loading...

Piątek XXXI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Rocznica poświęcenia rzymskich bazylik świętych apostołów Piotra i Pawła, Św. Małgorzaty Szkockiej, św. Gertrudy | czytania na dziś

Imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Informacje

Zamknij wpis

Wydarzenia

Najnowsze informacje SALEZJANÓW Inspektorii pilskiej


 • Zaproszenie na IV Ogólnopolski Kongres Hlondowski – Rumia 2018

  W sobotę, 22 września 2018 roku, w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi odbędzie się IV Ogólnopolski Kongres Hlondowski. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00.

  17 września 229
 • Toruń: spływ kajakowy

  W niedzielę 9 września 2018 roku, Szkoły Salezjańskie w Toruniu zorganiowały rodzinny spływ kajakowy rzeką Drwęcą.

  17 września 70 10
 • Bydgoszcz: peregrynacja Obrazu Matki Bożej Królowej Polski w parafii p.w. św. Marka Ewangelisty

  W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w 14. roku powołania do życia diecezji bydgoskiej, w 28. roku erygowania rzymskokatolickiej parafii św. Marka w Bydgoszczy, po raz pierwszy w naszej diecezji, w naszej parafii duchowo przygotowywaliśmy się do podniosłego historycznie i duchowo wydarzenia jakim była Peregrynacja Matki Bożej Jasnogórskiej w kopii cudownego obrazu 5 i 6 września.

  16 września 194 8
 • Ląd: spotkanie Only4Men

  8 września w Lądzie odbyło się inaugurujące spotkanie dla mężczyzn z cyklu Only4Men w roku formacyjnym 2018/2019. Do lądziego klasztoru przyjechało ponad 400 mężczyzn z różnych stron Polski i spoza naszej Ojczyzny, aby uczestniczyć m.in. w konferencji formacyjnej prowadzonej przez ks. Dominika Chmielewskiego.

  09 września 205 4
 • Toruń: nowy sztandar na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 w Szkołach Salezjańskich w Toruniu miało szczególny charakter. 3 września 2018 roku, w czasie Mszy św. w kościele pw. św. Antoniego, ks. biskup Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej, poświęcił nowy sztandar Szkół.

  06 września 256 10
 • X Zlot MGS w Bydgoszczy. Zaproszenie i program

  W dniach 14-16 września 2018 roku w szkołach salezjańskich w Bydgoszczy-Fordonie odbędzie się X Zlot MGS. Zpraszamy wszystkie wspólnoty i ruchy młodzieżowe działające w naszej Inspektorii. Pokażmy, ile nas jest i że w jedności siła! Hasłem tego zlotu jest "Wolność, Wybór, Wyzwanie".

  05 września 669
 • Odeszła do Pana śp. Zofia Buksik

  2 września 2018 roku w Złotowie odeszła do Pana śp. Zofia Buksik, mama ks. Dariusza. Miała 75 lat.

  03 września 303
 • Wakacje z Janem Bosko Wierzchowie

  Jak co roku w sierpniu młodzież salezjańska wraz z księdzem proboszczem z Wierzchowa zorganizowali półkolonie. Prężna i zgodna ekipa wychowawców i animatorów przygotowała wiele propozycji zajęć połączoną z modlitwą, słówkiem i zabawą od 13 do 17 sierpnia.

  31 sierpnia 172 6
 • Z nocnych klubów do kościołów - s. Anna Nobili z zespołem tanecznym w naszej Inspektorii

  Staraniem Ośrodka Duchowości i Kultury w Lądzie w dniach od 19 do 27 sierpnia w kilku salezjańskich parafiach miały miejsce spotkania ewangelizacyjne, w których uczestniczyła m.in. Siostra Anna Nobli - była striptizerka i tancerka w nocnych klubach - dziś siostra zakonna Zgromadzenia Sióstr Pracownic Domu Świętego w Nazarecie, która nadal wychwala Boga tańcem.

  29 sierpnia 305 7
 • Podsumowanie lata w Oratorium w Bydgoszczy

  Oratorium "Dominiczek" w Bydgoszczy dziękuje Panu Bogu za cały czas wakacji. Udało nam się zorganizować półkolonie dla przeszło 150 osób, dziesięciodniowe kolonie w Żabnicy dla 55 uczestników, wyjazd z animatorami na Festiwal Młodych w Medjugorie, pięciodniowy spływ kajakowy po rzece Brda i jednodniowe wypady rowerowe dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. 

  27 sierpnia 207 20
 • Salezjański mural w Pile

  "Pilscy Salezjanie idąc za radą ks. Bosko szukają nowych form, które mogą im pomóc w dotarciu do młodych. I tak dzięki zaangażowaniu młodzieży powstał mural na boisku przy Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Pile" - tak o nowym malowidle ściennym przy ul. Andersa pisze lokalna prasa.

  22 sierpnia 232 4
 • Odeszła do Pana śp. Maria Sztuk

  Z żalem informujemy, że dziś, 20 sierpnia 2018 roku, odeszła do Pana śp. Maria Sztuk, mama ks. Dariusza. 

  20 sierpnia 207
 • Dębno najlepszym miejscem formacji nowych animatorów oazowych

  Po zakończonych dwóch turnusach tegorocznych rekolekcji oazowych nastąpił czas na rekolekcje specjalistyczne, czyli na KODA (Kurs Oazowy Dla Animatora) w Dębnie i KAMUZO (Kurs Animatora Muzycznego Oazy) w Szczecinie św. Janie Bosko.

  18 sierpnia 207 20
 • Dom Młodzieży z Poznania na spotkaniu z Prezydentem

     29 lipca 2018 r. do „Kresowej Stanicy” ZHR w Podgrodziu zawitał Prezydent RP Pan Andrzej Duda, by spotkać się z obozującymi tam harcerzami ZHR z Łodzi, uczestnikami ubiegłorocznej tragedii w Suszku. Dostojnego Gościa powitał gospodarz stanicy ks. hm. Tomasz Kościelny sdb. wraz z komendantem łódzkiego obozu phm. Mateuszem Idzikowskim i Kapelanem Naczelnym ZHR ks. hm. Robertem Mogiełką.

  10 sierpnia 615 7
 • Półkolonie w Ognisku Wychowawczym "Nasz Dom" w Dębnie

  270-tka uśmiechniętych, zadowolonych z wakacji dzieci, grupa kilkunastu animatorów, wychowawców oraz kierownik półkolonii - w takim składzie odbywały się półkolonie letnie od poniedziałku do piątku, w dniach od 25 czerwca do 13 lipca 2018 roku. Organizatorem było Ognisko Wychowawcze „Nasz Dom”, mieszczące się przy parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie. W pracę byli mocno zaangażowani salezjanie, którzy poprzez swoją obecność i animację dodawali dodatkowego wymiaru - duchowego.

  24 lipca 304 20
 • Warsztato-rekolekcje dla małżeństw w Lądzie

  W dniach od 6 do 11 lipca odbyły się w Lądzie warsztato – rekolekcje dla małżonków, w których uczestniczyły pary małżeńskie z różnych miast Polski i jedna z Niemiec.

  13 lipca 386
 • Zapraszamy na wspólne rozpoczęcie roku formacyjnego

  14-16 września 2018 r. Delegat ds Duszpasterstwa Młodzieżowego zaprasza wszystkich Współbraci z grupami formacyjnymi na wspólne rozpoczęcie roku formacyjnego do Bydgoszczy, gdzie gościć nas będzie wspólnota salezjańska na Fordonie. 

  03 lipca 334
 • Ciao! Come stai? Molto bene!

  Te i inne słowa poznali uczestnicy kursu języka włoskiego w Oratorium im. św. Dominika Savio w Rumi.

  Mieszkańcy naszego miasta mieli szansę uczestniczyć w kursie języka włoskiego. Każdy, kto tylko chciał poszerzyć swoje horyzonty, poznać nową kulturę i nauczyć się nowego języka, którym włada ponad 60 milionów Włochów, mógł się zapisać na bezpłatne (dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Rumia) zajęcia. Z zaproszenia skorzystało prawie trzydzieści osób.

  30 czerwca 426 3
 • Półkolonie w Rumi

  Czy koniec zajęć w szkole musi oznaczać nudę? Wcale nie!

  Przekonały się o tym dzieci z Oratorium im. św. Dominika Savio w Rumi, które przybyły na pierwszy turnus półkolonii pn.: „Mały Podróżnik”.

  30 czerwca 424 13
 • Zmarł śp. Ryszard Główczyński, tata ks. Leszka.

  Dziś, 29 czerwca o godz. 12:00, odszedł do Pana śp. Ryszard Główczyński, lat 85, ojciec ks. Leszka. Msza św. pogrzebowa w kościele św. Wawrzyńca w Słupcy w środę 4 lipca o godz. 12:00, wcześniej różaniec. Księża proszeni są o zabranie alby i stuły. Po Mszy odprowadzenie ciała na cmentarz.

  29 czerwca 295 2
 • Złoty Jubileusz w Wierzchowie

  Dzień 17 czerwca 2018 stał się wyjątkowy i wpisze się w najnowszą historię życia parafii M. B. Szkaplerznej w Wierzchowie. Na godzinę 10:30 do kościoła parafialnego przybyli liczni goście by uczcić 50 lecie kapłaństwa ks. Antoniego Ciemięgi.

  28 czerwca 335 5
 • 38. Spływ Kajakowy Szkół Salezjańskich w Toruniu

  Spływy kajakowe stały się już tradycją w Szkołach Salezjańskich w Toruniu. W tym roku ponad 40 osobowa grupa uczniów pod opieką ks. dyrektora, br. Andrzeja i nauczycieli popłynęła rzeką Piławą. Ponad 80 kilometrowy odcinek z Bornego Sulinowa do Dobrzycy (przez pozostałości Wału Pomorskiego) pokonaliśmy w 4 dni.

  28 czerwca 191 8
 • Święcenia kl. Tomasza Malinowskiego

  „Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem” (J 13,15). Te słowa Jezusa stały się mottem dla pięciu salezjanów ze wspólnoty bł. Zefiryna Namuncurà, którzy w sobotę 23 czerwca 2018 roku, przyjęli święcenia w stopniu diakona. Wśród nowo wyświęconych znalazł się współbrat z Inspektorii Pilskiej, Tomasz Malinowski SDB.

  26 czerwca 836 6
 • "Za Twe łaski dziękujemy..."

   Godne to i sprawiedliwe aby  w duchu  wdzięczności  Panu Bogu przedstawić skromny obraz zaangażowania  Orkiestry Parafialnej oraz Zespołu Śpiewaczego „Gloria Dei”  w życie religijne i kulturalne naszej  parafii  i miasta (październik 2017 – czerwiec 2018).

  26 czerwca 199 4
 • Refleksja pracy w MOW - oczami młodego psychologa

  Jest 1 października 2017 r. Otwieram mosiężne drzwi do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rzepczynie nieświadoma przed jak wielką niewiadomą stoję. W głowie mnóstwo wiedzy, która regularnie sprawdzana przez ostatnie 5 lat nie pozwalała mi myśleć nieschematycznie.

  22 czerwca 231
 • Wieści ze świetlicy "Nasz Dom" z Dębna

  Kilka mniejszych lub większych wydarzeń, które niedawno miały miejsce w świetlicy socjoterapeutycznej w Dębnie.

  22 czerwca 153 7
 • Dni Młodości w Bydgoszczy

  Salezjańskie Dni Młodości to dobrze znane w Fordonie dwudniowe święto radości, które w tym roku odbyło się po raz XVI.

  21 czerwca 512 20
 • Pielgrzymka piesza dzieci klas V Salezjańskiej Szkoły Podstawowej z Piły do Skrzatusza

  W niedzielę, 17 czerwca, uczniowie klas V Salezjańskiej Szkoły Podstawowej z Piły wybrali się na pielgrzymkę do Skrzatusza, aby podziękować za miniony rok szkolny.

  19 czerwca 233 3
 • Zakończenie roku LSO w Collegium Salesianum w Bydgoszczy

  „Coś się kończy, coś się zaczyna” Nie da się ukryć, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Rok szkolny dobiega końca. Jednak nie tylko szkolny, ale również rok ministrancki.

  16 czerwca 251 6
 • Marsz dla życia w Czaplinku

  W niedzielę, 10.06.2018, ulicami Czaplinka przeszedł już po raz czwarty Marsz dla Życia i Rodziny. Byliśmy jednym z 150 miast w kraju gdzie organizuje się marsze, w niektórych już od 13 lat. Wychodząc na ulicę chcieliśmy przypomnieć o istocie rodziny jako związku kobiety i mężczyzny, opartego na miłości, otwartego na przyjęcie i wychowanie dzieci. W roku stulecia odzyskania Niepodległości hasło przewodnie marszu brzmiało: POLSKA RODZINĄ SILNA.

  14 czerwca 592 22 • Salezjanie

  Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

  ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

  tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl