

  XXVIII Kapituła Generalna ponowiła ks. Ángela Fernándeza Artime SDB na stanowisku Przełożonego Generalnego na sześciolecie 2020-2026. Został wybrany w pierwszym głosowaniu.

  11 marca 235
 • Debrzno: XV Inspektorialny Turniej Tenisa Stołowego LSO

  Turniej Tenisa Stołowego LSO Inspektorii pw. św. Wojciecha na stałe wpisał się w kalendarz spotkań ministrantów salezjańskich placówek północno-zachodniej Polski. W sobotę, 29 lutego 2020 roku, turniej ten odbył się już po raz piętnasty, a jego organizacji podjęło się Stowarzyszenie Lokalne SALOS w Debrznie.

  01 marca 781 37
 • Szczecin: Studium Formacyjne Salezjanów Współpracowników

  W dniach 21-23 lutego br. Salezjanie Współpracownicy z Inspektorii Pilskiej zjechali się do Szkół Salezjańskich w Szczecinie, by jak co roku przeżyć Studium Formacyjne.

  27 lutego 311 9
 • Szczecin: salezjanie ponownie na boisku

  Salezjańska Liga Mistrzów po przerwie wróciła na boisko. Tym razem współbraci gościła wspólnota salezjanów ze Szczecina.

  26 lutego 384 4
 • Czaplinek: 84. zjazd formacyjny SWE

  Za nami kolejny zjazd Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych. 84. spotkanie SWE odbyło się pod hasłem "Zakochać się w Jezusie".

  17 lutego 893 25
 • Dębno: trzecia odsłona Projekt Edukacyjnego w „Naszym Domu”

  Za nami już kolejny moduł międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Każdy z nas jest inny, równy i wyjątkowy”, w którym bierze udział Świetlica Socjoterapeutyczna przy Ognisku Wychowawczym „Nasz Dom” w Dębnie.

  14 lutego 310 5
 • Bydgoszcz: salezjańskie spotkanie Mistrzów

  W mury Collegium Salesianum powrócili salezjańscy Mistrzowie, aby po wielu, wielu latach, z okazji XXV edycji Salezjańskiej Ligi Bydgoszczy, spotkać się, rozegrać turniej, powspominać sukcesy i porażki w barwach bydgoskiego SALOS-u.

  13 lutego 506 16
 • Rzym: udział w obradach 28. Kapituły Generalnej

  Pozostało pięć dni do rozpoczęcia 28. Kapituły Generalnej (KG28) Zgromadzenia Salezjańskiego, która jest "głównym znakiem jedności Zgromadzenia w jego różnorodności; braterskim spotkaniem, w czasie którego salezjanie dokonują wspólnotowej refleksji, mając najwyższą władzę w Towarzystwie" (por. Konst., 146 i 147).

  12 lutego 288
 • Konin: uroczystość św. Jana Bosko

  Z racji przypadających ferii zimowych, uroczystość św. Jana Bosko w Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Koninie obchodzono już 24 stycznia.

  11 lutego 306 3
 • Łomianki: salezjańskie uroczystości we wspólnocie zakonnej

  Ostatnie dni stycznia to dla wspólnoty salezjańskiej w Łomiankach okazja do szczególnego uczczenia świętych: Franciszka Salezego i Jana Bosko.

  10 lutego 415
 • Dębno: Nabożeństwo Światła

  W okolicach święta Ofiarowania Pańskiego (31.01-02.02.2020) wszystkie wspólnoty oazowe z naszej Inspektorii spotkały się w Dębnie, by razem przeżywać coroczne Nabożeństwo Światła. 

  06 lutego 447 6
 • Aleksandrów Kuj.: święto patrona PSPTS

  W ostatni dzień przed feriami, 24 stycznia 2020 roku, społeczność Kolegium Kujawskiego wraz z salezjanami i nauczycielami obchodziła święto salezjańskie – rocznicę dnia narodzin dla nieba św. Jana Bosko, patrona Publicznej Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kuj.

  05 lutego 348 17
 • Zapowiedź ministranckiego turnieju tenisa stołowego

  W sobotę, 29 lutego 2020 r. w Debrznie, odbędzie się turniej tenisa stołowego dla LSO z placówek Inspektorii św. Wojciecha.

  04 lutego 451 2
 • Szczecin: odpust parafialny w parafii pw. św. Jana Bosko

  W piątek, 31 stycznia 2020 r. w parafii pw. św. Jana Bosko w Szczecinie odbyła się uroczystość odpustowa, do której wspólnota przygotowywała się na codziennej Nowennie.

  03 lutego 435 7
 • Aleksandrów Kuj.: „Spełniony sen” w Kolegium Kujawskim

  W pierwszym tygodniu ferii (27-31 stycznia 2020) blisko 50 uczniów PSPTS w Aleksandrowie Kujawskim uczestniczyło w zimowych półkoloniach, których tematem był "Spełniony sen".

  02 lutego 262 16
 • Bydgoszcz: półkolonie zimowe w "Dominiczku"

  Ferie zimowe w trakcie, a to oznacza, że wzmorzoną aktywnością wykazują się salezjanie, wychowawcy i animatorzy z naszych dzieł, organizując różnego rodzaju akcje - wśród nich najbardziej popularną są półkolonie.

  02 lutego 288 11
 • Dębno: IV Koncert Kolęd i Pastorałek

  W niedzielę 26 stycznia 2020, w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie, odbył się już IV Koncert Kolęd Pastorałek.

  01 lutego 282 8
 • Abby Johnson prosi o modlitwę przed przyjazdem do Polski

  - Cieszę się, że będę w Polsce. Wasz kraj jest piękny, a polski papież Jan Paweł II to dla mnie ważna osoba. Zapraszam was na spotkania ze mną, posłuchajcie mojej historii – mówi Abby Johnson w specjalnym filmie nagranym przed zbliżającą się wizytą w Polsce. Abby poprosiła też Polaków o wsparcie modlitewne. 

  26 stycznia 601
 • Konin: Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej

  W minionym tygodniu wiele naszych szkół gościło u siebie babcie i dziadków przeżywających swoje święto.

  25 stycznia 318 3
 • Książka "Lenda novi aevi" - studia nad zabytkiem w Lądzie

  W Wydawnictwie Towarzystwa Naukowego Franciszka Salezego, jako 13 tom serii „Studia i rozprawy”, dzięki dotacji Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i pod redakcją naukową ks. Janusza Nowińskiego SDB, w listopadzie 2019 r. ukazał się tom Lenda novi aevi. Nowożytne zabytki dawnego opactwa w Lądzie – nowe odkrycia, najnowsze badania. 

  25 stycznia 380 2 • Salezjanie

  Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

  ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

  tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl