loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Informacje

Zamknij wpis

Dębno: Zespół Śpiewaczy „Gloria Dei” na Przeglądzie Pieśni Wielkopostnych

Na zaproszenie Chóru „Jagienki” i Parafii św. Michała Archanioła z Jenina (35 km od Dębna, diec. gorzowska), Zespół Śpiewaczy „Gloria Dei” z Dębna wziął udział w II Przeglądzie Pieśni Wielkopostnych, który odbył się w niedzielę 24 marca 2019 roku.

W pięknej, odnowionej przed dwoma laty świątyni z roku 1812, wszystkie Chóry powitał ciepło ks. Kan. Zbigniew Bujanowski. Po parafialnej wspólnej Mszy św. o godz. 12.30, do której liturgiczną oprawę muzyczną przygotował miejscowy chór „Jagienki”, każdy zaproszony zespół wykonał 3 pieśni. Zespół „Gloria Dei” z Dębna zaśpiewał następujące 1-2 głosowe pieśni: „Jezusa Judasz przedał” - tekst bł. Wł. z Gielniowa, muz. z roku 1488; „Wisi na krzyżu” - tekst trad., muz. Klonowski Teofil (+1876) oraz „Podaruj mi Panie” - tekst i muz. Alicja Gołaszewska (+2005). W ostatnim utworze część solową wykonała Wiktoria Tarasińska.

Z pewnością to muzyczne spotkanie dla przybyłych licznie wiernych jak i samych Zespołów było także piękną wielkopostną refleksją nad sobą i cierpiącym Panem. Uznanie i podziękowanie za trud i świadectwo wiary należą się wszystkim uczestnikom Przeglądu.

ks. Andrzej Słowik SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl