loading...

Sobota XVIII tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny | czytania na dziś

Imieniny: Marii, napoleona, Stelii

Informacje

Zamknij wpis

Odpust w Reptowie

15 sierpnia cały świat obchodził Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Nasza parafia pod wezwaniem Świętego Antoniego w Kobylance obchodziła ten dzień bardzo uroczyście. Matka Boża Wniebowzięta jest patronką kościoła filialnego w Reptowie. 

Uroczystą Mszę święta odprawił,  Słowo Boże wygłosił, przewodniczył procesji eucharystycznej i poświęcił odnowiony krzyż przydrożny ks. Władysław Nalepka.

Mieszkańcy Reptowa przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem do tej pięknej uroczystości poprzez modlitwę, odnowienie krzyża przydrożnego, przygotowanie oprawy liturgicznej mszy św. ( komentarze, czytania, psalm, alleluja, modlitwę wiernych,  procesję z darami ). We Eucharystii uczestniczyli również parafianie nie tylko z Reptowa ale i  z innych miejscowości należących do naszej parafii,  oraz goście z poza parafii. Na zakończenie uroczystości ksiądz proboszcz Feliks Łobos podziękował wszystkim którzy przyczynili się by nasza uroczystość odpustowa wypadła jak najpiękniej, wszystkim którzy przybyli na tę uroczystość parafianom, władzom gminy , sołectwa i gościom, ministrantom, ochotniczej straży pożarnej, orszakowi procesyjnemu, pani organistce i Księdzu Władysławowi.

Mieszkańcy Reptowa dziękują ks. proboszczowi Feliksowi za dobre słowo, życzliwość i za  pomoc w przygotowaniu uroczystej oprawy liturgicznej, za piękne i duchowe przeżycie Uroczystości Wniebowzięcia NMP . Bóg zapłać!

 

 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl