loading...

Czwartek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Cyryla Aleksandryjskiego | czytania na dziś

Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Informacje

Zamknij wpis

Bydgoszcz: Boże Narodzenie w parafii pw. św. Marka i Oratorium "Dominiczek"

Ostatnie dni tegorocznego adwentu oraz Święta Narodzenia Pańskiego intensywnie przeżywano w parafiach, w których duszpasterstwo prowadzą salezjanie naszej Inspektorii. Tak było m.in. w Bydgoszczy.

W parafii pw. św. Marka w Bydgoszczy, mimo wczesnej pory, przez cały adwent, dzieci tłumnie uczestniczyły we Mszy św. oczekując Bożego Narodzenia. Tegoroczne roraty zakończono wspólnym śniadaniem przygotowanym przez animatorów Oratorium "Dominiczek": oczywiście nie mogło zabraknąć ciepłego kakao. Uśmiech na twarzach dzieci wskazywał, że niespodzianka im się podobała.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to również czas wytężonej pracy naszego kółka teatralnego z Oratorium "Dominiczek". Przez prawie trzy miesiące ponad trzydziestoosobowa grupa dzieci, młodzieży i dorosłych przygotowywała się do przedstawienia Misterium Bożego Narodzenia - w tym roku bardziej tradycyjnie. W trzech aktach wystąpili pasterze, Herod i jego dwór, Maryja z Józefem, aniołowie, diabeł i śmierć: wszystko po to, by przybliżyć wielką tajemnicę Narodzenia Jezusa. Jasełka zostały zaprezentowane na Boskim Jarmarku, podczas wigilii oratoryjnej oraz w parafii pw. św. Marka w święto św. Szczepana. 

Tradycją naszej parafii jest również salezjańskie kakao na zakończenie pasterek: przed kościołem, wokół ogniska przygotowanego przez animatorów Oratorium i z kubkiem gorącego napoju w ręku, salezjanie i parafianie składali sobie świąteczne życzenia.

ks. Krzysztof Rudziński SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl