loading...

Wtorek XXXI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Jozafata | czytania na dziś

Imieniny: Konrada, Renaty, Witolda

Informacje

Zamknij wpis

Aktualności


 • Odszedł do Pana śp. Marek Lepper

  W sobotę 25 maja br., w wieku 60 lat, odszedł do Pana śp. Marek Lepper, brat ks. Zdzisława, posługującego w Sztokholmie.

  27 maja 288
 • Zaproszenie na święcenia prezbiteratu

  Serdecznie zapraszamy do udziału w liturgii święceń prezbiteratu trzech diakonów przynależących do Inspektorii pw. św. Wojciecha.

  23 maja 494
 • Dębno: Trening Zastępowania Agresji

  W Świetlicy Socjoterapeutycznej „Nasz Dom” zakończyliśmy Trening Zastępowania Agresji. Uczestniczyły w nim dzieci w wieku 10-13 lat. Dojrzewanie uczuć zależy od rozwoju systemu nerwowego, natomiast uczenie się małego dziecka podlega na modelowaniu oraz wzmacnianiu. Trening Zastępowania Agresji znakomicie wykorzystuje te prawidłowości.

  23 maja 244 3
 • Aleksandrów Kuj.: stulecie Kolegium Kujawskiego

  Wiele cudów, większych i mniejszych, działo się w Aleksandrowie Kujawskim w ostatnich dziesięcioleciach. Jednym z nich może być fakt pięknej pogody, która, mimo niekorzystnych prognoz, towarzyszyła obchodom stulecia obecności salezjanów w tym mieście, szczególnie w Kolegium Kujawskim.

  22 maja 853 11
 • Rzym: Światowa Nowenna przed Uroczystością Maryi Wspomożycielki

  Na kilka dni przed rozpoczęciem Nowenny przygotowującej do Uroczystości Maryi Wspomożycielki zostały umieszczone w sieci pierwsze treści, które składają się na Światową Nowennę, jaką zaproponował Przełożony Generalny całemu Zgromadzeniu i wszystkim grupom, które podzielają charyzmat salezjański. W tym roku, w towarzystwie ks. Ángela Fernándeza Artime, będziemy się zastanawiać nad “błogosławieństwami Rodziny Salezjańskiej”.

  13 maja 231
 • Nowogródek Pomorski: nowi ceremoniarze i lektorzy

  Ponad trzy miesiące trwały przygotowania do tegorocznej promocji lektorów i ceremoniarzy w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, wśród których znaleźli się również ministranci z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Nowogródku Pomorskim.

  21 maja 297 4
 • Dębno: I Przegląd Pieśni Maryjnych

  W przeddzień 102. rocznicy Objawień Matki Bożej w Fatimie, 12.05.2019, w kościele parafialnym pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie odbyło się spotkanie z muzyką i pieśnią poświęcone Matce Bożej. To był też akt wynagradzający za profanację Jej wizerunku w ostatnim czasie.

  20 maja 245 3
 • Bydgoszcz: XXVI Ministranckie Święto Dominika Savio

  «Króluj nam Chryste!» Tym zawołaniem, a zarazem modlitwą pozdrawiają się ministranci i właśnie to hasło mogliśmy słyszeć podczas ostatniego weekendu kwietnia w Bydgoszczy, gdzie zebrali się ministranci z całej inspektorii św. Wojciecha, by wspólnie modlić się i rywalizować o puchar św. Dominika Savio.

  19 maja 358 11
 • Piła: 82. zjazd SWE "Wzorcowy ewangelizator"

  W miniony weekend 10-12 maja młodzi ludzie z całej Polski zjechali się do Piły, aby pogłębić relację z Bogiem, spędzić wspólnie czas i wyjść do innych z Dobrą Nowiną. Temu spotkaniu towarzyszyły dwa proste, lecz bardzo znaczące, słowa – „Wzorcowy ewangelizator”.

  17 maja 371 9
 • Ląd: trzeci zjazd Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej

  W dniach 10-12 maja br., pod hasłem „Nieziemska Moc – Ogień z nieba”, w lądzkim klasztorze odbył się już III zjazd Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej.

  17 maja 325
 • Aleksandrów Kuj.: młodzież z Kolegium Kujawskiego w Radio Maryja

  Każde drzewo ma swoje korzenie. Podobnie i Kolegium Kujawskie w Aleksandrowie Kuj. Z tym przeświadczeniem, w piątkowy wieczór 10 maja br., przedstawiciele Szkoły wzięli udział w audycji „Czas wzrastania” w Radio Maryja. To było preludium do zbliżających się uroczystości 100-lecia Kolegium.

  16 maja 246 3
 • Ląd: konferencja o zagrożeniach dla dziedzictwa kulturowego i znakowanie zabytków

  W środę 8 maja 2019 roku w Lądzie odbyła się wyjątkowa, jedna z pilotażowych w Polsce konferencja nt. nowoczesnych technik zabezpieczania zabytków przed kradzieżą i zniszczeniem.

  15 maja 253 4
 • Aleksandrów Kuj.: Księga pamiątkowa dla ks. dra Stanisława Jankowskiego SDB w 75. rocznicę urodzin

  W sobotę 11 maja odbyła się w Aleksandrowie Kujawskim wyjątkowa uroczystość. W dniu tym aleksandrowska wspólnota szkolna obchodziła imieniny ks. Macieja Szczepankiewicza i ks. Stanisława Jankowskiego, a ponieważ drugi z Solenizantów w tym roku obchodzi również 75. urodziny, toteż z inicjatywy ks. Dariusza Sztuka, dyrektora wspólnoty w Łomiankach i wykładowcy przedmiotów biblijnych na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie powstała Księga Pamiątkowa dedykowana Jubilatowi.

  14 maja 378 5
 • Zaproszenie na Mistrzostwa Polski Księży i Ministrantów w Kolarstwie Szosowym w Skrzatuszu

  Do udziału w zawodach zaproszeni są klerycy, bracia zakonni, diakoni, kapłani i biskupi oraz wszyscy, którzy tworzą Liturgiczną Służbę Ołtarza: ministranci, lektorzy i nadzwyczajni szafarze Eucharystii.

  06 maja 484 2
 • Bydgoszcz: otwarcie i poświęcenie placu zabaw

  Kolejny powód do radości w bydgoskim Oratorium "Dominiczek"!

  06 maja 273 10
 • Bydgoszcz: "Diamentowy Indeks AGH" dla uczennicy Collegium Salesianum

  Kolejnny powód do radości w związku z sukcesem naukowym wychowanki szkoły salezjańskiej naszej Inspektorii. Wiktoria Woźny, uczennica Collegium Salesianum w Bydgoszczy, została laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” w Krakowie.

  03 maja 335 3
 • Toruń: szkolna pielgrzymka na Jasną Górę

  Przeżywając kolejny dzień oktawy Zmartwychwstania Pańskiego (24 kwietnia), dwa najstarsze roczniki Szkół Salezjańskich w Toruniu udały się przed tron Królowej Polski, do częstochowskiej Jasnej Góry.

  26 kwietnia 322 5
 • Zaproszenie na trzeci zjazd Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej

  Ośrodek Duchowości i Kultury w Lądzie zaprasza młodych ludzi między 16. a 35. rokiem życia do udziału w trzeciej odsłonie Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej. Temat najbliższego spotkania to: „Nieziemska moc”.

  25 kwietnia 418 2
 • Odszedł do Pana śp. Eugeniusz Ochowiak

  W sobotę 20 kwietnia br. odszedł do Pana śp. Eugeniusz Ochowiak, który przez ponad 20 lat był lektorem języka niemieckiego w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie.

  24 kwietnia 386 2
 • Bydgoszcz: spotkanie z Piotrem "Tau" Kowalczykiem

  Wielki Post, to okres liturgiczny, który zabiera każdego w długą podróż, aby dotrzeć do tych zakamarków naszego jestestwa, które potrzebują interwencji Boga i Jego miłosierdzia. W Bydgoszczy, okazją do tego typu refleksji, było spotkanie ze znanym raperem Piotrem "Tau" Kowalczykiem.

  24 kwietnia 295 3
 • Dębno: pierwsze plenerowe Misterium Męki Pańskiej

  13 kwietnia 2019 r., w sobotę przed Niedzielą Palmową w Dębnie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, którego głównym organizatorem była Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie. Tego dnia odbyło się po raz pierwszy w historii miasta plenerowe widowisko Misterium Męki Pańskiej.

  17 kwietnia 415 11
 • Bydgoszcz: Misterium Męki Pańskiej

  Animatorzy bydgoskiego Oratorium "Dominiczek" już drugi rok z rzędu przygotowali inscenizację Misterium Męki Pańskiej.

  14 kwietnia 341 10
 • Toruń: sukcesy uczniów Szkół Salezjańskich

  Z dumą informujemy, że Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu czwarty rok z rzędu zajęła I miejsce w województwie kujawsko-pomorskim pod względem ilości laureatów i finalistów Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych.

  11 kwietnia 558 6
 • Warszawa: wręczenie Nagrody Feniks 2019

  Podczas inauguracji XXV Targów Wydawców Katolickich, które odbywały się w Warszawie w dniach 4-7 kwietnia 2019 r., ogłoszono tegorocznych laureatów Nagrody Feniks, przyznawanej przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

  10 kwietnia 320
 • Bydgoszcz: parafialna Droga Krzyżowa

  W miniony piątek, 5 kwietnia br., wierni parafii pw. Św. Marka w Bydogszczy przeszli ulicami Fordonu odprawiając nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

  09 kwietnia 388 6
 • Rzepczyno: Turniej Piłki Nożnej im. Ks. Kazimierza Lewandowskiego

  Dnia 30.03.2019 r. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Jana Pawła II w Rzepczynie zorganizował VIII Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Ks. Kazimierza Lewandowskiego, pierwszego dyrektora MOW-u w Rzepczynie.

  08 kwietnia 378 6
 • Piła: wiosenny zjazd DEM i DM Ruchu Światło-Życie

  "Módlcie się i głoście naukę". W pięknych, wiosennych okolicznościach przyrody spotkały się w zeszły weekend (29-31.03) dwie oazowe diakonie – ewangelizacyjno-medialna oraz modlitewna. Uczestnicy i animatorzy przyjechali do Piły, by wspólnie zgłębiać najważniejsze dla obu grup tematy.

  04 kwietnia 596 4
 • Dębno: Światowy Dzień Autyzmu w świetlicy "Nasz Dom"

  W Świetlicy Socjoterapeutycznej „Nasz Dom” w Dębnie chcemy wychowywać dzieci do szacunku i postaw otwartości na potrzeby i różnice innych ludzi. Dlatego 02 kwietnia - Światowy Dzień Autyzmu - jest świetną okazją do uświadamiania i budowania umiejętności zrozumienia oraz pomocy drugiej osobie.

  04 kwietnia 242 7
 • Rzepczyno: rekolekcje wielkopostne

  Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. Jana Pawła II w Rrzpczynie poprowadzili Misjonarze Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Poznania.

  03 kwietnia 313 6
 • Dębno: Zespół Śpiewaczy „Gloria Dei” na Przeglądzie Pieśni Wielkopostnych

  Na zaproszenie Chóru „Jagienki” i Parafii św. Michała Archanioła z Jenina (35 km od Dębna, diec. gorzowska), Zespół Śpiewaczy „Gloria Dei” z Dębna wziął udział w II Przeglądzie Pieśni Wielkopostnych, który odbył się w niedzielę 24 marca 2019 roku.

  02 kwietnia 304 6 • Salezjanie

  Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

  ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

  tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl