loading...

II Niedziela adwentu | czytania na dziś

Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Informacje

Zamknij wpis

Wydarzenia

Najnowsze informacje SALEZJANÓW Inspektorii pilskiej


 • Ministranci z Bydgoszczy i Torunia w Lądzie

  W piątek i sobotę (13-14 X) odbył się wyjazd integracyjny najmłodszych ministrantów z parafii św. Marka w Bydgoszczy i ze Szkół Salezjańskich w Toruniu do klasztoru w Lądzie nad Wartą oraz do Poznania.

  17 października 311 11
 • Pierwsze Warsztaty Muzyczno-Techniczne SGM w Pile

  W dniach 13-15 października na terenie parafii św. Jana Bosko w Pile odbyła się pierwsza edycja warsztatów muzyczno -technicznych. Wzięło w niej udział 30 młodych ludzi ze Szczecina, Poznania, Aleksandrowa Kujawskiego, Bydgoszczy i Piły. A chętnych było znacznie więcej...

  16 października 430 22
 • Zapraszamy na 14. Ministrancki Turniej Piłki Halowej!

  Turniej odbędzie się 11 listopada w Pile. Zgłoszenia do 5 listopada (niedziela) na adres: maciej.sarbinowski@gmail.com. Program zawodów jest następujący:

   

   

  16 października 285
 • Parafia Kobylanka na akcji "Różaniec do granic"

  W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej - 7 października 2017 roku, grupa ponad 40 osób z Kobylanki, na czele ze swoim proboszczem ks. Pawłem Żurawińskim, wyruszyła na pielgrzymkę autokarową do kościoła stacyjnego w Boleszkowicach, aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji "Różaniec do granic".

  09 października 283 11
 • Inspektorialny dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Czaplinku

  Piękna pogoda, malownicze krajobrazy Czaplinka i ogrom radości salezjańskiej młodzieży – tak najprościej można opisać atmosferę towarzyszącą Inspektorialnemu Dniu Wspólnoty. Wydarzenie, które odbyło się w ostatni weekend września, przyciągnęło ponad 160 osób.

  09 października 400 37
 • Kolejne spotkanie Only4Men w Kobylnicy

  W środę, 4 października, odbyło się w Kobylnicy drugie spotkanie formacyjne po hasłem "Only 4 men".

  05 października 240 9
 • Informacje przetargowe dotyczące dostaw energii elektrycznej do naszych domów

  Na prośbę Ekonoma Inspektorialnego ks. Mirosława Kurkiewicza zamieszczamy dokumenty dotyczące przetargu na dostawy energii elektrycznej do naszych domów.

  05 października 227
 • Piłka nożna salezjanów

  W poniedziałek 25.09.2017 r. po raz kolejny salezjanie Inspektorii Pilskiej spotkali się na rozgrywkach piłki nożnej halowej w ramach Wieczystego Turnieju o Puchar ks. Bosko im. ks. Stanisława Smuniewskiego SDB. 

  29 września 899 12
 • Zapraszamy młodzież na warsztaty muzyczno-techniczne

  Wasz zespół/schola gra wszystko "na jedno kopyto"? Wszystko gra dobrze, ale nie brzmicie tak jak trzeba? Zapraszamy na warsztaty 13-15 paździenika do Piły, ul Libelta 3!

  13 września 316 3
 • Wieczorne modlitwy on-line - zaczynamy!

  Po wakacyjnej przerwie rozpoczęliśmy już 5 rok wieczornych modlitwy on-line, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

  Co zrobić, aby w nich uczestniczyć? Zobacz materiał w dziale "video" lub kliknij w link:

  https://www.youtube.com/watch?v=gAJvaWsU6DU

  27 września 138 3
 • Zapraszamy wszystkich pracujących z młodymi na Szkołę Towarzyszenia Duchowego

  W dniach 8-10 grudnia 2017 odbędzie się w Lądzie n. Wartą spotkanie dotyczące kierownictwa duchowego.

  21 września 380
 • Ks. Janusz Nowiński został doktorem habilitowanym

  W czwartek, 21 września b.r., Rada Naukowa Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk zatwierdziła decyzję komisji habilitacyjnej o nadaniu ks. dr. Januszowi Nowińskiemu tytułu doktora habilitowanego w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie historia sztuki.

  21 września 339
 • Zmarł ks. Mirosław Formela

  19 września odszedł do Pana w wieku 61 lat ks. Mirosław Formela. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 22 września w Rumi, w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. 

  19 września 684
 • Salezjańska Szkoła Modlitwy - zapraszamy!

  W dniach 10-12 listopada w Lądzie odbędzie się organizowana przez Centrum Duchowaości Salezjańskiej Salezjańska Szkoła Modlitwy. Propozycja jest skierowania do członków Rodziny Salezjańskiej.

  20 września 307
 • Reportaż o naszej szkole w Aleksandrowie Kujawskim w TV Trwam

  19 września (wtorek) o godz. 18.15 w TV Trwam w programie "Ze szkolnej ławki" będzie gościć nasza szkoła z Aleksandrowa Kujawskiego. W programie wiele ciekawych ujęć Kolegium Kujawskiego. Gorąco polecamy!

  19 września 293
 • Only4Men w Lądzie - spotkanie o ojcostwie

  Poza nami pierwsze w tym roku formacyjnym lądzkie spotkanie Only4Men, na które z różnych stron Polski przybyło ok 200 mężczyzn.

  17 września 203 8
 • Ks. Titus Zeman sdb 30 września powiększy grono błogosławionych Rodziny Salezjańskiej

  Ks. Titus Zeman - męczennik okresu komunizmu w Słowacji zostanie beatyfikowany w Bratysławie 30 września 2017r. Uroczystościom będzie przewodniczył salezjanin, kard. Angelo Amato. W dziale "video" zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego przygotowanego przez biuro medialne inspektorii słowackiej.

  14 września 216
 • Rozpoczęcie roku duszpasterskiego w Wierzchowie - spotkanie integracyjne wszystkich grup

  Ognisko podczas deszczu brzmi dość niespotykanie, ale nie u nas. W niedzielę (10. 09. 2017 r.) w naszej parafii odbył się piknik rozpoczynający kolejny rok pracy duszpasterskiej, w którym uczestniczyły różne grupy duszpasterskie ze swoimi rodzinami:

  12 września 176 5
 • Spotkanie "Only4Men" w Kobylnicy

  W środę 6 września w naszej parafii odbyło się pierwsze spotkanie formacyjne dla mężczyzn.

  „Only 4 men” – czyli tylko dla prawdziwych wojowników to cykl spotkań przeznaczonych dla mężczyzn, którzy chcą poznawać i na serio traktować wiarę, swoje zaangażowanie w Kościół, powołanie do bycia mężczyzną, ojcem, mężem lub księdzem. To przestrzeń, w której można wspólnie wzrastać.

  11 września 351 6
 • Only4Men - Ojcostwo

  16 września zapraszamy dl Lądu n. Wartą na kolejne spotkanie dla mężczyzn - młodszych, mniej młodszych, szukającch powołania lub utwierdzenia w rozeznanym już powołaniu. Temat - OJCOWSTWO

  11 września 180
 • Pierwszy zjazd Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej

  W dniach od 8 do 10 września w Bydgoszczy odbył się pierwszy zjazd Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej. Na zaproszenie do wzięcia udziały w zajęciach w SSDM odpowiedziało ok 130 młodych ludzi z całej Polski.

  11 września 539 32
 • Pamięci bł. Czesława Jóźwiaka

  W całej salezjańskiej Polsce rok 2017 jest dedykowany męczennikom II wojny światowej, wychowankom oratorium w Poznaniu, którzy nazywani są popularnie „Piątką”. W okresie wojny za działalność konspiracyjną w Narodowej Organizacji Bojowej zostali aresztowani przez gestapo i skazani na śmierć.

  09 września 349 7
 • Animatorzy z Bydgoszczy na spływie kajakowym

  We wtorek, 8 sierpnia, po Mszy Świętej wyruszyliśmy na wspólny 4 dniowy wypad na kajaki....

  09 września 132 14
 • Rozpoczęcie roku formacyjnego w Bydgoszczy

  7. wrzesnia Mszą świętą w kaplicy, rozpoczęliśmy kolejny rok formacyjny wszysykich wspólnot Bydgoskich.

  08 września 595 12
 • Programacja Oratorium w Bydgoszczy

  1 września spotkaliśmy się pod plebanią i mimo brzydkiej pogody, z uśmiechami na twarzach ruszyliśmy na dworzec gdzie czekał na nas pociąg, który miał zabrać nas na 3 dni do Torunia. Na miejscu dzięki wspaniale przeprowadzonym warsztatom nasza grupa stała się jeszcze bardziej zintegrowana.

  08 września 145 9
 • Ulica św. Jana Bosko w Toruniu

  4 września b.r. podczas inauguracji kolejnego roku szkolnego w szkołach salezjańskich w Toruniu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Chwilę przed Eucharystią dokonano uroczystego otwarcia nowej ulicy w Toruniu, ulicy, której patronuje założyciel Rodziny Salezjańskiej św. Jan Bosko.

  08 września 536 3
 • Poświęcenie kaplicy domowej w Słupsku

  W sobotę, 2 września 2017, Dyrektor wspólnoty pw. św. Rodziny w Słupsku ks. Andrzej Marchewka poświęcił odremontowaną kaplicę  domową.

  04 września 581 5
 • Dni skupienia i III Salezjańska Pielgrzymka Rodzin

  W dniach 23-27.08.2017 odbyły się VII wakacyjne Dni Skupienia Rodzin Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych.
  Już po raz trzeci miały one miejsce w gościnnym domu "Kuźnia Serc" w Swobnicy.Pod przewodnictwem ks.Leszka Zioły i ks.Wojtka Pettke w spotkaniu brało udział 13 rodzin ze Szczecina,Poznania,Słupska i Łodzi.

  02 września 382 4
 • Obchody 75-lecia męczeństwa Piątki w Dreźnie

  24 sierpnia grupa młodzieży z ks. inspektorem Jarosławem Pizoniem wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 75 lecie męczeństwa Piątki Poznańskiej w Dreźnie.

  02 września 187
 • W koloratce wśród raperów

  W Człuchowie CZW Rap Night odbyła się po raz 10. i z okazji jubileuszu fajerwerki rozbłysły nie tylko na niebie. Na scenie i w jej otoczeniu również działo się sporo. Po festiwalu dużo mówiło się o koncertach wykonawców z czołówki polskiej sceny hip-hopowej, ale nie tylko.  

  02 września 185 2 • Salezjanie

  Towarzysto Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

  ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła Tel. 067 352 27 20

  Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl