loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Informacje

Zamknij wpis

Łomianki: Uroczystość św. Franciszka Salezego, odpust we wspólnocie

24 stycznia w naszym Zgromadzeniu przeżywamy Uroczystość św. Franciszka Salezego, wielkiego naszego patrona. Św. Franciszek Salezy to ponadto patron naszej salezjańskiej wspólnoty w Łomiankach. Tradycyjnie od lat w ten patronalny dzień zapraszamy do naszego domu przedstawicieli wspólnot zakonnych męskich i żeńskich, które mają swoje domy w Łomiankach. W tym roku przybyli do nas nasi sąsiedzi, Ojcowie Augustianie i Księża Chrystusowcy oraz Siostry Salezjanki i Katarzynki.

O godz. 18:00 wspólnie w naszej kaplicy odprawiliśmy uroczystą koncelebrowaną Eucharystię, której przewodniczył ks. Arkadiusz Domaszk, dyrektor wspólnoty. Okolicznościowe kazanie wygłosił jeden z naszych gości, o. Wiesław Dawidowski, przełożony wspólnoty Ojców Augustianów, które poświęcił problemowi powołania Bożego – w Piśmie Świętym, w życiu św. Franciszka Salezego i w naszym życiu kapłańskim i zakonnym. Ucałowanie relikwii świętego zakończyło duchową część wspólnotowego świętowania.

Następnie w naszym refektarzu odbyła się uroczysta kolacja, która była dobrą okazją do braterskiego i siostrzanego spotkania przy stole różnych wspólnot zakonnych z Łomianek, wzajemnego bliższego poznania się i wymiany doświadczeń.

Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl