loading...

Sobota XVIII tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny | czytania na dziś

Imieniny: Marii, napoleona, Stelii

Informacje

Zamknij wpis

Czaplinek: 84. zjazd formacyjny SWE

Za nami kolejny zjazd Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych. 84. spotkanie SWE odbyło się pod hasłem "Zakochać się w Jezusie".

Tym razem spotkaliśmy się w Czaplinku - w tym pięknym mieście przebywaliśmy od piątku 14.02.2020 do niedzieli 16.02.2020.

Jak zwykle w naszych Wspólnotach nie zabrakło radości, śmiechu, zabawy, ale i skupienia na modlitwie. Jednym z naszych "głośniejszych" punktów programu był marsz ewangelizacyjny. Szliśmy ulicami Czaplinka śpiewając przy tym i zachęcając innych do wspólnej modlitwy. Nasz marsz zakończył się w szkole podstawowej, w której tego dnia odbywał się dzień skupienia, organizowany przez wspólnotę "Król Dawid". Tam wspólnie mogliśmy wysłuchać świadectwa jednego z członków tej wspólnoty.

Nasz czas wolny przeznaczyliśmy na integrację, taniec, śpiew i wspólną zabawę. Jednak nie zapomnieliśmy o najważniejszym punkcie dnia jakim jest Eucharystia. W nocy zebraliśmy się wszyscy w kościele, aby razem przeżyć Mszę Świętą.

Nasz zjazd zakończył się w niedzielę. Mimo tego, iż byliśmy zawiedzeni, że czas tego wspaniałego wydarzenia dobiegł końca, to żegnalismy się z radością, bo wiemy, że już niedługo spotkamy się w Pile na kolejnym, 85. zjeździe SWE.

tekst: Małgorzata Ścisłowska
fot.: Jan Nałęcz/ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl