loading...

Triduum Paschalne, Wielki Piątek | czytania na dziś

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Informacje

Zamknij wpis

Aktualności


 • Nowa publikacja TNFS podejmująca refleksję nad wychowaniem do dialogu

  Opublikowano nową książkę pod redakcją ks. Mirosława Wierzbickiego SDB, współbrata Inspektorii Pilskiej, "Religie a wychowanie do dialogu. Idee edukacyjne, filozoficzno-antropologiczne i teologiczne". Książka jest owocem pracy autorów pochodzących z różnych ośrodków naukowych w kilku krajach świata. Podejmują oni wspólną refleksję nad wychowaniem do dialogu, zwracając uwagę na znaczenie religii w tym procesie. Jest to IV tom z serii "Biblioteka Towarzystwa Franciszka Salezego".

  23 stycznia 180 2
 • Toruń: półkolonie zimowe w Szkołach Salezjańskich

  Choć półkolonie w Szkołach Salezjańskich w Toruniu są organizowane cyklicznie, zarówno w ferie zimowe jak i na początku wakacji, to praktycznie zawsze proponują one wspólną przygodę w inny, wyjątkowy sposób... 

  22 stycznia 180 6
 • Aleksandrów Kuj.: półkolonie "Sing" w Kolegium Kujawskim

  Rock’n’rollowcy, Juniorzy Meeny, Drużyna Mike'a oraz Oficjalni zadymiarze Johnnyego opanowali puste mury Kolegium Kujawskiego w czasie półkolonii zimowych, które odbyły się w dniach 14-18 stycznia 2019 roku, pod hasłem "Sing Aleksandrów".

  21 stycznia 177 6
 • Bydgoszcz: półkolonie zimowe w Oratorium "Dominiczek"

  W trzech województwach, na terenie których znajdują się placówki salezjanów Inspektorii Pilskiej, dobiegł końca pierwszy tydzień ferii zimowych. A to oznacza, że dzieci i młodzież z Kujaw, Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej, spędziły intensywny czas na organizowanych półkoloniach i obozach. Tak było m.in. w bydgoskim Oratorium "Dominiczek".

  21 stycznia 177 6
 • Piła: labirynt na ferie

  Zbędna makulatura zainspirowała instruktorów pilskiego oratorium. Wybudowali maluchom imponujący labirynt. To jeden z salezjańskich sposobów na popołudnia w ferie.

  19 stycznia 200 6
 • Panama: przedstawiciele naszej Inspektorii na Światowych Dniach Młodzieży

  Wielkimi krokami zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Panamie (22-27 stycznia 2019). Poprzedzają je dni w diecezjach, które pomagają młodym lepiej poznać kulturę i tradycje goszczącego kraju. Wśród uczestników tegorocznego spotkania młodzieży są również przedstawiciele naszej Inspektorii, a konkretnie 4 osoby z duszpasterstwa przy parafii pw. św. Jana Bosko w Szczecinie oraz ks. Mariusz Wencławek SDB oraz s. Bożena Salij FMA.

  18 stycznia 418 6
 • Rumia: św. Jan Bosko patronem miasta

  Spotkanie opłatkowe kapłanów archidiecezji gdańskiej z metropolitą oraz biskupami pomocniczymi stało się okazją do przekazania zgromadzonym treści dekretów papieskich dotyczących archidiecezji gdańskiej. Jeden z nich jest bardzo ważny dla naszego Zgromadzenia oraz mieszkańców Rumi.

  16 stycznia 424 2
 • Wierzchowo: uliczne jasełka

  Tradycyjnie, już po raz piąty, Oratorium św. Jana Bosko zorganizowało w Wierzchowie Dworcu Orszak Trzech Króli. Parafianie przeszli z Wierzchowa Dworca do Wierzchowa Wsi pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, w odniesieniu do nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II.

  14 stycznia 192 6
 • Rzepczyno: Święto Trzech Króli

  W naszym domu w Rzepczynie, Uroczystość Objawienia Pańskiego miała szczególny charakter - 6 stycznia odbyła się w nim kolęda.

  10 stycznia 384 6
 • Ruch Światło-Życie: pielgrzymka dziękczynna do Krościenka

  W poprzednim roku kalendarzowym 2018 jako Oaza Salezjańska Inspektorii Pilskiej przeżywaliśmy 40-lecie jej istnienia. Ostatnim, mocnym akcentem tego jubileuszu była pielgrzymka dziękczynno-błagalna animatorów i moderatorów do Krościenka oraz innych ważnych religijnie miejsc w południowej Polsce. Miała ona miejsce w dniach od 28 do 31 grudnia 2018r.

  09 stycznia 337 6
 • 8 stycznia 2019: 50. rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Tytusa Zemana, salezjanina

  Dziś, 8 stycznia, Rodzina Salezjańska obchodzi liturgiczne wspomnienie bł. Tytusa Zemana, salezjanina, słowackiego kapłana, męczennika za powołania.

  08 stycznia 171
 • Powołani do zwycięstwa - zaproszenie

  Ośrodek Duchowości i Kultury w Lądzie zaprasza młodych mężczyzn między 17. a 25. rokiem życia do udziału w szkole rozpoznawania woli Boga.

  03 stycznia 456 2
 • Rzym: prezentacja Wiązanki Przełożonego Generalnego na rok 2019

  W czwartek 27 grudnia 2018 roku, w Domu Generalnym Córek Maryi Wspmożycielki w Rzymie, Przełożony Generalny Salezjanów ks. Ángel Fernández Artime dokonał oficjalnej prezentacji Wiązanki na rok 2019 pt. “ŚWIĘTOŚĆ JEST TAKŻE DLA CIEBIE”, zgłębiającej biblijny passus “Aby radość moja w was była” (J 15,11). 

  31 grudnia 2018r. 218
 • Moskwa: wigilia w Oratorium

  Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych momentów w naszej katolickiej tradycji. To właśnie w ten wieczór, w sposób szczególny, pragniemy być wszyscy razem i złożyć sobie serdeczne życzenia. Bardzo ważne, aby w ten wieczór nikt z nas nie był sam, nie czuł się niekochany, niechciany i poza wspólnotą.

  29 grudnia 2018r. 284 5
 • Ląd: "W 2019 będę jak..."

  W związku z nadchodzącym nowym rokiem 2019, grupa medialna działająca w naszym postnowicjacie w Lądzie nad Wartą wyszła z inicjatywą przygotowania krótkiej serii filmów. Filmiki, których seria nosi tytuł "W 2019 będę jak...", będą udostępniane na facebookowym profilu lądzkiego seminarium w kolejne czwartki stycznia 2019 roku.

  28 grudnia 2018r. 355
 • Bydgoszcz: Boże Narodzenie w parafii pw. św. Marka i Oratorium "Dominiczek"

  Ostatnie dni tegorocznego adwentu oraz Święta Narodzenia Pańskiego intensywnie przeżywano w parafiach, w których duszpasterstwo prowadzą salezjanie naszej Inspektorii. Tak było m.in. w Bydgoszczy.

  27 grudnia 2018r. 251 6
 • Nowy numer pisma "Rodzina Salezjańska"

  Św. Józef i jego milczące zasłuchanie to temat przewodni 74. numeru „Rodziny Salezjańskiej”, pisma przyjaciół dzieł salezjańskich Inspektorii pw. św. Wojciecha w Pile.

  24 grudnia 2018r. 280 3
 • Toruń: adwentowy dzień skupienia w Szkołach Salezjańskich

  Tradycją Szkół Salezjańskich w Toruniu jest to, że w ostatni dzień (21.12) przed świętami Bożego Narodzenia przeznaczamy na adwentowy dzień skupienia. Tak też było i w tym roku.

  24 grudnia 2018r. 235 5
 • Rzepczyno: paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach

  11 grudnia 2018 roku wolontariusze z salezjańskiego ośrodka w Rzepczynie uczestniczyli w akcji pakowania darów dla rodaków zza wschodniej granicy. Na Kresy zawiezono również produkty zebrane w ośrodku.

  21 grudnia 2018r. 208 5
 • Ląd: pamiątkowa tablica dla Pomnika Historii od Prezydenta RP

  Z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Prezydent RP Andrzej Duda, jako patron i opiekun dóbr polskiej kultury, w dniu 10 grudnia 2018 roku, podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim w Warszawie, wręczył opiekunom Pomników Historii pamiątkową tablicę.

  18 grudnia 2018r. 310 3
 • Rumia: nasz współbrat nadzwyczajnym szafarzem Komunii św.

  Jest nam miło poinformować, że nasz współbrat koadiutor-pan Władysław Rogowski SDB, pracujący na co dzień w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi, został nadzwyczajnym szafarzem Komunii św. w Archidiecezji Gdańskiej.

  18 grudnia 2018r. 210
 • Moskwa: przyjęcie katechumenów

  Choć na zewnątrz -14 stopni i śnieg, to jest to wiosna. Nie taka kalendarzowa, do jakiej się przyzwyczailiśmy - zielona i ze śpiewem ptaków. To wiosna Kościoła. W Moskwie.

  17 grudnia 2018r. 334 5
 • Bydgoszcz: III Boski Jarmark ze św. Mikołajem w Oratorium "Dominiczek"

  W bydgoskim Oratorium "Dominiczek" to już tradycja: w drugi weekend adwentu (8-9 grudnia br.) odbył się tam III Boski Jarmark ze św. Mikołajem.

  15 grudnia 2018r. 233 5
 • Bydgoszcz: Collegium Salesianum pomaga!

  W minionych dniach uczniowie Collegium Salesianum w Bydogszczy zaangażowali się w pomoc potrzebującym: przygotowano "Szlachetną Paczkę", a wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w świątecznej zbiórce żywności.

  14 grudnia 2018r. 184 5
 • Nowa publikacja salezjańskich biblistów

  Nakładem Wydawnictwa Salezjańskiego ukazała się nowa publikacja salezjańskich biblistów z Inspektorii Pilskiej. "Historia zbawienia" to efekt współpracy ks. dra Stanisława Jankowskiego SDB z Aleksandrowa Kujawskiego oraz ks. dra Dariusza Sztuka SDB z Łomianek.

  14 grudnia 2018r. 223
 • Ląd: Szkoła Modlitwy

  W dniach 7-9 grudnia 2018 r. w postnowicjacie w Lądzie nad Wartą odbyła się kolejna edycja Salezjańskiej Szkoły Modlitwy. Tym razem tematyka dotyczyła modlitwy jako ściśle związanych ze sobą sprawności słuchania siebie, drugiego człowieka i Pana Boga.

  13 grudnia 2018r. 282
 • Warszawa: spotkanie formacyjne nowych dyrektorów

  Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie, w dniach 26-30 listopada br., kolejny raz gościł na spotkaniu formacyjnym grupę nowych dyrektorów.

  12 grudnia 2018r. 428
 • Moskwa: abp Paolo Pezzi z wizytą w Oratorium

  W niedzielę 9 grudnia 2018 roku ordynariusz moskiewski, ks. abp Paolo Pezzi, spotkał się z młodzieżą w Oratorium na katechezie. Tematem spotkania był tegoroczny Synod młodzieży, który odbył się w Rzymie.

  10 grudnia 2018r. 289 5
 • Ruch Światło-Życie: początek drogi Nowego Człowieka

  8 grudnia obchodzimy w Kościele katolickim uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przez ks. F. Blachnickiego została wybrana na patronkę Ruchu Światło-Życie. Z tej okazji w trzech parafiach naszej Inspektorii odbyły się regionalne dni wspólnoty, w trakcie których uczestnicy po I stopniu Oazy zostali włączeni w formację deuterokatechumenalną.

  10 grudnia 2018r. 230 4
 • Dokument Końcowy Synodu Biskupów nt. „Młodzi, wiara i rozeznawanie powołania”

  Na stronie internetowej Konferencji Episkopatu Polski opublikowano polskie tłumaczenie dokumentu końcowego XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, na temat: „Młodzi, wiara i rozeznawanie powołania”. Miało ono miejsce w dniach 3-28 października 2018 r. w Watykanie. 

  07 grudnia 2018r. 173 • Salezjanie

  Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

  ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

  tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl