loading...

Wtorek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Informacje

Zamknij wpis

Bydgoszcz: spływ kajakowy Collegium Salesianum

Po raz czwarty Collegium Salesianum z Bydgoszczy przeżywało inauguracyjny spływ kajakowy rzeką Brdą. W tym roku wydarzenie odbyło się w niedzielę, 16 września.

Uczestniczyli w nim nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także rodzice, salezjanie pracujący w naszej szkole oraz absolwenci. Szczególnymi gośćmi była 14-osobowa grupa młodzieży z Hiszpanii, która przyjechała do nas na międzynarodową wymianę szkolną. Tym samym spełniło się życzenie Księdza Dyrektora, aby w spływie wzięło udział stu uczestników, co w symboliczny sposób łączy się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spływ rozpoczęliśmy polową Mszą świętą na brzegu malowniczej Brdy, w Smukale. Po instruktażu pana ratownika i pamiątkowym zdjęciu w salezjańskich koszulkach ruszyliśmy z nurtem rzeki.
Dzięki doskonałym humorom i wzajemnej pomocy wspólnie pokonaliśmy trudną przenoskę kajaków w okolicy elektrowni. Pierwszy odcinek trasy był zachwycający. W malowniczych meandrach rzeki można było zauważyć polujące czaple czy kormorany i zapomnieć, że jesteśmy w mieście. Wartki nurt rzeki pomagał początkującym kajakarzom oszczędzać siły na dalszą trasę. Emocjonującym momentem było śluzowanie w centrum miasta, w okolicach Wyspy Młyńskiej. Jak piękna jest Bydgoszcz oglądana z „rzecznej” perspektywy! Jednak miejski odcinek spływu okazał się bardzo wymagający dla niedoświadczonych kajakarzy. Zmęczeni, ale zadowoleni dopłynęliśmy w komplecie do Przystani „Zimne Wody” przy ul.Toruńskiej, gdzie przygotowano dla nas ciepły posiłek. Był czas na wspólne biesiadowanie przy ognisku i smacznych kiełbaskach.

To był dobry czas. Niech żałują Ci, którzy spędzili tę niedzielę na kanapie. Dziękujemy Pani Katarzynie Wędzelewskiej za organizację całego przedsięwzięcia, dzięki któremu wpłynęliśmy z pozytywną energią w nowy rok szkolny. Podziękowania należą się także współorganizatorowi spływu panu Robertowi Bazeli oraz jego współpracownikom.

Agata Kaczmarek
ks. Mirosław Wierzbicki SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl