loading...

Sobota XXIII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Informacje

Zamknij wpis

Wydarzenia

Najnowsze informacje SALEZJANÓW Inspektorii pilskiej


 • Rekolekcje w szkołach w Toruniu

  W ramach przygotowania do świąt Wielkanocnych, w Wielkim Tygodniu, w Szkołach Salezjańskich w Toruniu odbyły się rekolekcje wielkopostne.

  09 kwietnia 357 17
 • Na zakończenie sezonu piłkarskiego w szkołach w Bydgoszczy...

  Dzień 7. kwietnia 2018 r. dla ministrantów Collegium Salesianum w Bydgoszczy stał pod znakiem Piłki Nożnej.

  09 kwietnia 262 9
 • Warsztaty artystyczne w Dębnie

  Pod  koniec marca naszą Świeticę odwiedziło Koło Plastyczne ze Szkoły nr 1 w Dębnie z opiekunem grupy - Panią Ewą Wojciechowską. W ramach spotkania odbyly się warsztaty artystyczne poprowadzone przez wychowawcę Panią Katarzynę Izydorską.

  03 kwietnia 269 5
 • Alleluja! Chrystus zmartwychwstał!

  Niech zmartwychwstały Chrystus błogosławi  Współbraciom, siostrom Salezjankom, członkom Rodziny Salezjańskiej oraz wszystkim, którzy w duch ks. Bosko służą dobr młodzieży, zwłaszcza tej najuboższej. Bóg zapłać za Waszą posługę. Nieśmy radosną wieść o Chrystusie zmartwychwstałym w nasze wspólnoty, rodziny i środowiska pracy! 

  02 kwietnia 256
 • Zmarła siostra ks. Augustyna Dziędziela

  Z żalem zawiadamiamy, że 28 marca w Bielsku Białej odeszła do Pana śp. Elżbieta Chelaszek, siostra ks. Augustyna Dziędziela SDB. Śp. Elżbieta przyszła na świat 21.11.1939 r. Pogrzeb w Oświęcimiu w środę 4 kwietnia na cmentarzu komunalnym. Msza św. w kaplicy cmentarnej o godz. 12:30.

  Polecajmy Zmarłą Miłosierdziu Bożemu...

  29 marca 305
 • Młode serca w Pile

  Muzyka i radość wspólnoty – te dwa słowa chyba najlepiej opisują weekend, który oazowicze z diakonii muzycznej spędzili pod koniec marca w Pile. Tegoroczne KAMuzO wiosenne odbyło się pod hasłem ,,Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani”.

  27 marca 440 6
 • Przedstawienie Męki Pańskiej przez kółko teatralne z "Dominiczka" w Bydgoszczy

  W niedzielę kółko teatralne z Oratorium "Dominiczek" na Mszy św. o godz. 12 przybliżyło nam Misterium Jezusa w niecodziennej odsłonie. Główna bohaterka Lilii to dziewczynka która różni się od innych mieszkańców papierowego miasteczka i w konsekwencji jest odrzucona przez innych a mimo to oddaje życie za mieszkańców swojego miasta. Podobnie jak Jezus, którego ludzi odrzucili a On oddał swoje życie za nas, dla naszego zbawienia.

  27 marca 293 17
 • Bydgoszcz - Misterium Męki Pańskiej z bł. Piątką Poznańską

  W ramach przygotowań do Wydarzeń Paschalnych animatorzy Oratorium "Dominiczek" przygotowali Misterium Męki Pana Jezusa z wplecioną historią męczeństwa wychowanków salezjańskich - bł. Piątką Poznańską. Piękne Misterium pozwoliło nam wszystkim przeżyć piątkowe Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i poznać bliżej historię bohaterskiej Piątki Poznańskiej.

  27 marca 267 17
 • Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Oratoriów pilskich

  Tegoroczne misterium to już piąta premiera oratoryjnej grupy teatralnej. Tym razem sceny opowiadające o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa przeplatane były obrazami nawiązującymi do wesela w Kanie Galilejskiej. Takie połączenie tematów wywołało na widowni wiele emocji: od salw śmiechu właściwych dla weselnej radości począwszy, na szlochu pogrzebowego żalu i wzruszenia skończywszy.

  27 marca 676 11
 • Zapraszamy na święcenia kapłańskie do Lądu n. Wartą!

  Z radością zapraszamy na Mszę Świętą, podczas której z rąk Księdza Arcybiskupa Józefa Kowalczyka otrzymamy święcenia prezbiteratu.

  Już teraz polecamy się Waszym modlitwom!
  Artur Chejnowski SDB
  Jarosław Krzysztonek SDB
  Konrad Roszczyk SDB

  24 marca 594
 • Spotkania w Lądzie w ramach Salezjańskiej Szkoły Duchowości

  W ostatnim czasie miały miejsce dwa wydarzenia: pierwsze zatytułowane "Rozeznanie duchowe w towarzyszeniu młodemu czlowiekowi" w dniach 2-4 marca oraz drugie: "Modlitwa nieustanna w duchu księdza Bosko" w dniach 16-18 marca 2018 r.

    

  23 marca 327
 • Rekolekcje szkolne w Bydgoszczy

  W dniach 12-14 marca w parafii pw. św. Marka w Bydgoszczy odbyły się  prowadzone przez siostry salezjanki rekolekcje wielkopostne dla szkół państwowych.

  20 marca 342 17
 • Ministrancki turniej Tenisa Stołowego w Debrznie za nami

  17 marca 2018 w Debrznie odbył się po raz XIII Inspektorialny Turniej Tenisa Stołowego dla ministrantów z naszej prowincji. Do Debrzna przyjechało ok 60 uczestników wraz z opiekunami. Zapraszamy do obejrzenia relacji  w dziale wideo.

  20 marca 288
 • Zmarł ks. Bolesław Kujawa SDB

  Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 23 marca 2018 r. o godz. 12.00 mszą św. w parafii pw. św. Rodziny w Pile. Pochówek nastąpi w sobotę 24 marca w parafii pw. Św. Prokopa w Konecku k. Aleksandrowa Kujawskiego, o godz. 13.00 Msza św.

  Wieczny odpoczymek racz mu dać Panie...

  12 marca 571
 • Zespół Uwielbienia "Król Dawid" z Czaplinka

  Od czterech lat w Czaplinku działa zespół "Król Dawid". Zapraszamy do zapoznania się z ich historią i obecną działalnością.

  12 marca 622
 • Zjazd animatorów Oazy

  W dniach od 2 do 4 marca animatorzy i moderatorzy Ruchu Światło-Życie spotkali się w Szczecinie, w parafii pw. świętego Jana Bosko, aby wspólnie przeżyć Oazę Rekolekcyjną Animatorów Ruchu.

  07 marca 910 14
 • Zgłoszenia na Turniej Tenisa Stołowego w Debrznie

  Przypominamy, że termin zgłoszeń na ministrancki turniej tenisa stołeowego w Debrznie upływa 10 marca. Pod linkiem poniżej do pobrania udostępnione są karty zgłoszeń, regulaminy i informacje.

  06 marca 372
 • Rekolekcje akademickie na UKSW

  W dniach 25-28 lutego br. przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne na UKSW. W tym roku podczas rekolekcji, w których wzięło udział blisko 250 osób, spotkaliśmy się ze świadkiem Bożego Miłosierdzia, ks. dr. Radosławem Siwińskim.

  05 marca 410 6
 • Bydgoszcz św. Marek - ferie LSO w Zakopanem

  Każdego roku organizowane są w naszej parafii ferie dla ministrantów. Drugi raz z rzędu wybraliśmy się do Zakopanego (19-24 lutego 2018).

  03 marca 540 17
 • Gala finałowa "The Show" w Pile

  25 lutego 2018 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Młodzież z Liceum Salezjańskiego w Pile we współpracy z władzami lokalnymi i sponsorami zorganizowała i przeprowadziła konkurs wokalny w stylu "Mam talent" dla licealistów z kilkudziesięciu szkół.

  27 lutego 776 11
 • Remonty w Sarbinowie

  W grudniu 2017 r., zostały przeprowadzone prace w kościele w Sarbinowie, mające na celu wymianę zniszczonych belek, wzmocnienie konstrukcji więźby dachowej oraz wymiana podłogi nad nawą główną.  

  24 lutego 487 17
 • 78. Zjazd Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych w Czaplinku

  W dniach 9-11 lutego w Czaplinku odbył się 28. zjazd Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych. Wzięło w nim udział 100 osób z całej Polski.

  18 lutego 517 12
 • Zmarł śp. Franciszek Makuracki, tata ks. Stefana

  12 lutego odszedł do Pana w 93. roku życia śp. Franciszek Makuracki. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 15.02.2018 w  Rywaldzie (trasa Grudządz-Brodnica). O godz. 12.00 Msza święta, przed nią różaniec.

  Polecajmy śp. Franciszka Bożemu Miłosierdziu.

  13 lutego 619
 • Zmarła śp. Zofia Paliwoda, mama ks. Józefa

  Z żalem zawiadamiamy, że w 89. roku życia zmarła śp. Zofia Paliwoda, mam ks. Józefa. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 14 lutego (środa) w kościele Wniebowzięcia NMP w Pałowie (parafia Sycewice). Różaniec o godz. 11.00, Msza św. o 12.00. Kapłanów prosimy o zabranie alb i stuł.

  Polecajmy śp. Zofię Bożemu Miłosierdziu. 

  12 lutego 635
 • Dzieci z parafii Kobylanka wspierają misje w Kenii

  Uczniowie z Parafii Kobylanka ze Szkoły Podstawowej w Kunowie w ubiegłym tygodniu wzięli udział w akcji misyjnej piórnik i lizak dla ucznia z Kipsing – Kenia Akcja przebiegała pod nazwą „Piórnik i cukierek dla szkoły w Kipsing”. Patronat nad projektem objął J. E. Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga i Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

  12 lutego 429 3
 • Uroczystość Księdza Bosko w Łomiankach

  Szczególnym gościem wspólnoty salezjańskiej w Łomiankach był Ksiądz Biskup Marek Solarczyk.

  03 lutego 535 2
 • Don Bosco in Georgia. Ksiądz Bosko w Gruzji

  The Solemnity of Don Bosco in Georgia gathered together many guests.

  Uroczystość Księdza Bosko w Gruzji zgromadziła wielu gości.

  31 stycznia 982 16
 • Nabożeństwo Światła w Dębnie

  Ostatni weekend stycznia dał możliwość kolejnego spotkania się wspólnot oazowych z naszej inspektorii. Do Dębna w dniach 26-28 stycznia 2018 r. zjechały liczne grupy młodzieży, aby wziąć udział w Nabożeństwie Światła. 
  Tegoroczne hasło, które przyświecało naszemu spotkaniu to: "W Charyzmacie miłości stać się sługą Niepokalanej".

  29 stycznia 874 16
 • Zapraszamy na Ministrancki Turniej Tenisa Stołowego do Debrzna

  17 marca 2018r. w Debrznie odbędzie się turniej tenisa stołowego dla LSO z naszych placówek. Oto garść informacji dla opiekunów wspólnot LSO.

  02 stycznia 1011 2
 • Podnieś rękę Boże Dziecię i błogosław...

  W dniu 21.01. 2018, w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie odbył się Wieczór Kolęd i Pastorałek.  10 miejscowych i zaproszonych zespołów  zaprezentowało swoje umiejętności muzyczne. Poezja dotycząca Wigilii ubogaciła ten program.

  26 stycznia 447 14 • Salezjanie

  Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

  ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła, tel. 067 352 27 20

  Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl