loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Informacje

Zamknij wpis

"Duchowa Opieka Modlitewna za Salezjanów"

Przedstawiamy inicjatywę modlitewną, którą proponuje grupa osób świeckich z Piły.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

1 października 2019 r. rusza akcja "Duchowa Opieka Modlitewna za Salezjanów z Inspektorii św. Wojciecha". Jest to akcja mająca na celu objęcie codzienną modlitwą konkretnego kapłana (sugerowany jest różaniec, dlatego też akcja rozpoczyna się w październiku, ale może to być też inna modlitwa). Co miesiąc następuje zmiana kapłana, za którego chcemy się modlić. Na początku może nie być nas aż tylu, żeby wszyscy byli objęci modlitwą, ale z czasem, mam nadzieję, że znajdzie się tyle osób.

Zmiana kapłana ma też taki cel, że jedni modlą się 1 dziesiątkę, inni cały różaniec, jeszcze inni inną modlitwę, więc co miesiąc kapłan może być objęty inną modlitwą. Wiele osób ma różne zobowiązania modlitewne, więc może modlić się co drugi, co trzeci miesiąc... tak, jak czuje się na siłach, aby podjąć kolejne zobowiązanie.

Na razie grupa działa na Facebooku pod nazwą "Duchowa Opieka Modlitewna za Salezjanów" i tam chętni zgłaszają swoją chęć modlitwy za wybranego lub losowego kapłana. Grupa jest zamknięta, aby dostęp do niej mieli tylko zainteresowani.

Oczywiście nie każdy ma konto na Facebooku, stąd moja prośba, aby akcja została podana w ogłoszeniach duszpasterskich. Fajnie jakby znalazła się osoba, która w danej parafii zechciałaby być odpowiedzialną i zbierać zobowiązania, a następnie przekazywać je do mnie. Myślę, że w ten sposób akcja mogłaby się bardziej rozrosnąć, a z czasem może nie tylko jedna osoba modliłaby się za danego kapłana, a więcej...

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres mailowy: kowaag@wp.pl

Agnieszka Kowalska
fot.: Agnieszka Krzyształowicz
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl