loading...

Sobota II tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie dowolne Św. Turybiusza z Mongrovejo | czytania na dziś

Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Informacje

Zamknij wpis

Aktualności


 • Szczecin: XIII Kapituła Inspektorialna PLN (dzień 3)

  Relacja z trzeciego dnia obrad XIII Kapituły Inspektorialnej Inspektorii pw. św. Wojciecha. Kapituła Inspektorialna 2019 odbywa się w Zespole Szkół Salezjańskich w Szczecinie przy ulicy Ku Słońcu, a delegaci obradują nad tematem: „Jacy salezjanie dla współczesnej młodzieży?”

  06 lutego 325 10
 • Dębno: zapłonęło Światło Miłości

  "Z Niepokalaną nieśmy Miłość" – właśnie pod takim hasłem, w dniach 1-3 lutego, odbyło się tegoroczne Nabożeństwo Światła. Zgodnie z tradycją, oazowiczów z naszej Inspektorii przyjęła w swoje progi wspólnota z Dębna.

  07 lutego 302 7
 • Zaproszenie na turniej tenisa stołowego LSO

  W sobotę, 2 marca 2019 r. w Debrznie, odbędzie się kolejny turniej tenisa stołowego dla ministrantów z placówek Inspektorii św. Wojciecha.

  06 lutego 256 2
 • Bydgoszcz: obóz zimowy Collegium Salesianum

  W pierwszym tygodniu ferii, w dniach 13-19 stycznia 2019, został zorganizowany obóz narciarsko-snowboardowy dla uczniów Collegium Salesianum w Bydgoszczy.

  06 lutego 131 14
 • Szczecin: XIII Kapituła Inspektorialna PLN (dzień 2)

  Relacja z drugiego dnia obrad XIII Kapituły Inspektorialnej Inspektorii pw. św. Wojciecha. Kapituła Inspektorialna 2019 odbywa się w Zespole Szkół Salezjańskich w Szczecinie przy ulicy Ku Słońcu, a delegaci obradują nad tematem: „Jacy salezjanie dla współczesnej młodzieży?”

  05 lutego 310 7
 • Szczecin: XIII Kapituła Inspektorialna PLN (dzień 1)

  Relacja z pierwszego dnia obrad XIII Kapituły Inspektorialnej Inspektorii pw. św. Wojciecha. Kapituła Inspektorialna 2019 odbywa się w Zespole Szkół Salezjańskich w Szczecinie przy ulicy Ku Słońcu, a delegaci obradują nad tematem: „Jacy salezjanie dla współczesnej młodzieży?”

  05 lutego 463 4
 • Szczecin: rozpoczęła się XIII Kapituła Inspektorialna PLN

  W poniedziałek, 4 lutego 2019 roku, w Zespole Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu w Szczecinie, rozpczęła się XIII Kapituła Inspektorialna Inspektorii pw. św. Wojciecha. Obrady skupiają się wokół pytania: "Jacy salezjanie dla współczesnej młodzieży?"

  04 lutego 259
 • Dębno: przegląd kolęd i pastorałek

  W niedzielę 27 stycznia 2019, w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie, odbył się przegląd kolęd, pastorałek i poezji bożonarodzeniowej.

  05 lutego 148 5
 • Szczecin: 81. zjazd formacyjny Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych

  W dniach 25-27 stycznia 2019 r., w Szkołach Salezjańskich na Ku Słońcu w Szczecinie, odbył się 81. zjazd formacyjny Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych, którego tematem było hasło tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Panamie: "Oto ja Służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa."

  31 stycznia 477 16
 • Rumia: św. Jan Bosko ogłoszony patronem miasta

  Setki mieszkańców Rumi oraz gości przybyłych z archidiecezji zgromadziła 27 stycznia 2019 r. w kościele NMP Wspomożenia Wiernych Eucharystia, podczas której abp Sławoj Leszek Głódź uroczyście ogłosił dekret papieża Franciszka, ustanawiający św. Jana Bosko patronem miasta.

  29 stycznia 330 12
 • Bydgoszcz: zimowy obóz animatorów Oratorium "Dominiczek"

  W drugim tygodniu ferii, animatorzy Oratorium "Dominiczek" w Bydgoszczy wyruszyli w długą podróż pociągiem do Zakopanego. Przede wszystkim by trochę odpocząć, ale też nauczyć się jeździć na nartach. Zimowy obóz odbył się w dniach 20-26 stycznia 2019 roku.

  28 stycznia 248 14
 • Warszawa: obrona pracy doktorskiej ks. mgr Marka Babicza SDB

  W dniu 21 stycznia 2019 r., w Instytucie Historii Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, miała miejsce obrona dysertacji doktorskiej ks. mgr Marka Babicza SDB – kierownika biblioteki WSD TS w Lądzie.

  28 stycznia 327 6
 • Panama: relacja naszego współbrata

  We wotrek, 22 stycznia, rozpoczęły się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, które potrwają do 27 stycznia. Do młodych z całego świata dołączył już długo wyczekiwany Ojciec Święty Franciszek. Publikujemy koleją relację naszego współbrata, ks. Mariusza Wencławka SDB.

  25 stycznia 354 9
 • Nowa publikacja TNFS podejmująca refleksję nad wychowaniem do dialogu

  Opublikowano nową książkę pod redakcją ks. Mirosława Wierzbickiego SDB, współbrata Inspektorii Pilskiej, "Religie a wychowanie do dialogu. Idee edukacyjne, filozoficzno-antropologiczne i teologiczne". Książka jest owocem pracy autorów pochodzących z różnych ośrodków naukowych w kilku krajach świata. Podejmują oni wspólną refleksję nad wychowaniem do dialogu, zwracając uwagę na znaczenie religii w tym procesie. Jest to IV tom z serii "Biblioteka Towarzystwa Franciszka Salezego".

  23 stycznia 159 2
 • Toruń: półkolonie zimowe w Szkołach Salezjańskich

  Choć półkolonie w Szkołach Salezjańskich w Toruniu są organizowane cyklicznie, zarówno w ferie zimowe jak i na początku wakacji, to praktycznie zawsze proponują one wspólną przygodę w inny, wyjątkowy sposób... 

  22 stycznia 158 13
 • Aleksandrów Kuj.: półkolonie "Sing" w Kolegium Kujawskim

  Rock’n’rollowcy, Juniorzy Meeny, Drużyna Mike'a oraz Oficjalni zadymiarze Johnnyego opanowali puste mury Kolegium Kujawskiego w czasie półkolonii zimowych, które odbyły się w dniach 14-18 stycznia 2019 roku, pod hasłem "Sing Aleksandrów".

  21 stycznia 157 19
 • Bydgoszcz: półkolonie zimowe w Oratorium "Dominiczek"

  W trzech województwach, na terenie których znajdują się placówki salezjanów Inspektorii Pilskiej, dobiegł końca pierwszy tydzień ferii zimowych. A to oznacza, że dzieci i młodzież z Kujaw, Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej, spędziły intensywny czas na organizowanych półkoloniach i obozach. Tak było m.in. w bydgoskim Oratorium "Dominiczek".

  21 stycznia 149 11
 • Piła: labirynt na ferie

  Zbędna makulatura zainspirowała instruktorów pilskiego oratorium. Wybudowali maluchom imponujący labirynt. To jeden z salezjańskich sposobów na popołudnia w ferie.

  19 stycznia 167 7
 • Panama: przedstawiciele naszej Inspektorii na Światowych Dniach Młodzieży

  Wielkimi krokami zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Panamie (22-27 stycznia 2019). Poprzedzają je dni w diecezjach, które pomagają młodym lepiej poznać kulturę i tradycje goszczącego kraju. Wśród uczestników tegorocznego spotkania młodzieży są również przedstawiciele naszej Inspektorii, a konkretnie 4 osoby z duszpasterstwa przy parafii pw. św. Jana Bosko w Szczecinie oraz ks. Mariusz Wencławek SDB oraz s. Bożena Salij FMA.

  18 stycznia 388 7
 • Rumia: św. Jan Bosko patronem miasta

  Spotkanie opłatkowe kapłanów archidiecezji gdańskiej z metropolitą oraz biskupami pomocniczymi stało się okazją do przekazania zgromadzonym treści dekretów papieskich dotyczących archidiecezji gdańskiej. Jeden z nich jest bardzo ważny dla naszego Zgromadzenia oraz mieszkańców Rumi.

  16 stycznia 382 2
 • Wierzchowo: uliczne jasełka

  Tradycyjnie, już po raz piąty, Oratorium św. Jana Bosko zorganizowało w Wierzchowie Dworcu Orszak Trzech Króli. Parafianie przeszli z Wierzchowa Dworca do Wierzchowa Wsi pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, w odniesieniu do nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II.

  14 stycznia 166 6
 • Rzepczyno: Święto Trzech Króli

  W naszym domu w Rzepczynie, Uroczystość Objawienia Pańskiego miała szczególny charakter - 6 stycznia odbyła się w nim kolęda.

  10 stycznia 360 7
 • Ruch Światło-Życie: pielgrzymka dziękczynna do Krościenka

  W poprzednim roku kalendarzowym 2018 jako Oaza Salezjańska Inspektorii Pilskiej przeżywaliśmy 40-lecie jej istnienia. Ostatnim, mocnym akcentem tego jubileuszu była pielgrzymka dziękczynno-błagalna animatorów i moderatorów do Krościenka oraz innych ważnych religijnie miejsc w południowej Polsce. Miała ona miejsce w dniach od 28 do 31 grudnia 2018r.

  09 stycznia 311 8
 • 8 stycznia 2019: 50. rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Tytusa Zemana, salezjanina

  Dziś, 8 stycznia, Rodzina Salezjańska obchodzi liturgiczne wspomnienie bł. Tytusa Zemana, salezjanina, słowackiego kapłana, męczennika za powołania.

  08 stycznia 147
 • Powołani do zwycięstwa - zaproszenie

  Ośrodek Duchowości i Kultury w Lądzie zaprasza młodych mężczyzn między 17. a 25. rokiem życia do udziału w szkole rozpoznawania woli Boga.

  03 stycznia 423 2
 • Rzym: prezentacja Wiązanki Przełożonego Generalnego na rok 2019

  W czwartek 27 grudnia 2018 roku, w Domu Generalnym Córek Maryi Wspmożycielki w Rzymie, Przełożony Generalny Salezjanów ks. Ángel Fernández Artime dokonał oficjalnej prezentacji Wiązanki na rok 2019 pt. “ŚWIĘTOŚĆ JEST TAKŻE DLA CIEBIE”, zgłębiającej biblijny passus “Aby radość moja w was była” (J 15,11). 

  31 grudnia 2018r. 195
 • Moskwa: wigilia w Oratorium

  Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych momentów w naszej katolickiej tradycji. To właśnie w ten wieczór, w sposób szczególny, pragniemy być wszyscy razem i złożyć sobie serdeczne życzenia. Bardzo ważne, aby w ten wieczór nikt z nas nie był sam, nie czuł się niekochany, niechciany i poza wspólnotą.

  29 grudnia 2018r. 261 5
 • Ląd: "W 2019 będę jak..."

  W związku z nadchodzącym nowym rokiem 2019, grupa medialna działająca w naszym postnowicjacie w Lądzie nad Wartą wyszła z inicjatywą przygotowania krótkiej serii filmów. Filmiki, których seria nosi tytuł "W 2019 będę jak...", będą udostępniane na facebookowym profilu lądzkiego seminarium w kolejne czwartki stycznia 2019 roku.

  28 grudnia 2018r. 306
 • Bydgoszcz: Boże Narodzenie w parafii pw. św. Marka i Oratorium "Dominiczek"

  Ostatnie dni tegorocznego adwentu oraz Święta Narodzenia Pańskiego intensywnie przeżywano w parafiach, w których duszpasterstwo prowadzą salezjanie naszej Inspektorii. Tak było m.in. w Bydgoszczy.

  27 grudnia 2018r. 227 16
 • Nowy numer pisma "Rodzina Salezjańska"

  Św. Józef i jego milczące zasłuchanie to temat przewodni 74. numeru „Rodziny Salezjańskiej”, pisma przyjaciół dzieł salezjańskich Inspektorii pw. św. Wojciecha w Pile.

  24 grudnia 2018r. 247 3 • Salezjanie

  Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

  ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

  tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl