loading...

Sobota II tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie dowolne Św. Turybiusza z Mongrovejo | czytania na dziś

Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Informacje

Zamknij wpis

Dzieci z parafii Kobylanka wspierają misje w Kenii

Uczniowie z Parafii Kobylanka ze Szkoły Podstawowej w Kunowie w ubiegłym tygodniu wzięli udział w akcji misyjnej piórnik i lizak dla ucznia z Kipsing – Kenia Akcja przebiegała pod nazwą „Piórnik i cukierek dla szkoły w Kipsing”. Patronat nad projektem objął J. E. Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga i Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

 

Apel o pomoc skierowany został do ludzi, którzy przejmują się słowami Chrystusa: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili. Mt 25,40.

Nasi uczniowie chętnie wzięli udział w akcji, i podzielili się swoimi oszczędnościami, dlatego w tak krótkim czasie (w ciągu tygodnia) zebraliśmy 557 zł. Za te pieniądze zakupiliśmy 10 piórników z kompletnym wyposażeniem (dodatkowo kupiliśmy kredki, farby i plastelinę) oraz lizaki. Naszej akcji patronował ksiądz proboszcz Paweł Żurawiński.

W poniedziałek 5 lutego dwoje uczniów z opiekunem katechetką Grażyną Siwiec pojechało do Kurii Arcybiskupiej w Szczecinie, gdzie siostra Agnieszka Piątkowska odebrała nasze dary.

Dzięki takim akcjom nasze dzieci uczą się jak można dzielić się z innymi oraz wrażliwości na biedę innych ludzi.

 

Katecheci z Parafii Kobylanka
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl