loading...

Sobota XXIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Januarego | czytania na dziś

Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Informacje

Zamknij wpis

Kraków: 9 rad ks. Bosko w czasie pandemii

"9 rad ks. Bosko w czasie pandemii – młodzi salezjanie odczytują przesłanie św. Jana Bosko." To tytuł propozycji współbraci salezjanów z WSD TS w Krakowie na pierwsze dni maja 2020 roku.

Chociaż urodził się ponad 200 lat temu, to jego przesłanie jest wciąż aktualne. Także w tym wymagającym czasie. Młodzi salezjanie z 9 domów formacyjnych z całego świata postanowili odczytać, co ks. Bosko radziłby robić w czasie pandemii COVID-19.

Pochodzą z różnych państw, studiują w różnych krajach, pozornie wiele ich różni. Jednak wspólne jest to, że chcą służyć Bogu tak, jak robił to św. Jan Bosko. Chociaż prawdopodobnie nigdy się nie spotkali, to jednak udało się im przeprowadzić wspólny projekt, którego owoce będzie można oglądać codziennie od 1 do 9 maja.

Nad całością czuwają salezjanie z domu formacyjnego w Krakowie. To oni zaprosili do współpracy swoich współbraci z różnych kontynentów. Postanowili odczytać znane wskazówki ks. Bosko w kontekście wymagającej próby, która dotyka cały świat. Efekt okazał się być naprawdę imponujący. Powstało 9 krótkich filmów prezentujących rady św. Jana Bosko. Ponadto, powstała prawdziwa międzynarodowa wspólnota tych, którzy odpowiedzialni byli za nagrywanie, występowanie, tłumaczenie, redakcję, a w końcu scenariusze i komunikację. A to wszystko dla młodzieży z całego świata!

Zapraszamy do codziennego oglądania filmów z serii „9 rad ks. Bosko w czasie pandemii”. Prezentowane będą każdego dnia na profilu facebookowym Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie - Łosiówka.

Zachęcamy do oglądania i udostępniania!

Salezjanie z Krakowa
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl