loading...

Sobota XXIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Januarego | czytania na dziś

Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Informacje

Zamknij wpis

Dębno: trzecia odsłona Projekt Edukacyjnego w „Naszym Domu”

Za nami już kolejny moduł międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Każdy z nas jest inny, równy i wyjątkowy”, w którym bierze udział Świetlica Socjoterapeutyczna przy Ognisku Wychowawczym „Nasz Dom” w Dębnie.

Tym razem dzieci poznawały moc słów. Przyjrzały się zjawisku „hejtu” zarówno w sieci, jak i życiu codziennym. Podczas zajęć rozróżniały słowa, które wzmacniają oraz te, które osłabiają.

Dla wzmocnienia przekazu świetliczaki obejrzały filmy o zjawisku dyskryminacji, nietolerancji i nienawiści, które są częste w relacjach rówieśniczych. Podczas zajęć grupowych uczestnicy samodzielnie wskazywali konsekwencje takich zachowań, a co najważniejsze, przeciwstawiali je z postawą dobra, propagowania tolerancji i prawidłowej komunikacji interpersonalnej.

Nie zabrakło części warsztatowej - podopieczni mogli przećwiczyć prawidłowe wzorce zachowań i zintegrować się z grupą rówieśniczą. Zajęcia z projektu mają na celu rozwijać postawy prospołeczne w duchu równości i tolerancji. Podkreślają ważne wartości - przyjaźni, życzliwości oraz akceptacji. Ciekawe gry i zabawy wzbudzają wśród dzieci duże zainteresowanie tematyką zajęć.

Katarzyna Izydorska
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl