loading...

Sobota II tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie dowolne Św. Turybiusza z Mongrovejo | czytania na dziś

Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Informacje

Zamknij wpis

Finał diecezjalnego konkursu biblijnego w szkołach w Toruniu

"Mesjasza będzie cierpiał trzeciego dnia zmartwychwstanie (...) wy jesteście świadkami tego" (Łk 24,46.48)

Powyższe słowa były zacytowane jako wstęp do Finału Diecezjalnego Konkursu Biblijnego, który odbył się w sobotę 14 kwietnia w naszej szkole. Do Szkół Salezjańskich w Toruniu zjechało się 60 najlepszych młodych biblistów spośród 603 wszystkich uczestników tegorocznej edycji Konkursu.

W związku z tym, że to był finał, to i pytania z Ewangelii wg św. Łukasza były o wiele trudniejsze i było ich ciut więcej, niż w rejonie... Pomimo tego, jak się okazało chwilę później, była spora grupa uczestników, która wręcz wzorowo poradziła sobie z pytaniami finałowymi... Zachęcamy do spojrzenia na listy załączone do tego postu.

Gratulujemy wszystkim, a szczególnie laureatom! Wiele radości i wzruszeń spotkało dzieci i młodzież, którzy z rąk księdza dyrektora Mariusza Witkowskiego, gospodarza etapu finałowego, odbierali zasłużone dyplomy i nagrody, co widać na załączonych zdjęciach...

Podziękowania należą się księdzu biskupowi Wiesławowi Śmiglowi, ordynariuszowi Diecezji Toruńskiej, księdzu inspektorowi Romanowi Jachimowiczowi, przełożonemu prowincji Towarzystwa Salezjańskiego z siedzibą w Pile oraz p. Markowi Gralikowi, Kujawsko-Pomorskiemu Kuratorowi Oświaty za wsparcie i objęcie honorowym patronatem naszego konkursu.
Z całego serca wdzięczni jesteśmy wielu sponsorom, także osobom prywatnym, jak również ks. dr Mariuszowi Wojnowskiemu, dyrektorowi Wydziału Katechetycznego Kurii Toruńskiej i p. Wojciechowi Dembkowi, przewodniczącemu Komisji Konkursu Biblijnego i ks. Bartłomiejowi Chmielewskiemu, który w Konkursie reprezentował naszą szkołę...

A oto nazwiska i imiona oraz miejsca uczniów naszej szkoły, startujących w finale:
poziom I (kl. 4-6 SP):
- Dembek Antonina, kl. V B - 5. miejsce i tytuł laureata
- Podolak Piotr, kl. IV C - 8. miejsce i tytuł laureata.
poziom II (kl. 7 i gimnazjum):
- Krajewski Michał, kl. II Ag. - 17. miejsce i tytuł finalisty.

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękując opiekunom i katechetom za poświęcony czas, a sponsorom i osobom zaangażowanym w Konkurs za wszelką pomoc i życzliwość.

Króluj nam Chryste!

ks. Bartlomiej Chmielewski sdb
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl