loading...

Sobota XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Wawrzyńca z Brindisi, św. Apolinarego | czytania na dziś

Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Informacje

Zamknij wpis

Wydarzenia

Najnowsze informacje SALEZJANÓW Inspektorii pilskiej


 • A ten diakonat, to na którym roku?

  Okazję do znalezienia odpowiedzi na powyższe pytanie miała reprezentacja LSO Collegium Salesianum w Bydgoszczy, która udała się do Krakowa, wspierać swoją modlitwą i obecnością salezjanów z V roku teologii, którzy przyjęli 12 maja br. Święcenia diakonatu.

  13 maja 298 12
 • Kurs wychowawców

  W dniach 8-10.06.2018, w Aleksandrowie Kujawskim, odbędzie się kolejny kurs z cyklu PRZEPUSTKA NA WAKACJE.

   

  10 maja 306
 • Z dawna Polski...

  Pieśnią „Z dawna Polski Tyś Królową” oraz wejściem licznych pocztów sztandarowych i celebransa z liturgiczną służbą ołtarza, rozpoczęła się o godz. 11.00 msza św. w kościele parafialnym św. App. Piotra i Pawła z racji uroczystości Matki Bożej Królowej Polski.

  09 maja 287 5
 • Zmarł brat ks. Józefa Dubińca sdb

  3. maja 2018 zmarł śp.Stanisław Dubiniec, brat ks. Józefa. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Kaławie w poniedziałek 7.05.2018 o godz. 12.00. 

  Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

  04 maja 297
 • XXV Ministranckie Święto Dominika Savio

  W dniach 27 – 29 kwietnia 2018 rok w Rumi odbyło się już 25. Ministranckie Święto Dominika Savio, które zgromadziło ok. 350 ministrantów z całej Inspektorii Pilskiej

  02 maja 271 15
 • Spotkanie ze Zmartwychwstałym

  Pragnąc ubogacić duchowo przeżywanie Okresu Wielkanocnego w dniu 26.04. na terenie Collegium Salesianum w Bydgoszczy miało miejsce pierwsze "Spotkanie ze Zmartwychwstałym".

  29 kwietnia 249 5
 • Spotkanie integracyjne animatorów z Oratorium "Dominiczek" z Bydgoszczy

  W miniony weekend nasi kandydaci i animatorzy z Oratorium "Dominiczek" mieli okazję jeszcze lepiej się zintegrować poprzez wspólnie spędzony czas.

  23 kwietnia 335 13
 • Sympozjum o duchowości młodzieży

  21 kwietnia w naszym seminarium odbyło się sympozjum z cyklu duchowości salezjańskiej pt.: „Perspektywy duchowego rozwoju młodzieży” zorganizowane przez księdza dr Zenona Klawikowskiego. 

  23 kwietnia 314
 • Ostatnie spotkane dla kandydatów do SDB - wojownicy powołani do zwycięstwa

  WOJOWNICY POWOŁANI DO ZWYCIĘSTWA!!! JUŻ ZA MIESIĄC NASZE OSTATNIE SPOTKANIE POWOŁANIOWE PRZED WAKACJAMI! 11-13 MAJA W LĄDZIE NAD WARTĄ, PEŁNA GOTOWOŚĆ I WIDZIMY SIĘ WSZYSCY, SZCZEGÓLNIE CI, KTÓRZY DECYDUJĄ SIĘ WSTĄPIĆ NA DROGĘ ŻYCIA SALEZJAŃSKIEGO W TYM ROKU Z PÓŁNOCNO-ZACHODNIEJ POLSKI CZYLI Z INSPEKTORII PILSKIEJ. 
  ZGŁOSZENIA NA ZJAZD W LĄDZIE NA MÓJ ADRES: chmielewskisdb@gmail.com
  REKOLEKCJE DLA WSTĘPUJĄCYCH DO SALEZJANÓW 1-5 CZERWCA!!!:)

  21 kwietnia 377
 • Finał diecezjalnego konkursu biblijnego w szkołach w Toruniu

  "Mesjasza będzie cierpiał trzeciego dnia zmartwychwstanie (...) wy jesteście świadkami tego" (Łk 24,46.48)

  Powyższe słowa były zacytowane jako wstęp do Finału Diecezjalnego Konkursu Biblijnego, który odbył się w sobotę 14 kwietnia w naszej szkole. Do Szkół Salezjańskich w Toruniu zjechało się 60 najlepszych młodych biblistów spośród 603 wszystkich uczestników tegorocznej edycji Konkursu.

  15 kwietnia 238 13
 • Ks. Mirosław Wierzbicki w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej

  Dnia 11 kwietnia 2018 ks. prof. dr Mirosław Stanisław Wierzbicki uczestniczył w Seminarium naukowym w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie podczas, którego  miał wykład na temat współczesnego wychowania młodzieży w Europie. 

  14 kwietnia 301 4
 • Bydgoszcz: "Czy można zdać maturę na 100% w pierwszej klasie LO? Można!"

  Czy można zdać maturę na 100% w pierwszej klasie LO? Można! Znamy już wyniki I etapu eliminacji centralnych Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej „Losy i dzieje oręża polskiego”. Zaszczytne tytuły finalistów, uprawniające do zwolnienia z matury, zdobyli dwaj uczniowie LO Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy: Katarzyna Krauze z klasy I A oraz Grzegorz Bordewicz z klasy I B.

  12 kwietnia 484 3
 • Rekolekcje w szkołach w Toruniu

  W ramach przygotowania do świąt Wielkanocnych, w Wielkim Tygodniu, w Szkołach Salezjańskich w Toruniu odbyły się rekolekcje wielkopostne.

  09 kwietnia 298 17
 • Na zakończenie sezonu piłkarskiego w szkołach w Bydgoszczy...

  Dzień 7. kwietnia 2018 r. dla ministrantów Collegium Salesianum w Bydgoszczy stał pod znakiem Piłki Nożnej.

  09 kwietnia 220 9
 • Warsztaty artystyczne w Dębnie

  Pod  koniec marca naszą Świeticę odwiedziło Koło Plastyczne ze Szkoły nr 1 w Dębnie z opiekunem grupy - Panią Ewą Wojciechowską. W ramach spotkania odbyly się warsztaty artystyczne poprowadzone przez wychowawcę Panią Katarzynę Izydorską.

  03 kwietnia 225 5
 • Alleluja! Chrystus zmartwychwstał!

  Niech zmartwychwstały Chrystus błogosławi  Współbraciom, siostrom Salezjankom, członkom Rodziny Salezjańskiej oraz wszystkim, którzy w duch ks. Bosko służą dobr młodzieży, zwłaszcza tej najuboższej. Bóg zapłać za Waszą posługę. Nieśmy radosną wieść o Chrystusie zmartwychwstałym w nasze wspólnoty, rodziny i środowiska pracy! 

  02 kwietnia 204
 • Zmarła siostra ks. Augustyna Dziędziela

  Z żalem zawiadamiamy, że 28 marca w Bielsku Białej odeszła do Pana śp. Elżbieta Chelaszek, siostra ks. Augustyna Dziędziela SDB. Śp. Elżbieta przyszła na świat 21.11.1939 r. Pogrzeb w Oświęcimiu w środę 4 kwietnia na cmentarzu komunalnym. Msza św. w kaplicy cmentarnej o godz. 12:30.

  Polecajmy Zmarłą Miłosierdziu Bożemu...

  29 marca 245
 • Młode serca w Pile

  Muzyka i radość wspólnoty – te dwa słowa chyba najlepiej opisują weekend, który oazowicze z diakonii muzycznej spędzili pod koniec marca w Pile. Tegoroczne KAMuzO wiosenne odbyło się pod hasłem ,,Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani”.

  27 marca 335 6
 • Przedstawienie Męki Pańskiej przez kółko teatralne z "Dominiczka" w Bydgoszczy

  W niedzielę kółko teatralne z Oratorium "Dominiczek" na Mszy św. o godz. 12 przybliżyło nam Misterium Jezusa w niecodziennej odsłonie. Główna bohaterka Lilii to dziewczynka która różni się od innych mieszkańców papierowego miasteczka i w konsekwencji jest odrzucona przez innych a mimo to oddaje życie za mieszkańców swojego miasta. Podobnie jak Jezus, którego ludzi odrzucili a On oddał swoje życie za nas, dla naszego zbawienia.

  27 marca 244 19
 • Bydgoszcz - Misterium Męki Pańskiej z bł. Piątką Poznańską

  W ramach przygotowań do Wydarzeń Paschalnych animatorzy Oratorium "Dominiczek" przygotowali Misterium Męki Pana Jezusa z wplecioną historią męczeństwa wychowanków salezjańskich - bł. Piątką Poznańską. Piękne Misterium pozwoliło nam wszystkim przeżyć piątkowe Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i poznać bliżej historię bohaterskiej Piątki Poznańskiej.

  27 marca 215 24
 • Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Oratoriów pilskich

  Tegoroczne misterium to już piąta premiera oratoryjnej grupy teatralnej. Tym razem sceny opowiadające o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa przeplatane były obrazami nawiązującymi do wesela w Kanie Galilejskiej. Takie połączenie tematów wywołało na widowni wiele emocji: od salw śmiechu właściwych dla weselnej radości począwszy, na szlochu pogrzebowego żalu i wzruszenia skończywszy.

  27 marca 545 11
 • Zapraszamy na święcenia kapłańskie do Lądu n. Wartą!

  Z radością zapraszamy na Mszę Świętą, podczas której z rąk Księdza Arcybiskupa Józefa Kowalczyka otrzymamy święcenia prezbiteratu.

  Już teraz polecamy się Waszym modlitwom!
  Artur Chejnowski SDB
  Jarosław Krzysztonek SDB
  Konrad Roszczyk SDB

  24 marca 518
 • Spotkania w Lądzie w ramach Salezjańskiej Szkoły Duchowości

  W ostatnim czasie miały miejsce dwa wydarzenia: pierwsze zatytułowane "Rozeznanie duchowe w towarzyszeniu młodemu czlowiekowi" w dniach 2-4 marca oraz drugie: "Modlitwa nieustanna w duchu księdza Bosko" w dniach 16-18 marca 2018 r.

    

  23 marca 275
 • Rekolekcje szkolne w Bydgoszczy

  W dniach 12-14 marca w parafii pw. św. Marka w Bydgoszczy odbyły się  prowadzone przez siostry salezjanki rekolekcje wielkopostne dla szkół państwowych.

  20 marca 292 18
 • Ministrancki turniej Tenisa Stołowego w Debrznie za nami

  17 marca 2018 w Debrznie odbył się po raz XIII Inspektorialny Turniej Tenisa Stołowego dla ministrantów z naszej prowincji. Do Debrzna przyjechało ok 60 uczestników wraz z opiekunami. Zapraszamy do obejrzenia relacji  w dziale wideo.

  20 marca 235
 • Zmarł ks. Bolesław Kujawa SDB

  Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 23 marca 2018 r. o godz. 12.00 mszą św. w parafii pw. św. Rodziny w Pile. Pochówek nastąpi w sobotę 24 marca w parafii pw. Św. Prokopa w Konecku k. Aleksandrowa Kujawskiego, o godz. 13.00 Msza św.

  Wieczny odpoczymek racz mu dać Panie...

  12 marca 518
 • Zespół Uwielbienia "Król Dawid" z Czaplinka

  Od czterech lat w Czaplinku działa zespół "Król Dawid". Zapraszamy do zapoznania się z ich historią i obecną działalnością.

  12 marca 477
 • Zjazd animatorów Oazy

  W dniach od 2 do 4 marca animatorzy i moderatorzy Ruchu Światło-Życie spotkali się w Szczecinie, w parafii pw. świętego Jana Bosko, aby wspólnie przeżyć Oazę Rekolekcyjną Animatorów Ruchu.

  07 marca 739 14
 • Zgłoszenia na Turniej Tenisa Stołowego w Debrznie

  Przypominamy, że termin zgłoszeń na ministrancki turniej tenisa stołeowego w Debrznie upływa 10 marca. Pod linkiem poniżej do pobrania udostępnione są karty zgłoszeń, regulaminy i informacje.

  06 marca 309
 • Rekolekcje akademickie na UKSW

  W dniach 25-28 lutego br. przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne na UKSW. W tym roku podczas rekolekcji, w których wzięło udział blisko 250 osób, spotkaliśmy się ze świadkiem Bożego Miłosierdzia, ks. dr. Radosławem Siwińskim.

  05 marca 355 6 • Salezjanie

  Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

  ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła, tel. 067 352 27 20

  Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl