loading...

Wtorek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Informacje

Zamknij wpis

Aktualności


 • Toruń: szkolna pielgrzymka na Jasną Górę

  Przeżywając kolejny dzień oktawy Zmartwychwstania Pańskiego (24 kwietnia), dwa najstarsze roczniki Szkół Salezjańskich w Toruniu udały się przed tron Królowej Polski, do częstochowskiej Jasnej Góry.

  26 kwietnia 214
 • Zaproszenie na trzeci zjazd Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej

  Ośrodek Duchowości i Kultury w Lądzie zaprasza młodych ludzi między 16. a 35. rokiem życia do udziału w trzeciej odsłonie Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej. Temat najbliższego spotkania to: „Nieziemska moc”.

  25 kwietnia 241
 • Odszedł do Pana śp. Eugeniusz Ochowiak

  W sobotę 20 kwietnia br. odszedł do Pana śp. Eugeniusz Ochowiak, który przez ponad 20 lat był lektorem języka niemieckiego w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie.

  24 kwietnia 193
 • Bydgoszcz: spotkanie z Piotrem "Tau" Kowalczykiem

  Wielki Post, to okres liturgiczny, który zabiera każdego w długą podróż, aby dotrzeć do tych zakamarków naszego jestestwa, które potrzebują interwencji Boga i Jego miłosierdzia. W Bydgoszczy, okazją do tego typu refleksji, było spotkanie ze znanym raperem Piotrem "Tau" Kowalczykiem.

  24 kwietnia 186
 • Dębno: pierwsze plenerowe Misterium Męki Pańskiej

  13 kwietnia 2019 r., w sobotę przed Niedzielą Palmową w Dębnie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, którego głównym organizatorem była Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie. Tego dnia odbyło się po raz pierwszy w historii miasta plenerowe widowisko Misterium Męki Pańskiej.

  17 kwietnia 281
 • Bydgoszcz: Misterium Męki Pańskiej

  Animatorzy bydgoskiego Oratorium "Dominiczek" już drugi rok z rzędu przygotowali inscenizację Misterium Męki Pańskiej.

  14 kwietnia 230
 • Toruń: sukcesy uczniów Szkół Salezjańskich

  Z dumą informujemy, że Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu czwarty rok z rzędu zajęła I miejsce w województwie kujawsko-pomorskim pod względem ilości laureatów i finalistów Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych.

  11 kwietnia 374 6
 • Warszawa: wręczenie Nagrody Feniks 2019

  Podczas inauguracji XXV Targów Wydawców Katolickich, które odbywały się w Warszawie w dniach 4-7 kwietnia 2019 r., ogłoszono tegorocznych laureatów Nagrody Feniks, przyznawanej przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

  10 kwietnia 223
 • Bydgoszcz: parafialna Droga Krzyżowa

  W miniony piątek, 5 kwietnia br., wierni parafii pw. Św. Marka w Bydogszczy przeszli ulicami Fordonu odprawiając nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

  09 kwietnia 284 6
 • Rzepczyno: Turniej Piłki Nożnej im. Ks. Kazimierza Lewandowskiego

  Dnia 30.03.2019 r. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Jana Pawła II w Rzepczynie zorganizował VIII Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Ks. Kazimierza Lewandowskiego, pierwszego dyrektora MOW-u w Rzepczynie.

  08 kwietnia 255 6
 • Piła: wiosenny zjazd DEM i DM Ruchu Światło-Życie

  "Módlcie się i głoście naukę". W pięknych, wiosennych okolicznościach przyrody spotkały się w zeszły weekend (29-31.03) dwie oazowe diakonie – ewangelizacyjno-medialna oraz modlitewna. Uczestnicy i animatorzy przyjechali do Piły, by wspólnie zgłębiać najważniejsze dla obu grup tematy.

  04 kwietnia 467 4
 • Dębno: Światowy Dzień Autyzmu w świetlicy "Nasz Dom"

  W Świetlicy Socjoterapeutycznej „Nasz Dom” w Dębnie chcemy wychowywać dzieci do szacunku i postaw otwartości na potrzeby i różnice innych ludzi. Dlatego 02 kwietnia - Światowy Dzień Autyzmu - jest świetną okazją do uświadamiania i budowania umiejętności zrozumienia oraz pomocy drugiej osobie.

  04 kwietnia 142 7
 • Rzepczyno: rekolekcje wielkopostne

  Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. Jana Pawła II w Rrzpczynie poprowadzili Misjonarze Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Poznania.

  03 kwietnia 207 6
 • Dębno: Zespół Śpiewaczy „Gloria Dei” na Przeglądzie Pieśni Wielkopostnych

  Na zaproszenie Chóru „Jagienki” i Parafii św. Michała Archanioła z Jenina (35 km od Dębna, diec. gorzowska), Zespół Śpiewaczy „Gloria Dei” z Dębna wziął udział w II Przeglądzie Pieśni Wielkopostnych, który odbył się w niedzielę 24 marca 2019 roku.

  02 kwietnia 199 6
 • Szczecin: „Towarzyszenie młodzieży i dialog w społeczności szkolno-wychowawczej”

  W dniach 15-17 marca 2019 roku, w Zespole Szkół Salezjańskich w Szczecinie, odbyła się konferencja dla nauczycieli szkół i ośrodków salezjańskich z Inspektorii Pilskiej. Tematem konferencji było „Towarzyszenie młodzieży i dialog w społeczności szkolno-wychowawczej”.

  01 kwietnia 410 13
 • Szczecin: ks. Leszek Zioła SDB Osobowością Roku 2018

  Ks. Leszek Zioła SDB, Dyrektor Szkół Salezjańskich w Szczecinie, zwyciężył w plebiscycie "Głosu Szczecińskiego" w kategorii "Działalność społeczna i charytatywna" i uzyskał zaszczytny tytuł Osobowość Roku 2018.

  29 marca 633 4
 • Lublin: ks. prof. Stanisław Wilk SDB laureatem nagrody im. ks. Idziego Radziszewskiego

  – Zostałem powołany do grona wielu wielkich i szlachetnych postaci. Mam poczucie, że nie zasługuję na to wyróżnienie – powiedział ks. prof. Stanisław Wilk SDB. Były rektor KUL został 44. laureatem Nagrody im. ks. Idziego Radziszewskiego. Wyróżnienie przyznawane jest przez Towarzystwo Naukowe KUL, za wybitne osiągnięcia naukowe w duchu humanizmu chrześcijańskiego.

  28 marca 282 3
 • Toruń: Finał Diecezjalnego Konkursu Biblijnego

  „Wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa (Rz 10,17)”. W sobotni poranek (23.03), oprócz Dnia Drzwi Otwartych, w Szkole Salezjańskiej w Toruniu odbył się Finał Diecezjalnego Konkursu Biblijnego.

  26 marca 232 13
 • Zmarł ks. Roman Rak SDB

  Wczoraj, 25 marca wieczorem, w wieku 90 lat odszedł do Pana ks. Roman Rak SDB, współbrat ze wspólnoty pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi.

  26 marca 325 2
 • Prośba o modlitwę

  Zwracamy się prośbą o modlitwę w intencji ks. Romana Raka SDB ze wspólnoty pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi.

  25 marca 193
 • Debrzno: ministranci mistrzami diecezji pelplińskiej

  W sobotę 23 marca 2019 roku, ministranci z salezjańskiej parafii w Debrznie, sięgnęli po najwyższe trofeum w rozgrywkach diecezji pelplińskiej o puchar KnC w piłce nożnej w kategorii lektor młodszy!

  25 marca 232 7
 • Kraków: dzień wdzięczności na Łosiówce

  16 marca br. w salezjańskim studentacie teologicznym na krakowskiej Łosiówce obchodzono dzień wdzięczności. Tego dnia dziewięciu współbraci, w tym czterech z naszej Inspektorii, przyjęło posługę lektoratu.

  22 marca 297 10
 • Rumia: wiosenne kwinkwenium

  „Umiejętność dialogu” - pod takim tytułem odbyło się kolejne kwinkwenium Inspektorii Pilskiej. W dniach 14-16.03.2019 r., w domu zakonnym przy Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi, zgromadziło się 14 współbraci kapłanów z ostatniego pięciolecia święceń.

  21 marca 408 10
 • Zaproszenie na kongres "W trosce o młodych"

  Zapraszamy do udziału w kongresie organizowanym m.in. przez Duszpasterstwo Akademickie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Spotkanie poświęcone tematowi "W trosce o młodych" odbędzie się w dniach 23-24 marca br.

  20 marca 232 2
 • Piła: wystawa z okazji 40-lecia Inspektorii

  W czwartek, 14 marca br., w Muzeum Okręgowym w Pile przy ulicy Browarnej 7 otwarta została wystawa z okazji 40-lecia powstania Salezjańskiej Inspektorii św. Wojciecha w Pile.

  20 marca 359 10
 • Piła: spotkanie dla prenowicjuszy

  W dniach 15-17 marca br., w domu inspektorialnym w Pile, odbyło się pierwsze spotkanie dla kandydatów do Zgromadzenia Salezjańskiego. W spotkaniu uczestniczyło trzech chłopaków pochodzących z Redy, Rumi i Kartuz.

  19 marca 304
 • Zaproszenie na dzień skupienia dla kobiet

  Instytut Świecki Ochotniczki Księdza Bosko zaprasza na dzień skupienia kobiety, które rozeznają swoje życiowe powołanie. Spotkanie odbędzie się w Pile 14 kwietnia 2019 roku.

  18 marca 191
 • Odszedł do Pana śp. Tadeusz Jonatowski

  W sobotę 16 marca br., w wieku 87 lat, odszedł do Pana śp. Tadeusz Jonatowski, ojciec ks. Waldemara, misjonarza w Sudanie.

  17 marca 234
 • Rumia: kolonie zimowe w górach

  W dniach 9-16 lutego 2019 r. w Koninkach odbyły się kolonie zimowe "Salezjańska Zima 2019". W koloniach uczestniczyły dzieci, młodzież i rodzice z parafii św. Krzyża z Rumi.

  12 marca 218 4
 • Debrzno: XIV Inspektorialny Turniej Tenisa Stołowego LSO

  W sobotę 2 marca 2019 r., w salezjańskiej parafii w Debrznie, odbył się XIV Inspektorialny Turniej Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza..

  07 marca 269 19 • Salezjanie

  Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

  ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

  tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl