loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Informacje

Zamknij wpis

Nakło nad Notecią: "Biada mi gdybym nie głosił Ewangelii"

W ostatni weekend września w Nakle nad Notecią, w parafii pw. św. Stanisława biskupa, miał miejsce I Sejmik ewangelizacyjny pod hasłem „Biada mi gdybym nie głosił Ewangelii” (1 Kor 9, 16). W istocie był on kontynuacją zjazdów Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych ze względu na uczestników, formę i zasadnicze treści. Sejmik miał dać impuls do zastanowienia nad formą ewangelizacji dzisiejszej młodzieży oraz do konkretnego działania młodych animatorów w swoich środowiskach.

Nieodłącznym elementem tego spotkania były wyjścia ewangelizacyjne na miasto. Mieszkańcy Nakła po raz kolejny okazali otwartość na młodzież. Zwłaszcza koronka do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 odmawiana publicznie w ramach ogólnopolskiej akcji Iskra Miłosierdzia 28 września zgromadziła licznych parafian razem z młodzieżą na osiedlu Chrobrego. Bardzo cenne było świadectwo Krzysztofa, który opowiedział o swojej zawiłej drodze życia oraz o długotrwałym procesie nawrócenia.

Sprawa ewangelizacji młodzieży pozostaje aktualnym, palącym wyzwaniem dla salezjanów i dla całego Kościoła. Poszukiwanie odpowiedzi na pytania „jak ewangelizować” oraz „jaki właściwie jest odbiorca, do którego chcemy dotrzeć” powinno wzbudzać dyskusje, a przede wszystkim praktyczne działania tych, którzy już poznali Dobrą Nowinę.

Red.
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl