loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Bonawentury | czytania na dziś

Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza

Informacje

Zamknij wpis

Dni skupienia i III Salezjańska Pielgrzymka Rodzin

W dniach 23-27.08.2017 odbyły się VII wakacyjne Dni Skupienia Rodzin Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych.
Już po raz trzeci miały one miejsce w gościnnym domu "Kuźnia Serc" w Swobnicy.Pod przewodnictwem ks.Leszka Zioły i ks.Wojtka Pettke w spotkaniu brało udział 13 rodzin ze Szczecina,Poznania,Słupska i Łodzi.

 Spotkanie było  pełne modlitwy na Mszach św., czuwaniach i nabożeństwach, mądrych konferencji oraz radosnego czasu wspólnej,rodzinnej  rekreacji. Gościliśmy wspaniałych prelegentów w osobach ks.Macieja Sarbinowskiego, ks.Jarka Wąsowicza oraz Pani Edyty Lizak z Poradnictwa Rodzinnego w Chojnie. Podczas konferencji uczyliśmy  się kształtować plan życia na drodze do Nieba, rozumieć i pokonywać trudności w małżeństwach i relacjach z innymi osobami, poznawaliśmy wierność i odwagę Poznańskiej Piątki a od Fatimskich Dzieci zaczerpnęliśmy wiarę w moc przemiany codzienności poprzez modlitwę różańcową. Jednym z pięknych wydarzeń była krótka pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Siekierkach,gdzie podczas Eucharystii powierzaliśmy Bogu zmarłych Salezjanów-ks.Janusza i ks.Stefana.
Po intensywnych wydarzeniach  dnia spotykaliśmy się na "nocnych Polaków rozmowach" pełnych radosnych  wspomnień ale i głębokich świadectw. Najbardziej radosnym punktem jednego z wieczorów był festiwal hitów sprzed lat ,który pozwolił nam poczuć się znów 20 lat młodszymi...
Kulminacyjnym momentem naszego spotkania był udział w III Salezjańskiej Pielgrzymce Rodzin ze Swobnicy do Sanktuarium Bożego Miłosiedzia w Myśliborzu.Pomysłodawcą i przewodnikiem pielgrzymki jest ks.Leszek Zioła . Wyruszyliśmy 26.08. o godzinie 8.00. Ku naszej wielkiej radości na trasie stawiło się ponad 170 osób -przybyłych od Świnoujścia aż po Wrocław. Silną reprezentację stanowili rodzice ze Szkół Salezjańskich przy ul.KU Słońcu w Szczecinie.
Ubrani w jednakowe "firmowe"  koszulki, przyozdobione błękitnymi chustami i pielgrzymkowymi znaczkami maszerowaliśmy 27 kilometrów, całymi rodzinami, do Jezusa Miłosiernego niosąc intencje naszych serc. Dziękując za dar naszych rodzin i wspólnot powierzaliśmy wszystkie sprawy u progu nowego roku szkolnego. Podczas pielgrzymki z głębokim wzruszeniem przyjmowaliśmy wspaniałą gościnę  od księży proboszczów i mieszkańców Góralic,Golenic i Myśliborza.
To był piękny CZAS ŁASKI. Wdzięczni za ten prezent Pana Boga -chcemy na codzień wzrastać w Jego Miłości.
A tak po ludzku-cieszymy sie,że już w listopadzie odbędzie się kolejne spotkanie Rodzin SWE.

Agata Karwowska -Szczecin
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła, tel. 067 352 27 20

Fax 067 352 27 56 , pila@salezjanie.pl