loading...

Poniedziałek XVIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Wawrzyńca | czytania na dziś

Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Informacje

Zamknij wpis

Dębno: Nabożeństwo Światła

W okolicach święta Ofiarowania Pańskiego (31.01-02.02.2020) wszystkie wspólnoty oazowe z naszej Inspektorii spotkały się w Dębnie, by razem przeżywać coroczne Nabożeństwo Światła. 

Tegoroczny zjazd upłynął nam pod hasłem ''Z Chrystusem i Niepokalaną w drodze ku wolności". Rozważaliśmy, co znaczy być naprawdę wolnym oraz jakie znaczenie w osiąganiu tej wolności mają dla nas Jezus i Maryja.

Po sobotniej Eucharystii odbyła się konferencja poświęcona tematowi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która idealnie wpasowała się w temat zjazdu. Poprowadził ja ks. Kazimierz Chudzicki SDB. Następnie kilka osób podzieliło się swoim świadectwem dotyczącym KWC, dając przykład, w jaki sposób oni własną wolnością mogą wyzwalać swoich braci.

Oprócz tego czas upływał nam na śpiewaniu, tańczeniu, integrowaniu się i wspólnej modlitwie. Najbardziej wyjątkowym momentem, który mieliśmy możliwość wspólnie przeżywać, była wieczorna procesja ze świecami ulicami Dębna. Później odbyła się Agapa, na której wszyscy jedliśmy pyszne ciasta upieczone przez wspólnotę z Dębna oraz parafian.

Zwieńczeniem zjazdu była uroczysta niedzielna Eucharystia, po której musieliśmy się pożegnać i wrócić do swoich wspólnot lokalnych.

Klimat tego zjazdu był, jak co roku, naprawdę niezwykły. Mamy nadzieję, że jego owoce pozostaną z oazowiczami na długo!

Julia Ilcewicz
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl