loading...

Piątek XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Jana Kantego | czytania na dziś

Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Informacje

Zamknij wpis

Wydarzenia

Najnowsze informacje SALEZJANÓW Inspektorii pilskiej


 • Zapraszamy na Salezjańską Szkołę Duchowości Młodzieżowej!

  Zapraszamy do zapoznania się z planem I zjazdu SSDM!

  31 sierpnia 177 2
 • Boski Festiwal 2017

  Poza nami kolejna edycja Boskiego Festiwalu, który odbył się w Szczecinie pod hasłem: „O rycerzach i księżniczkach, czyli mężczyzną i kobietą stworzył ich”.

  31 sierpnia 434 23
 • Pierwsza Rowerowa Pustynia Miast

  Poprzez rower głosić Ewangelię! W tym roku po raz pierwszy ruszyła Rowerowa Pustynia Miast. Młodzież i księża postanowili odpowiedzieć na apel: "Idźcie i głoście!" w trochę innej formie. "Jedzcie i głoście" stało się ich hasłem przewodnim.

  30 sierpnia 143 10
 • Zmarł ks. Stefan Kieliński sdb

  Z wielkim żalem, ale i nadzieją zmartwychwstania informujemy, że dziś zmarł ks. Stefan Kieliński sdb, współbrat ze wspólnoty Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych z Rumi.  

  Pogrzeb odbędzie się w piatek (25 sierpnia) o godz. 11:30 różaniec, o godz. 12:00 Msza św., a następnie zostanie pochowany w grobowcu salezjańskim na cmentarzu komunalnym w Rumi.

  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

  22 sierpnia 824
 • "Wierni do końca"

  Tegoroczna, XXVI Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna odbywała się pod hasłem "Wierni do końca", a patronowali jej błogosławieni Oratorianie z Poznania. Jak co roku zebraliśmy się w Szczańcu koło Świebodzina, aby rozpocząć wędrówkę do Częstochowy. 

  21 sierpnia 195
 • Salezjańska Szkoła Duchowości Młodzieżowej

  Salezjańska Szkoła Duchowości Młodzieżowej

  zaprasza młodych ludzi w wieku od 16 do 35 lat do wspólnego odkrywania powołania do zwycięstwa w mocy Ducha Świętego.

  Podziel się informacją z innymi. Czekamy na Ciebie!

  21 sierpnia 420
 • Półkolonie w Czaplinku

  Tradycyjnie, w czaplineckim Oratorium Św. Jana Bosko w dniach 26.06-07.07.2017r. odbyły się półkolonie letnie. Uczestniczyło w nich 45 dzieci. Tematem przewodnim była bajka „Smerfy: Poszukiwacze Zaginionej Wioski” i właśnie od jej obejrzenia w złocienieckim kinie „Mewa” rozpoczęła się nasza przygoda.

  21 sierpnia 157 13
 • Zmarł ks. Janusz Zdolski sdb

  Z wielkim żalem, ale i nadzieją zmartwychwstania informujemy, że dziś o godz. 8.00 zmarł ks. Janusz Zdolski sdb. Pogrzeb śp. Ks. Janusza Zdolskiego odbędzie się w czwartek, 24 sierpnia (miesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych) o godz. 12.00 w kościele Świętej Rodziny. O godz. 11.00 - modlitwa różańcowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

  20 sierpnia 663
 • Rekolekcje "Na peryferiach"

              W dniach 24 – 28 lipca 2017 roku w Kokotkach, dzielnicy Lublińca odbyły się rekolekcje zorganizowane dla podopiecznych Sióstr Misjonarek Miłości z Katowic. Uczestnikami były w większości osoby bezdomne (30 - mężczyzn), borykający się z różnymi uzależnieniami i problemami.

  17 sierpnia 448 3
 • 28. Międzynarodowy Festiwal Młodzieży w Medjugorie

   

  W dniach 31 lipca – 6 sierpnia 2017 roku w Medjugorie (Bośnia i Hercegowina) odbył się 28 Międzynarodowy Festiwal Młodzieży „MLADIFEST 2017”. Hasłem przewodnim były słowa z Listu do Filipian „Aby miłość wasza doskonaliła się coraz bardziej i bardziej”.

  09 sierpnia 920 8
 • Zmarła mama ks. Antoniego Balcerzaka

  W wieku 90 lat Zmarła śp. Jadwiga Balcerzak, mama ks. Antoniego. 

  Uroczystości pogrzebowe odbędą się 7 sierpnia w poniedziałek o godz 13.00 w Szczańcu.

   

  Prosimy o zabranie alby i stuły.

  Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie !

   

  05 sierpnia 190
 • Zmarł ks. Mieczysław Wędrychowicz - informacje o pogrzebie

  W niedzielę, 30 lipca 2017 kilka minut po godz. 15.00, zmarł zaopatrzony sakramentami  ks. Mieczysław Węrdrychowicz sdb, współbrat ze wspólnoty św. Marka w Bydgoszczy.  Uroczystości pogrzebowe odbędą się 2 sierpnia.

  30 lipca 986
 • Prośba o modlitwę za ks. Janusza Zdolskiego

  Obecnie w szpitalu przebywa ks. Janusz Zdolski sdb z parafii św. Rodziny w Pile. Jego stan jest ciężki. Prosimy o modlitwę o szybki powrót do zdrowia ks. Janusza.

  31 lipca 394
 • Boski Festiwal 2017 - ZAPRASZAMY

  Na plakacie w załączniku znajduje się program Boskiego Festiwalu 2017 - zapraszamy!

  29 lipca 641 2
 • Letnie rekolekcje w lądzkim klasztorze

  W dniach od 21 do 26 lipca pod przewodnictwem ks. Macieja Sarbinowskiego w Lądzie odbyły się „Letnie rekolekcje w lądzkim klasztorze”. W wydarzeniu tym wzięło udział 19 osób z różnych stron Polski, m.in. z: Krakowa, Lublina, Kobylnicy, Olsztyna, Nowej Rudy, Chodzieży.

  27 lipca 294 11
 • Zmarł ks. Zbigniew Kąkol sdb

  Dziś ok. godz. 9:00 zmarł ks. Zbigniew Kąkol, współbrat ze wspoólnoty św. Jana Bosko w Szczecinie.

   

  27 lipca 3040
 • Półkolonie w Dębnie

  W dniach od 03 lipca do 21 lipca 2017r. odbyły się trzy turnusy półkolonii, których organizatorem było Ognisko Wychowawcze "Nasz Dom" wraz z parafią pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie.

  25 lipca 166 46
 • Pustynia Miast 2017

  Radość, odwaga, moc ducha! Hasła które widnieją na logo akcji ewangelizacyjnej Pustyni Miast idealnie opisują jej działania. Podczas tegorocznej akcji PM w dniach 23. czerwca do 3. lipca grupa młodych ludzi dzieliła się swoją wiarą w Jarocinie, Śremie, Środzie Wielkopolskiej i we Wrześni.

  22 lipca 957 8
 • Kolonie z Oratorium "Dominiczek"

  W dniach 5-12 lipca 2017 r. grupa 50-osobowa wyruszyła na kolonie do Salezjańskiego Ośrodka " Dominik" w Kaczorach koło Ostródy.

  13 lipca 267 25
 • Po raz pierwszy Dzień Wspólnoty I turnusu rekolekcji oazowych w Swobnicy!

  Sporo tegorocznych dni wakacyjnych minęło, stąd także I turnus rekolekcji oazowych powoli dobiega końca. Lecz zanim po piętnastu dniach rekolekcji uczestnicy wraz z kadrą rekolekcyjną rozjadą się do swoich wspólnot lokalnych, to w trzynasty dzień rekolekcji, kiedy wspominana jest trzecia tajemnica chwalebna „Zesłanie Ducha Świętego” wszystkie oazy danego turnusu rekolekcyjnego zjeżdżają się w jedno miejsce, aby wspólnie obchodzić Dzień Wspólnoty.

  12 lipca 325 19
 • Półkolonie w Bydgoszczy

  Siedem aktywnych, pełnych radości dni spędziło w pierwszym tygodniu wakacji 120 podopiecznych Oratorium „Dominiczek”.

  11 lipca 299 18
 • Dzięki składajmy Panu Bogu naszemu… - muzyczne resume z Dębna

  Dzięki składajmy Panu Bogu naszemu…

  wzywa nas kapłan w czasie sprawowania mszy św. Godne to i sprawiedliwe aby  w duchu  wdzięczności  Panu Bogu,  przedstawić skromny obraz zaangażowania  Orkiestry Parafialnej oraz Zespołu Śpiewaczego „Gloria Dei”  w życie religijne i kulturalne naszej  parafii  (październik 16 – czerwiec 17).

  06 lipca 218 2
 • Salezjanin w cywilu - spotkanie salezjańskich koadiutorów

                  Doroczne spotkanie formacyjne salezjanów koadiutorów rozpoczęliśmy wieczorem we wtorek 27 czerwca 2017 r. w naszym domu zakonnym w Łodzi przy ulicy Wodnej 36. Na spotkanie przybyło 10. z grona 26. wszystkich koadiutorów z czterech polskich Inspektorii. Po kolacji i Nieszporach obejrzeliśmy film fabularny dotyczący pielgrzymowania do Sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostela. Przy tej okazji swymi doświadczeniami ze swojego ubiegłorocznego pielgrzymowania do Santiago de Compostela podzielił się pan Grzegorz Nowak – organizator naszego spotkania.

  02 lipca 277 5
 • Nasi współbracia z prezydenckimi odznaczeniami

  Minony rok katechetyczny obfitował w wiele sukcesów. Szczególnie wartymi podkreślania były  przyznania odzanaczeń państwowych księdzu Jarosławowi Wąsowiczowi ( Krzyż Wolności i Solidarności za działalność edukacyjno - historyczną) oraz ks. Markowi Barejce (Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski w 25. rocznicę spostania SALOS-u za działalność w tej organizacji).

  30 czerwca 228 3
 • Wieści ze świetlicy "Nasz Dom" z Dębna

  Nocowanie na Ognisku Wychowawczym "Nasz Dom" Świetliczaki w sposób szczególny obchodziły zakończenie roku szkolnego, a tym samym ostatni dzień Świetlicy przed wakacjami. Za regularną obecności i udział w życiu Świetlicy dzieci mogły spędzić noc na Ognisku Wychowawczym "Nasz Dom" z 23 na 24 czerwca.

  29 czerwca 112 5
 • Święcenia diakonatu

  Panie, wejrzyj łaskawie na te swoje sługi, których przez modlitwę wyświęcamy na diakonów, aby służyli Twoim świętym ołtarzom. – to słowa, które w sobotę, 24 czerwca, podczas święceń diakonatu, do Boga Ojca skierował ks. biskup Leszek Leszkiewicz. Przez gest nałożenia rąk na głowy Artura Chejnowskiego SDB, Jarosława Krzysztonka SDB, Konrada Roszczyka SDB i Łukasza Torbickiego SDB oraz modlitwę święceń nasi bracia zostali włączeni do grona diakonów.

  27 czerwca 413 13
 • Oratoriada w Szczecinie przy ul. Lwowskiej

  Jest piękny, słoneczny, sobotni poranek- 10 czerwca 2017 roku. W parafii Matki Bożej Różańcowej, przy ulicy Lwowskiej, w Szczecinie już od rana panuje: gwar, hałas, śmiech oraz atmosfera radosnego napięcia i oczekiwania. Ruszają przygotowania do rozpoczęcia dorocznego festynu parafialnego, czyli Oratoriady.

  27 czerwca 232 58
 • Salezjańska Grupa Medialna ma nowe studio!

  Żeby głosć dobrą nowinę, trzeba czasem dysponować koniecznym zapleczem technicznym. 20 czerwca 2017r. ks. Wikariusz Adam Popławski poświęcił nowe studio Salezjańskiej Grupy Medialnej, mieszczącej się w podziemiach domu zakonnego przy ul. Libelta 3 w Pile.

  22 czerwca 191
 • Szansa w Pile

  Tuż przed długim weekendem, 14 czerwca wieczorem, w auli Szkół Salezjańskich w Pile odbyła się trzecia już premiera Teatru Oratoriów Pilskich (TOP) Tym razem animatorzy i kadra Oratoriów przygotowali komedię pod tytułem "Szansa". 

  20 czerwca 294 8
 • Zakończenie roku formacyjnego w Bydgoszczy

  W sobotę 17 czerwca o godz. 15:00 odbyło się w parafii św, Marka w Bydgoszczy Zakończenie Roku Formacyjnego dla wszystkich wspólnot działających przy naszej parafii: Ministrantów, Oazy, Oratorium, Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych, Harcerzy, Domowego Kościoła, Współpracowników Salezjańskich, Żywego Różańca.

  19 czerwca 185 18 • Salezjanie

  Towarzysto Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

  ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła Tel. 067 352 27 20

  Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl