loading...

Sobota XVIII tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny | czytania na dziś

Imieniny: Marii, napoleona, Stelii

Informacje

Zamknij wpis

Pedagogika w Lądzie – już w najbliższym roku akademickim

W dniu 21 czerwca br. w obecności całego Kolegium Rektorów Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Ksiądz Inspektor Marek Chmielewski oraz Ksiądz Rektor UKSW Henryk Skorowski podpisali umowę, na podstawie której alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Lądzie nad Wartą będą odbywać studia licencjackie na kierunku pedagogika ze specjalności pedagogika resocjalizacyjna i opiekuńczo-wychowawcza. 

Alumni, którzy zostali włączenie w „projekt pedagogika” (współbracia z inspektorii krakowskiej i pilskiej) będą studentami Wydziału Nauk Pedagogicznych UKSW w Warszawie już od pierwszego roku studiów w Lądzie. Cała dotychczasowa struktura dwuletnich studiów filozoficznych pozostanie praktycznie niezmieniona. Brakujące przedmioty stricte pedagogiczne i resocjalizacyjne oraz praktyki pedagogiczne będą realizowane w ramach dodatkowego – trzeciego roku studiów we wspólnocie postnowicjackiej w Lądzie.


Mamy nadzieję, że nasze długotrwałe starania, które zostały właśnie sfinalizowane, przyniosą dobre owoce w postaci podniesienia kwalifikacji i konkretnych umiejętności wychowawczych naszych młodych współbraci. Wszystkie sprawy związane z dalszą organizacją nowego kierunku studiów polecamy modlitwie życzliwych nam osób.


Ks. Ryszard Sadowski SDB

 

Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl