loading...

Sobota II tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie dowolne Św. Turybiusza z Mongrovejo | czytania na dziś

Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Informacje

Zamknij wpis

Festyn wdzięczności w Sanktuarium w Rumi

27 maja 2018 r. w Rumi u Wspomożycielki Wiernych odbył się FESTYN WDZIĘCZNOŚCI! A co się działo?

Wszyscy przybyli mogli wziąć udział w licznych atrakcjach, wśród których odbyła się loteria fantowa, w której głównymi nagrodami była sokowirówka, płyty CD/DVD oraz laptop marki ACER. 

Była także możliwość posilenia się w kawiarence, którą przygotowały Panie ze Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników, harcerze z ZHRu przygotowali grilla oraz liczne gry i zabawy, także skoki na trampolinie.

Harcerki z ZHRu zbierały podpisy i szukały potencjalnych dawców szpiku kostnego - wszystko dla ratowania ludzkiego życia. Były też uczennice Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego, które kwestowały na rzecz dzieci dotkniętych wojną w Syrii (UINCEF).

Była też możliwość przygotowania własnego obrazu MB Wspomożycielki Wiernych u Pań ze Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki. Nasi animatorzy z kolei odpowiadali za gry i zabawy, malowanie twarzy. Był też Foxy Lisek, ale nie chytrusek! Był hojny i rozdawał dzieciom słodycze. 

Były zabawy dla dzieci, był konkurs "Jaka to melodia", w którym nagrodą była płyta zespołu Kombi z autografem lidera i założyciela zespołu, Pana Sławomira Łosowskiego, ks. Asystent wraz z animatorami naszego oratorium przygotowali także tańce integracyjne.

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w to wydarzenie. Dziękuję wszystkim sponsorom, także Urzędowi Miasta w Rumi, który dołożył znaczną część kwoty do głównej nagrody - komputera. Dziękuję także anonimowym osobom, które wsparły nasz festyn. Wszystkim za wszystko - składam serdeczne Bóg zapłać!

 

ks. Łukasz Pawłowski
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl