loading...

Środa XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Łukasza Ewangelisty | czytania na dziś

Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Informacje

Zamknij wpis

Wydarzenia

Najnowsze informacje SALEZJANÓW Inspektorii pilskiej


 • Wierzchowo pielgrzymuje do Matki Boskiej Częstochowskiej

  10 czerwca 2017r. odbyła się pielgrzymka na Jasną Górę. Parafianie wraz z młodzieżą szkolną uczestniczyli w odsłonięciu Cudownego obrazu Matki Bożej oraz we Mszy Świętej, gdzie proboszcz ks. Jerzy Czaja odprawił ją w intencji parafii Matki Bożej Szkaplerznej z Wierzchowa ,jak również pielgrzymów.

  17 czerwca 138
 • Pogrzeb ks. Czesława Banacha SDB

  W sobotę 17 czerwca pogrzeb ks. Czesława Banacha zgromadził licznych salezjanów i wiernych

   

  15 czerwca 634 15
 • Obchody 75-lecia męczeństwa Poznańskiej Piątki

  10 czerwca br. w Poznaniu, w obecności Księdza Generała, Rodzina Salezjańska z całej Polski dziękowała Bogu za "Wiernych do końca". 

  14 czerwca 265
 • XX-lecie Oratorium "Dominiczek" na XV Salezjańskich Dniach Młodości w Bydgoszczy

  W dniach 10-11 czerwca odbyły się XV Salezjańskie Dni Młodości. Impreza jak co roku zgromadziła wielu parafian i sympatyków dzieła salezjańskiego w Fordonie.

  12 czerwca 171 46
 • Festyn szkolny w pilskim Przedszkolu i Szkole Podstawowej

  Tegoroczny  szkolny, rodzinny festyn odbył się w sobotę 10 czerwca 2017r. na boisku szkolnym i jak co roku był pełen atrakcji i niespodzianek.

  12 czerwca 151 33
 • Don Bosco Arena w Szczecinie

  Nie od dzisiaj wiadomo, że salezjański Szczecin sportem stoi...

  10 czerwca 163 4
 • Odznaczenia dla współbraci z Łomianek

  Ks. Dariusz Sztuk oraz ks. Tadeusz Kołosowski otrzymali specjalne medale

  09 czerwca 205
 • I Komunia Święta w Salezjańskiej Szkole Specjalnej w Dębnie

  Dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej Towarzystwa salezjańskiego im. św. Jana Bosko biorą udział w różnorodnych uroczystościach. Stawiamy na wszechstronny rozwój naszych wychowanków, jednym z aspektów jest też duchowość i życie religijne.

  07 czerwca 192 4
 • 75. rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Miśki SDB

  30 maja 1942 roku w KL Dachau, w niedzielę Trójcy Świętej, odszedł do Pana ks. Franciszek Miśka SDB. Do niemieckiego obozu zagłady trafił w październiku 1941 roku. Był dyrektorem Małego Seminarium „Synów Maryi” w Lądzie oraz proboszczem miejscowej parafii. Od 2003 roku toczy się jego proces beatyfikacyjny w drugiej grupie polskich męczenników II wojny światowej. W tym roku przypada 75. rocznica jego śmierci w niemieckim obozie zagłady.

  02 czerwca 184 12
 • Kurs lektora i ceremoniarza

  W dniach od 3 lipca do 9 lipca będzie organizowany w Trzcińcu KURS LEKTORA I CEREMONIARZA. Koszt kursu będzie wynosił 400 zł.

  05 czerwca 271 1
 • Centralna Oaza Matka w Szczecinie

  W słoneczne piątkowe popołudnie 2 czerwca 2017 rok do Collegium Salesianum w Szczecinie zaczęła przybywać młodzież działająca w Ruchu Światło - Życie na terenie naszej inspektorii.

  04 czerwca 373 9
 • Marii chwałę śpiewać będziem...

  W XV Przeglądzie Pieśni Maryjnych w  Nowinach Wielkich wzięło udział 8 chórów i zespołów śpiewaczych. Także parafialny Zespół Spiewaczy  „Gloria Dei” z Dębna. Zespół wykonał a capella 3 pieśni Maryjne na dwa głosy oraz solo

  04 czerwca 116 2
 • Spotkanie delegatów ds. środków społecznego przekazu regionu Europa Centralna

  W dniach 25-28 maja w Bratysławie odbyło się spotkanie delegatów ds. środków społecznego przekazu z Europy środkowej i północnej.

  04 czerwca 129 7
 • Jubileusz kapłaństwa ks. Anatolego Ivaniuka w Gruzji

  W dniu 31 stycznia 2017 roku, we wspomnienie św. Jana Bosko oraz święto Nawiedzenia przez Maryję św. Elżbiety Jubileusz 30 - lecia kapłaństwa obchodził ks. Anatoli Ivaniuk z wspólnoty pw. św. Jerzego w Gruzji. Czcigodny Jubilat 28 lat w sposób cichy i pokorny, w charyzmacie salezjańskim posługuje w ormiańskiej wiosce pod turecką granicą w Tskhaltbila.

  02 czerwca 145 14
 • Dzień Rodziny i Festiwal Wspomożycielki w Moskwie

  28 maja Kościół katolicki w Polsce świętuje Wniebowstąpienie Pańskie. Ta uroczystość w archidiecezji moskiewskiej była obchodzona w czwartek 25 maja, co nie znaczy, że ta niedziela była zwyczajna dla parafian. Tego dnia w katedrze w Moskwie miał miejsce Dzień Rodziny i Festiwal Wspomożycielki.

  31 maja 164 23
 • Wieści ze świetlicy socjoterapeutycznej w Dębnie

  Piękna pogoda sprzyja spacerom i wędrówkom. Jest to też czas, kiedy mamy dostęp do świeżych owoców i warzyw. Na Świetlicy odbyły się już po raz kolejny zajęcia kulinarne, gdzie dzieci miały za zadanie przygotować zdrowe sałatki.

  30 maja 123 5
 • Święcenia kapłańskie w Lądzie

  W sobotę, 27 maja, w Lądzie nad Wartą odbyły się święcenia ks. Przemysława Malinowskiego oraz ks. Andrzeja Wasia. Udzielił ich ksiądz biskup Krzysztof Wentkowski.

  29 maja 670 204
 • Maryja Wspomożycielka i zmiany w Moskwie - ks. Dariusz Gojko dyrektorem!

  24 maja to ważny dzień dla całej Rodziny Salezjańskiej - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Ksiądz Bosko bardzo kochał Maryję i czcił ją właśnie pod tym wezwaniem, ponadto zawierzył Jej wszystkie swoje dzieła. Z tego powodu ten dzień w każdym dziele salezjańskim jest obchodzony jak można najbardziej uroczyście.

  25 maja 436 23
 • Uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Bydgoszczy

  Święty Jan Bosko całym sercem kochał Matkę Bożą a szczególnie upodobał sobie tytuł Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

  25 maja 306 21
 • Zapraszamy do śledzenia rozważań nowenny do NMP Wspomożenia Wiernych

  Codziennie współbracia młodsi z Krakowa publikują krótką refleksję na czas nowenny. Zapraszamy do działu VIDEO poniżej!

  16 maja 147
 • IX Inspektorialny Kongres ku czci NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi

  W sobotę 6 maja br. odbył się Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi IX  Inspektorialny Kongres ku  czci  NMP Wspomożenia  Wiernych. Przyświecało mu tym razem wezwanie: „Potężna Przewodniczka Kościoła”. Tradycja organizacji rumskich kongresów sięga roku 2000, kiedy odbył się pierwszy kongres, który odtąd odbywał się co dwa lata. Z czasem w inicjatywę włączyły się najpierw inspektoria warszawska (Czerwińsk nad Wisłą -2005, Bazylika NSPJ Warszawa - 2007, Różanystok - 2009), a ostatnio, inspektoria krakowska, organizując na przemian z Rumią kongresy ku czci NMP Wspomożenia Wiernych na swoim terenie. W zeszłym roku kongres odbył się w Oświęcimiu (2016).

  11 maja 173
 • Ustanowienie lektorów i akolitów w Rzymie

  W Niedzielę Dobrego Pasterza (7 maja 2017 roku), w dniu, w którym Kościół rozpoczął Tydzień Modlitw o Powołania, kl. Tomasz Malinowski SDB, współbrat z Inspektorii św. Wojciecha, przyjął posługę akolitatu.

  10 maja 298 5
 • Z okazji tygodnia modlitw o powołania kapłańskie i zakonne przypominamy film instruktażowy Salezjańskiej Grupy Medialnej

  08 maja 200
 • Słowo Ireneusza Krosnego do ministrantów

  które skierował po swoim występie na 24. Ministranckim Święcie Dominika Savio.

  08 maja 167
 • Ks. dr Janusz Nowiński SDB, Kustosz Zabytków Dawnego Opactwa w Lądzie, wyróżniony nagrodą Wojewody Wielkopolskiego

  Podczas tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w Wielkopolsce, które odbyły się w dniu 26 kwietnia w pałacu w Kościelcu koło Koła, przyznano nagrody osobom, które położyły szczególne zasługi na polu ochrony zabytków w województwie wielkopolskim.

  05 maja 216 3
 • Święto Inspektorii

  W sobotę 28 kwietnia odbyło się w Dębnie Święto Inspektorii św. Wojciecha. Tym razem przeżywaliśmy je w ramach 24. Ministranckiego Święto Dominika Savio.

  05 maja 305 5
 • 24. Ministranckie Święto Dominika Savio w Dębnie już za nami!

  W zmiennej aurze, w oddalonych od siebie miejscach na terenie Dębna, ale w jednej wspólnocie - ministranci i salezjanie przeżywali czas spotkania, modlitwy i rywalizacji sportowej. Tak przebiegło 24. Ministranckie Święto Dominika Savio w Dębnie, które odbyło się w dniach  28-30.04.2017.

  01 maja 381 38
 • Ks. Witalis Krzywicki sdb biskupem na Ukrainie

  30 kwietnia 2017 roku watykański serwis press.vatican.va opublikował wiadomość, że Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem w Diecezji Kijowsko-Żytomierskiej (Ukraina) salezjanina ks. Witalisa Krzywickiego.

   

  01 maja 214
 • Odsłonięcie obrazu abpa Antoniego Baraniaka w Lądzie

  Rok 2017 przywołuje wiele ważnych rocznic, o których warto pamiętać i w szczególny sposób przeżywać. Jedną z nich jest 40. rocznica przejścia do wieczności „zapomnianego męczennika” okresu terroru stalinowskiego, bohatera Kościoła w Polsce, abpa Antoniego Baraniaka.

  26 kwietnia 203 3
 • Spotkanie Only4men w Lądzie

  „To nie jest rekonstrukcja wydarzeń ze średniowiecza, tylko bardzo mocna, radykalna decyzja w dwudziestym pierwszym wieku, aby zostać wojownikiem Boga, rycerzem Maryi.” – te słowa wypowiedziane przez ks. Dominika Chmielewskiego brzmią wyjątkowo w barokowym, pocysterskim lądzkim kościele. Mają szczególny wydźwięk, gdyż są skierowane do stu pięćdziesięciu mężczyzn z mieczami w rękach. Co oni robią w murach klasztoru i po co im miecze – w 2017 roku, 22 kwietnia?

  25 kwietnia 492 6 • Salezjanie

  Towarzysto Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

  ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła Tel. 067 352 27 20

  Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl