loading...

XXVIII Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Jana Kantego | czytania na dziś

Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Informacje

Zamknij wpis

Aktualności


 • Swobnica: dzień wspólnoty I turnusu rekolekcji oazowych

  Trzynasty dzień rekolekcji oazowych to czas pielgrzymowania. Wszystkie stopnie spotykają się wtedy w jednym miejscu, by wspólnie przeżyć tajemnicę zesłania Ducha Świętego.

  25 lipca 372 14
 • Piła: królewskie półkolonie w parafii pw. Świętej Rodziny

  W piątek 12 lipca zakończyły się półkolonie w parafii Świętej Rodziny w Pile. Tematem przewodnim była historia „Króla Lwa”. 

  24 lipca 231 8
 • Rumia: „Ahoj przygodo!” w Oratorium im. św. Dominika Savio

  Oratorium im. św. Dominika Savio w Rumi w pierwszych tygodniach wakacji przeprowadziło dla swoich wychowanków dwa turnusy półkolonii, które odbyły się w dniach 24-28 czerwca oraz 1-5 lipca 2019 roku.

  06 lipca 271 20
 • Toruń: półkolonie w Szkołach Salezjańskich

  Wraz z rozpoczęciem wakacji rozpoczęły się półkolonie w toruńskich Szkołach Salezjańskich. W dniach 24-28 czerwca oraz 1-5 lipca br., odbyły się dwa tygodniowe turnusy, które różniły się uczestnikami, a łączył je plan i wychowawcy.

  06 lipca 222 11
 • Bydgoszcz: półkolonie letnie w Oratorium "Dominiczek"

  Wakacje to szczególny czas działalności salezjanów, wychowawców i animatorów. Przedstawiamy relację z dzieła salezjańskiego w Bydgoszczy.

  04 lipca 286 11
 • Rumia: święcenia diakonatu

  Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi po raz kolejny było miejscem ważnego wydarzenia w życiu Inspektorii pw. św. Wojciecha. W sobotę, 29 czerwca br., święcenia diakonatu z rąk J.E. ks. bpa Arkadiusza Okroja, biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej, przyjął nasz współbrat Damian Okroj SDB.

  04 lipca 409 16
 • Łomianki: jubileusz 40-lecia kapłaństwa

  12 czerwca 2019 r. we wspólnocie św. Franciszka Salezego w Łomiankach miał miejsce jubileusz 40-lecia kapłaństwa.

  29 czerwca 482 2
 • Awaria serwera

  W związku z awarią serwera pojawił się problem z dostępnością części fotografii dołączonych do niektórych artykułów na stronie www.pila.salezjanie.pl.

  26 czerwca 184
 • Konin: SPTS laureatem konkursu "Do hymnu"

  W II edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych "Do hymnu", organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Koninie zajęła I miejsce w województwie wielkopolskim.

  26 czerwca 245 4
 • Ląd: jubileusze święceń kapłańskich

  Obchodzone w tym roku 11 czerwca Święto Matki Kościoła było okazją do corocznego spotkania salezjanów obchodzących jubileusze święceń prezbiteratu. Uroczystość miała miejsce w lądzkim kościele, w którym przed 60, 50 i 25 laty księża jubilaci przyjęli święcenia.

  22 czerwca 597 3
 • Zmarł ks. Jarosław Koral SDB

  Dziś, 20 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w wieku 59 lat odszedł do Pana ks. Jarosław Koral SDB, współbrat ze wspólnoty pw. św. Franciszka Salezego w Łomiankach.

  20 czerwca 1479 2
 • Poznań: ks. Jarosław Wąsowicz SDB laureatem Nagrody im. Prof. Stanisława Nagrodzkiego dla archiwistów woj. wielkopolskiego

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów, 12 czerwca 2019 r. zostały po raz drugi wręczone Nagrody im. prof. Stanisława Nawrockiego dla archiwistów województwa wielkopolskiego. W czasie uroczystości, która odbyła się w Sali Celichowskiego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, nagrodę główną odebrał nasz współbrat, ks. dr Jarosław Wąsowicz SDB.

  17 czerwca 302 5
 • Bydgoszcz: XVII Salezjańskie Dni Młodości

  Jak co roku, w Bydgoszczy, w parafii św. Marka, w dniach 8-9 czerwca br., odbyły się już XVII Salezjańskie Dni Młodości. W tym roku hasłem festynu były słowa Wiązanki Księdza Generała: "Świętość jest także dla Ciebie".

  14 czerwca 348 15
 • Trzciniec: IX Gala Laureatów już na nami!

  Dnia 7 czerwca 2019 roku w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu spotkali się uczniowie szkół, placówek i ośrodków wychowawczych naszej Inspektorii, by wspólnie świętować swoje sukcesy i osiągnięcia.

  14 czerwca 439 18
 • Rumia: mocni Duchem Świętym

  Pod znakiem uśmiechu i radosnego oczekiwania upłynęła oazowej młodzieży Centralna Oaza Matka, czyli coroczny zjazd, odbywający się zawsze w weekend Zesłania Ducha Świętego. Młodzież zgromadziła się w dniach 7-9.06.2019 r. w parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi.

  13 czerwca 483 6
 • Rzepczyno: jubileusz święceń kapłańskich

  Wychowankowie i pracownicy domu salezjańskiego w Rzepczynie świętowali jubileusz kapłaństwa ks. Artura Dylewskiego SDB.

  10 czerwca 365 5
 • Rzepczyno: Dzień Wdzięczności

  W sobotę, 1 czerwca 2019 roku, w domu salezjańskim w Rzepczynie obchodzono Dzień Wdzięczności, święto Dobroczyńców ośrodka.

  07 czerwca 305 9
 • Zaproszenie na czwarte spotkanie Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej

  Ośrodek Duchowości i Kultury w Lądzie zaprasza młodych ludzi między 16. a 35. rokiem życia do udziału w czwartej odsłonie Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej. Temat kolejnego spotkania to: „Takimi nas stworzył”.

  07 czerwca 314 2
 • Debrzno: ks. Grzegorz Siwak SDB odznaczony Gminnym Orderem Przyjaciela Dzieci

  Z radością informujemy, iż ks. Grzegorz Siwak SDB, posługujący we wspólnocie salezjańskiej w Debrznie, został uhoronowany Gminnym Orderem Przyjaciela Dzieci.

  05 czerwca 1393
 • Rzepczyno: przyjęcie sakramentów świętych

  23 maja br. w salezjańskim domu w Rzepczynie gościł biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko, który udzielił wychowankom trzech sakramentów.

  04 czerwca 293 6
 • Bydgoszcz: Dzień Mamy i Taty w Oratorium "Dominiczek"

  W poniedziałek, 27 maja br., młodzież i dzieci Oratorium "Dominiczek" w Bydgoszczy obchodziły Dzień Mamy i Taty.

  30 maja 288 7
 • Ląd: święcenia kapłańskie trzech salezjanów

  Sobotnie przedpołudnie 25 maja 2019 roku stało się momentem przełomowym w życiu trzech salezjańskich diakonów Inspektorii pw. św. Wojciecha. Poprzez nałożenie rąk i modlitwę konsekracyjną do grona prezbiterów zostali włączeni: Łukasz Burnicki, Tomasz Malinowski i Jakub Marek.

  28 maja 884 27
 • Bydgoszcz: modlitwa rodziców za dzieci

  Piękna inicjatywa modlitwy rodziców za dzieci rozwija się w bydgoskim Oratorium "Dominiczek".

  28 maja 374 9
 • Odszedł do Pana śp. Marek Lepper

  W sobotę 25 maja br., w wieku 60 lat, odszedł do Pana śp. Marek Lepper, brat ks. Zdzisława, posługującego w Sztokholmie.

  27 maja 263
 • Zaproszenie na święcenia prezbiteratu

  Serdecznie zapraszamy do udziału w liturgii święceń prezbiteratu trzech diakonów przynależących do Inspektorii pw. św. Wojciecha.

  23 maja 463
 • Dębno: Trening Zastępowania Agresji

  W Świetlicy Socjoterapeutycznej „Nasz Dom” zakończyliśmy Trening Zastępowania Agresji. Uczestniczyły w nim dzieci w wieku 10-13 lat. Dojrzewanie uczuć zależy od rozwoju systemu nerwowego, natomiast uczenie się małego dziecka podlega na modelowaniu oraz wzmacnianiu. Trening Zastępowania Agresji znakomicie wykorzystuje te prawidłowości.

  23 maja 221 3
 • Aleksandrów Kuj.: stulecie Kolegium Kujawskiego

  Wiele cudów, większych i mniejszych, działo się w Aleksandrowie Kujawskim w ostatnich dziesięcioleciach. Jednym z nich może być fakt pięknej pogody, która, mimo niekorzystnych prognoz, towarzyszyła obchodom stulecia obecności salezjanów w tym mieście, szczególnie w Kolegium Kujawskim.

  22 maja 776 50
 • Rzym: Światowa Nowenna przed Uroczystością Maryi Wspomożycielki

  Na kilka dni przed rozpoczęciem Nowenny przygotowującej do Uroczystości Maryi Wspomożycielki zostały umieszczone w sieci pierwsze treści, które składają się na Światową Nowennę, jaką zaproponował Przełożony Generalny całemu Zgromadzeniu i wszystkim grupom, które podzielają charyzmat salezjański. W tym roku, w towarzystwie ks. Ángela Fernándeza Artime, będziemy się zastanawiać nad “błogosławieństwami Rodziny Salezjańskiej”.

  13 maja 214
 • Nowogródek Pomorski: nowi ceremoniarze i lektorzy

  Ponad trzy miesiące trwały przygotowania do tegorocznej promocji lektorów i ceremoniarzy w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, wśród których znaleźli się również ministranci z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Nowogródku Pomorskim.

  21 maja 277 4
 • Dębno: I Przegląd Pieśni Maryjnych

  W przeddzień 102. rocznicy Objawień Matki Bożej w Fatimie, 12.05.2019, w kościele parafialnym pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie odbyło się spotkanie z muzyką i pieśnią poświęcone Matce Bożej. To był też akt wynagradzający za profanację Jej wizerunku w ostatnim czasie.

  20 maja 227 3 • Salezjanie

  Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

  ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

  tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl